Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha megtudnátok,...

Mit tennétek, ha megtudnátok, hogy a gyereketek néhanapján füvezik?

Figyelt kérdés
2013. febr. 25. 21:17
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
100%
Onnantól fogva csak ő nyírná itthon a füvet:)
2013. febr. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
83%
Néhanapján? Akkor nagyjából semmit egy elbeszélgetésen túl, én is megtettem anno...
2013. febr. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
53%

"még csak négy éves, de alig várom, hogy rebellis kamasz legyen. én annak idején kitűnő tanuló voltam, pedig egy időben majdnem minden nap szívtam. hazaértem a suliból, gyorsan megcsináltam a házit, és jutalomképp tekertem egyet. mivel mindig csak tanulás után szívtam, így nem ment a suli rovására. igyekezném továbbadni neki a tapasztalataimat, hogy hogyan lehet beleilleszteni a spanglit a normális életbe. tuti hogy szívnék is vele."


hú, a te gyerekedet biztos irigyelni fogják a többiek, hogy ilyen anyja/apja van. :D én büszke lennék rád, az biztos.


egyébként szerintem én is szívnám vele együtt.

2013. febr. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
77%

Nėhanapján én is szívtam, semmi baj nem lett belőle, de lehetett volna, csak időben kiszálltam. Láttam korombelit tönkremenni benne, pedig erősbbre nem váltottak, csak erről szólt a nap. Szivás nélkül nem lehetett hozzájuk szólni, a suliban nem teljesítettek.... Erről nem feltétlen a fű tehetett, mert kellett hozzá a saját hozott jellemük is.

Emiatt elbeszélgetnék vele a következményekről, amit nem szabad elbagatelizálni, mert sokan ezt teszik. Nem szakad le az ég ha néha elszív egyet, de annak sem örülnék ha dohányozna. Még mindig az mondom, hogy inkább tudjam, mint titkolódzon mindenfélével kapcsolatban

Igaz majd meglatom, akkor hogyan gondolkodom, amikor már aktuális lesz

26/n

2013. febr. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
81%
Öröm látni, hogy egyre kevesebb Gestapós szülő van. :)
2013. febr. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 zabmester ***** válasza:
100%
Ha a néhanapján tényleg csak néhanapjánt jelent, akkor kb. pont úgy kezelném, mintha néha sörözne a haverjaival, nekem ez kb. egy kategória. Nem bíztatnám rá, de nem is csinálnék belőle patáliát.
2013. febr. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
100%

Ha néhanapján, akkor azon kívül, hogy elmondanám neki a káros hatásait, és a következményét annak, ha huzamosabb ideig, esetleg minden nap csinálná. Nem tennék semmiféle drasztikus lépést, pl. venném el a zsebpénzét vagy ilyesmi. Figyelmeztetném, hogy mivel járhat ha elkapják füvezés közben, vagy amikor fű hatása alatt áll. (Rendőrség, vérvétel, kihallgatás, eljárás megindulása stb.) Szerintem majdnem minden tini kipróbálja, használja alkalmanként egy ideig, szerintem ez ugyanolyan mint aki dohányzik, vagy alkoholizál a barátaival buliból. Én is próbáltam anno, volt olyan nyár amikor majdnem minden hétvégén tekertünk egyet a barátokkal, de aztán kinőttük ezt a korszakot. :) Ha nem lesz függő, és ameddig nem a fű határozza meg a hétköznapjait, addig nem aggódnék nagyon. (Persze attól is függ, hány éves a gyerek.)


23/N

2013. febr. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
10%

A marihuána az indiai kender szárított virága, magja és levele. Több más nevén ismert, mint pl. fű, spangli, zöld, mari, THC stb…

A hasis az indiai kender más fajtájából készül, ez a cannabis egy másik formája. Ez haska, haskó, csarasz, stb. néven ismeretes. A legfontosabb, amit a hasisról tudni kell, hogy 6-szor erősebb átlagosan a marihuánánál.

Az indiai kenderből készült drogokat mind cannabisfélék (a kender latin neve) – a marihuána és a hasis is ezek közé tartozik.

Ezek hallucinogén drogok. Ez azt jelenti, hogy olyan hatóanyagokat tartalmaznak, amelytől az ember másképp, vagy megváltoztatva érzékeli a környezetét. Ezt a vagyi hatóanyagot THC-nak hívják, ennek tartalmától függ a szer hatása.

A marihuana használata

A marihuana a legszélesebb körben használt drog a társadalomban. Leggyakrabban cigarettába töltik, vagy cigaretta-papírba tekerik (joint) és elszívják, esetleg pipába töltve szívják. Egyes országokban elterjedt, hogy ételbe (süteménybe) keverik, vagy teát főznek belőle, és úgy fogyasztják. Néha a hatás növelése érdekében más kábítószerekkel is keverik, mint pl. PCP-vel vagy crack kokainnal. A cannabis hatását általában hamar lehet érezni a fogyasztás után. Ezek gyorsabb szívverés, különböző érzékszervi zavarok. Körülbelül 30 percen belül elérik ezen érzékelhető hatásaikat. Ezek azután a következő órákban teljesen elmúlnak, amely időtartam függ a fogyasztott marihuána mennyiségétől, a THC erejétől és természetesen az esetlegesen hozzáadott más drogoktól. Nagyon káros a tüdőre a füves cigaretta szívása, mivel –a hatás növelése érdekében- a fogyasztók megpróbálják minél hosszabb ideig a tüdőben tartani az égő cannabis füstjét. Ez felér körülbelül 5 átlagos cigaretta elszívásával és torokfájást, torokkaparást, gyulladásokat (légcső) okozhat.

A marihuána gyakori szívása jelentősen csökkenti az emlékezőképességet és lassítja a gondolkodást; gyakorlatilag egy buta, munkára és tanulásra már-már szinte képtelen személy látszatát kelti é eredményezi. Kísérleti célból állatok agyában megfigyeltek károsodásokat is a THC miatt.

Honnan ered a marihuána?


2000 évvel ezelőttre nyúlik vissza a kender termesztése, amikor is hasonlóan a mához, érzékcsalódást okozó hatása miatt termesztették.

Korábban a cannabis THC tartalma jóval kevesebb volt, mint manapság, azonban a modern termesztési technikákat kihasználva és továbbfejlesztve a %-os THC arány 1974-re a korábbi 1-ről 4-re nőtt, 2008-ban pedig már elérte a 9,6%-ot is. A Sinsemillának (mely a cannabis egy mag nélküli fajtája) a THC tartalma egészen 24%-ig terjed.

A marihuána káros hatásai

Kutatások igazolják (a józan szemmel látható megfigyelésekat alátámasztva), hogy a cannabis hatóanyagának maradványai évekig a szervezetben maradnak.

A marihuána szervezetbe kerülése után rögtön megjelenő hatások a gyorsabb szívverés, koordinációs zavar, mozgás összezavarodottsága; ezeket gyakran depresszió, vagy álmosság követi. Ezek mellett a pánik, vagy szorongás is tünetként jelentkezhet.

Ezek azonban csak a közvetlenül jelentkező hatások. A hatóanyag, azaz a THC hónapokig, de akár évekig is ott tud maradni a szervezetben, mivel a maradványanyagokat a zsírréteg elraktározza. Ez azért lehetséges, mert, mint a legtöbb drog, a THC is zsírban oldódik.

A füst, mely a marihuánából származik, átlagosan 60%-al több rákkeltő anyagot tartalmaz, mint a normál cigaretta füstje. Ezért ér fel egy cannabist tartalmazó cigaretta elszívása 5 átlagos cigaretta elszívásával. A régebb óta marihuánás cigarettát szívóknál gyakran állandó hörghurut alakul ki, valamint számos tanulmány szerint az agyban is jelentős károsodások vezethetők vissza a marihuána szívására.


Az ondósejtek szerkezetének eltorzulása szintén a marihuána hatásai közé tartozik. Ehhez nem kell évekig szívni a jointot, mivel még a csekély mennyiség is veszélyezteti ideiglenesen a férfiaknál a gyermeknemzési képességet. A nők esetében a cannabis hatóanyaga a menstruációs ciklust zavarhatja meg. A THC hatóanyag az idegsejtek működését teszi nehezebbé, ezért a szellemi képességek jelentősen csökkennek – ez a korábban már említett emlékezetre van negatív hatással.


E fajta drog azok közé a drogok közé tartozik, melyek a jövő generációira is kihatással tudnak lenni, mivel súlyos, örökletes fogyatékosságok alakulhatnak ki a nem optimális sejtosztódás során. Koraszülött, csekély súlyú kisbabák megszülését eredményezheti egy terhes anyánál a cannabis fogyasztása.

Rövidtávú hatások:


• torzult érzékelés

• pánikrohamok

• félelem, szorongás

• kontrollálatlan mozgás

• lassú reakcióidő

• hamis vidámság, feldobottság után erőteljes álmosság vagy rosszkedv

• gyorabb szívverés, és megnövekedett esély infarktusra

Hosszútávú hatások:


• általánosan legyengült immunrendszer

• fiatal szervezeteknél nem kielégítő növekedés

• hímivarsejtek számának csökkent termelődése

• tüdőszövetek roncsolódása

• lecsökkent szexuális teljesítőképesség

• lecsökkent tanulási képességek

• célok hiánya, motiválatlanság

• furcsa hangulatváltozások, követhetetlen személyiség

• lecsökkent képesség a megértésre

A cannabis és a drogfüggőséghez vezető út


Testünk miután toleranciát igyekszik mutatni a droggal szemben, egyre több és egyre keményebb drogokra tart igényt ugyanahhoz a „kellemes” érzés eléréséhez. Előbb-utóbb ez a folyamat egy keményebb kábítószerhez vezet.

Habár maga a marihuána szívása nem vezet önmagában erősebb drog szedéséhez is, a szervezet a fentiekben leírtak szerint a -mostmár- normális állapot eléréséhez több kábító hatású szerre tart igényt. Emiatt nyitva áll a kapu egy erősebb droghoz, mely akkor megoldásként szolgál a fogyasztónak.


Majdnem mindegyik kokainfüggő egy olyan droggal kezdte, amely negatív hatása rövidtávon számára alig volt mérhető, vagy nyilvánvaló; ilyen a cigaretta, az alkohol és a marihuána is.

Természetesen nem minden ember aki marihuánát vagy hasist fogyaszt válik kokainfüggővé. Azonban megdöbbentő, hogy egy felmérés szerint a 15 éves korú gyermekek, akik kipróbálták a füvet, 60%-a tér át kokainra később.

A marihuána hatása a mindennapokban

A marihuána fogyasztása nem csak az egyénre, hanem a körülötte élőkre, és a társadalomra is rossz hatással van. A fogyasztó maga is egy bizonyos kockázattá válik a környezetére.


Egy 129 főiskoláson végzett tanulmány egyértelműen kimutatta, hogy teljesítményük sokkal rosszabb volt, mint azoké a társuké, akik a felmérés előtt nem szívtak füvet. A kábítószer használók között figyelemcsökkenést, emlékezési problémákat tapasztaltak, melyek a tanuláshoz elengedhetetlenek.

Hasonlóképpen egy postás cégnél azt tapasztalták, hogy a marihuánát fogyasztó munkatársak közül került ki 55%-a a balesetet szenvedőknek és 85%-al gyakrabban sérültek meg, valamint 75%-al gyakrabban maradtak ki a munkából.


A fenti adatok tisztán bizonyítják, hogy a társadalomban lévő értékes munkaerő megkárosításához, és munkára képtelenné tételéhez milyen mértékben járulnak hozzá a drogok; jelen esetben a marihuána.


Jó füvezést mindenkinek!

2013. febr. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
55%

Az előző szép idézetről lemaradt ugye a forrás: [link]


Azt meg eddig is tudtuk, hogy a scientológusoknak mi a véleményük a tudatmódosító szerekről, csak hát legfeljebb sokan nem tartjuk mérvadónak, vagy éppen úgy véljük, hogy a scientológusok, vagy néhány hasonló csoportosulás sokkal veszélyesebb tudatmódosító, mint ez a szerencsétlen nagysátánná kikiáltott gyógynövény, a Cannabis indiaca, ami már az 1890-es években megjelent II. Magyar Gyógyszerkönyvben is szerepelt nyugtatóként, hányáscsillapítóként és depresszió ellen... és pl. ma is a létező legjobb ellenszere a sugár-, és kemoterápia okozta hányásnak.

2013. febr. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim válasza:
83%
Kb 14 evesen 2xer en is szivtam, a 2 alkalomnal rosszul lettem es elajultam. Soha tobbet azota nem nyultam fuhoz. (barati tarsasag adta akkor is ) a szuleim mindig jol neveltek ea peldat mutattak,megis kiprobaltam. Nem hinnem hogy ez felfetlenul a szulo hibaja. egyszeru kivancsisag hajtott. Most 29 vagyok par eve magam mondtam el otthon de nem volt uvoltozes, persze nem neztek jo szemmel. Altalan az ember a hibakbol tanul. Ha az en gyerekemet fuvezesen kapnam rutin szeruen akkor bizony igen rovidre fognam a porazt.
2013. márc. 3. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!