Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha megtudnátok,...

Mit tennétek, ha megtudnátok, hogy a gyereketek néhanapján füvezik?

Figyelt kérdés
2013. febr. 25. 21:17
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
75%
Meglepődnék, mert csak 3 éves :D
2013. febr. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem elsőre dühömben, leordítanám a fejét meg adnék neki két nagy pofont. Aztán amikor már feldolgoztam a dolgokat, meg lehiggadtam, kitalálnék egy megoldást és keresném a választ rá hogy miért kezdte el. És persze egy alapos fejmosás, egy jó kemény büntetés, és eltiltanám a barátaitól.
2013. febr. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
40%

Volt már itt egy ilyen kérdés régebben. A lényeg:

1. magamba szállnék, hogy mit rontottam el, 2. elbeszélgetnék a gyerekkel. Megpróbálnám megtudni, hogy miért füvezik, kitől kapja, tisztában van-e a következményekkel, és elmondanám neki, hogy nagyon nem helyes, amit tesz (de nem ez lenne a beszélgetés fő része, ezt 1x elmondanám és kész). Abban egyeznék meg vele, hogy büntetésből 10 oldalas esszét kell írnia a fűről, a hatásokat, összes következményt (hasznosat is, pl. milyen betegségre gyógynövény nagyon kis mennyiségben, ha van ilyen), történelmi felhasználást, stb. belefoglalva. Kap rá két hetet (utána megnézem, hogy tényleg saját alkotás-e, beleolvasok, rákeresek szövegrészletekre stb.) Ha ettől nem nő be a feje lágya, akkor úgyis tehetetlen vagyok, hiába veszem el tőle - akkor csak másutt fog füvezni ugyanúgy, ahol pl. nem hívnak hozzá orvost, ha túladagolja és rosszul lesz. Szerintem ez a legtöbb, amit tehetek.

2013. febr. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
43%
Elgondolkodnék,hol szúrtam el ennyire a nevelését,aztán elbeszélgetnék vele,hogyan jutottunk idáig.
2013. febr. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
60%
Ma már szinte minden 14+ éves néha napján füvezik. Szal nem tulajdonítanák neki nagyobb jelentőséget.
2013. febr. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
82%

Nem zaklatna fel különösebben, annak idején én is megtettem.


Szerintem amíg nem rendszeresen teszi, nincs belőle probléma. Kicsit túldramatizálják ma ezt a marihuána-ügyet. Egy joint hatása kisebb, mint 2 felesé. Ráadásul nem tesz agresszívvé, maximum elalszik tőle az ember...

2013. febr. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
69%

Nekem jó pár, normális, értelmes, dolgozó ismerősöm füvezik "néhanapján".

Egyáltalán nem durvább, mint pl. a tradicionális, elfogadott alkoholizálás, ami családokat tesz tönkre.

Én mondjuk nem élek fűvel, mert csak elalszom tőle, nem látom értelmét.


Ha a gyerekem füvezne természetesen elbeszélgetnék vele,

rámutatnék a káros hatásaira. De kb. ugyanúgy, mintha alkoholizálna.

2013. febr. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
24%
Leülnék vele komolyan elbeszélgetni, elmondanám ez mivel jár. Mutatnák néhány elrettentő képet, olyanokról akik drogoznak. Egy darabig elvenném a zsebpénzét és kötelezném rá, hogy két óránként hívjon fel. Valamint egy darabig nem mehetne bulizni.
2013. febr. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
66%
még csak négy éves, de alig várom, hogy rebellis kamasz legyen. én annak idején kitűnő tanuló voltam, pedig egy időben majdnem minden nap szívtam. hazaértem a suliból, gyorsan megcsináltam a házit, és jutalomképp tekertem egyet. mivel mindig csak tanulás után szívtam, így nem ment a suli rovására. igyekezném továbbadni neki a tapasztalataimat, hogy hogyan lehet beleilleszteni a spanglit a normális életbe. tuti hogy szívnék is vele.
2013. febr. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
88%

"Mutatnák néhány elrettentő képet, olyanokról akik drogoznak"


Mutass már néhány elrettentő képet füvesekről, tényleg érdekelne!

2013. febr. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!