Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most tényleg én vagyok a...

Most tényleg én vagyok a "gyerekutáló" nőszemély a párom szemében? Ti mit tettetek volna vagy tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Páromnak van az előző házasságából egy 11 éves kisfia.

Ezzel semmi gond sincs.


A probléma ott kezdődik, hogy :

¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

1. A gyerek rendkívül elkényeztetett. Szó szerint értsétek, az ég világon SEMMI sincs neki megtiltva. Amikor megkérdeztem a páromat, akkor azt mondta, hogy nem szeretné, ha nem örülne a gyerek, rengetegszer kapott akár naponta új játékokat, mert jó volt nézni ahogy örül, és nem akarja mindig azt mondogatni, hogy "nem nem nem nem". Ráadásul ha tiltogatna neki akkor szerinte kevesebbszer látná őt a héten.


2. (ami a legjobban idegesít) A párom volt felesége állandóan ellenem neveli a gyereket. Beszól, lek*rváz, rugdos stb.

Eddig tűrtem, mondván hogy "kisgyerek, azt sem tudja mit jelent" , persze mindig rászóltam.


De a pohár nemrég telt be.

3 hónapja annak, hogy édesanyám elhunyt. Párom a szobában volt, én a konyhában, a gyerek is a konyhában volt. Elkezdte szidni az édesanyámat, és h "milyen jó, hogy már meghalt". Na ekkor besokalltam, odamentem, és lekevertem neki egy nagy maflást. Párom persze hallotta. Erre elkezdett visítozva bőgni, meg szaladni a páromhoz.

Párom ezt számon kérte.


Közöltem vele, hogy vagy megneveli, vagy szól a drága ex-nejének hogy ne ellenem nevelje a gyerekét, vagy szedi a sátorfáját és ide a gyereket többet be nem engedem, aztán felőlem visítozhat.

Elmondtam neki miket mondott, párom leszidta a gyereket, de neheztel rám, hogy miért kellett a pofon.


A gyerek már kevesebbszer szólogat be, és nem durvákat, de még mindig azt csinál amit akar.

Mit tegyek?



Ti mit tennétek?


Valóban én voltam a hibás, és tényleg elvetettem a sulykot?



35/L


2013. febr. 21. 10:29
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
0%

Én alapvetően mindenkit megértek az adott helyzetben. Az más kérdés ki miben a hibás. A kérdező elvesztette az édesanyját. De ez a gyerek 11 évesen elvesztette a családját.


Fontos kérdés hogy a kérdező csábitotta e el az apját, vagy az a kapcsolat elöbb szétment s a kérdező csupám boldoggá teszi a gyerek boldogtalan apját?

2013. febr. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
100%

Az az igazi bűn, hogy egy gyereket ilyennek nevelnek a szülei. Ha én gyerekkoromban lek..váztam volna valakit, vagy olyanokat mondtam volna, hogy jó, hogy meghaltak a szülei, biztos kaptam volna egy fenekelést és még csak nem is azt mondanám így felnőtt koromban, hogy "kapják vissza az élettől", hanem azt, hogy megérdemeltem.


Itt az apuka nem tud igazán apa lenni, hagyja magát terrorizálni a gyerekétől és így zsarnokot nevel belőle. Ami nem lesz jó senkinek hosszútávon.

A szeretet nem azt jelenti, hogy mindent megengedünk a gyereknek. Pont azért, mert ő még gyerek, a felnőttek a példaképei, befolyásolható, a személyisége még alakulóban van.

"Beszól, lek*rváz, rugdos" Ilyennek nevelték a szülei. Ez a szüleit minősíti.

2013. febr. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
100%
42 vagyok, még annyi, hogy egy gyereknek szüksége van a szülői szigorra. Olyan nincs, hogy mindent megtehet, mert még csak most alakul ki az értékrendje. Nem azt mondom, hogy ütni, verni kell a gyereket, persze, hogy nem. De nevelni kell. Olyan sincs, hogy valaki annyira szereti a gyerekét, hogy mindent megenged neki. A rugdosást, a durva beszédet, mindent. Mert senki ne mondja nekem, hogy ha ezt hagyja egy szülő, az a szeretet jele. Az ilyen szülő nem gondol a gyereke jövőjére.
2013. febr. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
100%

40-es válaszoló való igaz hogy a család alapja a szeretet csakhogy önmagában az k@rvára nem elég. Az általam említett gyerekeket is szerették a szülei ennek ellenére nem volt jó a családi életük, szeretet ide vagy oda ha egy gyereket a végteleségig elkényeztetnek abból zsanok lesz aki átgázol másokon, bunkón viselkedik, egoista lesz stb. Ha neked jó hogy ilyen embert nevelsz a gyerekedből egészségedre de nem csodálkozz ha öregkorodra azt is elfelejti hogy a világon vagy, vagy kihasznál.

A pofon meg kijárt mert egy 11 éves a gyerek már tisztába van vele mit mond, és hogy igen csak megbántja vele a másikat. Nekem az ilyen toleráns idiótákból van elegem akik azt mondják csak az a fontos hogy szeressük egymást vagy én megadok mindent a gyerekemnek csak időm nincs vele foglalkozni. Kell következetes nevelés a gyerek mellé és párkapcsolatba is kell türelem meg kompromisszumkészég mert anélkül tök mindegy mekkora szerelem nem működik hosszú távon.

2013. febr. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
16%
Nem a gyerek nevelésével kellene kezdeni hanem az anya nevelésével. Jó poén ez is hogy az anyja lek.ázza a kérdezőt a gyerek előtt s a gyereket kell megnevelni.
2013. febr. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
100%

Azért kíváncsi lennék arra, hogy akik itt a kérdező ellen írtak, hogy meddig bírták volna tűvel-cérnával. Azért a gép mögül könnyű írni, de amikor folyamatosan benne vagy egy szituációban, teljesen más.

Nem hiszem, hogy ti egy mosollyal elintéztétek volna, ha a nemrég meghalt édesanyátokról ilyet mondott volna a gyerek.


A szeretetet meg nem ott kezdődik, hogy egy gyerek parancsol a szülőnek, vagy egy felnőttnek. Nagyon sok elvált szülő neveli a gyereket, nagyon sok gyereknek halt meg valamelyik szülője, de mégsem lesz elfogadott, hogy akkor onnantól ő dirigál.

2013. febr. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
81%

45-ös, szerintem a gyerek k...vázzá le a kérdezőt, " Beszól, lek*rváz, rugdos", nem hiszem, hogy az anyuka rugdos. :D Egy felnőtt embert meg már senki nem fog megnevelni, saját magának kéne magát "megnevelni" a gyerek érdekében.

Én értem, hogy haragszik a kérdezőre, de nem a gyereket kellene uszítani, ugyanis egy gyerekről (leendő felnőttről) és nem egy kutyáról van szó.

2013. febr. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
11%
47-es 45 ös vagyok. Ugy kezded mintha nem értenél velem egyet majd ugy folytatod mint aki egyetért velem. Most akkor melik?
2013. febr. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
100%

Nem te voltal a hibas es nem is vetetted el a sulykot.

Az apanak szepen le kellene ulnie a gyerekkel, ha konnyebb, akkor csak vele, egyenlore nelkuled es elmondani, hogy "Pistikem, engem nem erdekel, hogy anyad mit mond Krisztire, nem erdekel, hogy te szereted e, de ez itt a MI otthonunk, KRISZTI A TARSAM, itt neked NORMALISAN, TISZTELETTUDOAN KELL viselkedned. Ha nem tetszik, akkor innentol kezdve nincs ajandek, csak alkalomkor, a program pedig jatszoter-mozi-cukraszda, semmi tobb. Majd ha tudsz normalisan viselkedni, akkor johetsz ide HOZZANK ujra.

2013. febr. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim válasza:
35%
Legalább bepirosodott a gyerek arca a pofontól?
2013. febr. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!