Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen a viszonyod az unokates...

Milyen a viszonyod az unokatestvéreiddel?

Figyelt kérdés

Nekem összesen 7 van, ebből 2-vel olyan a kapcsolatom, mintha a testvéreim lennének, és a másik 5 is nagyon közel áll hozzám, csak ők már idősebbek (már nagykorúak voltak, amikor megszülettem), mint én. Bármikor fordulhatok hozzájuk, sokat beszélgetünk, legalább 3 havonta összejárunk , valahogy összehozzuk a találkákat. 2 másodunokatestvéremmel is nagyon jóba vagyok, ők csak pár évvel idősebbek, mint én, sokat játszottunk együtt gyerekkorunkban.

Ezzel szemben a párom kb. 10 éve látta az unokatestvéreit, nem is beszél velük és igazából semmilyen kapcsolat nincs köztük, szinte idegenek egymásnak.


2013. febr. 15. 15:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mi annyi részre szakadtunk,ahányan vagyunk.Próbáltam néhányukkal felvenni a kapcsolatot,de nem voltak valami nyitottak.Ez van,sose futok olyan vonat után,ami úgysem vár meg.
2013. febr. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Úgy mint az első válaszolónál. Én is próbáltam velük tartani a kapcsolatot, de nem igazán voltak partnerek benne, pedig szerettem volna. Hát ez van, elfogadtam éli mindenki a saját életét.
2013. febr. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Sajnálom.. :( Nekem ez nagyon furcsa, hogy nem tartjátok a kapcsolatot...
2013. febr. 15. 15:58
 4/11 anonim ***** válasza:

Mind lányok és fiatalabbak nálam.

Nem tartjuk a kapcsolatot egyáltalán.

Talán 10 éve találkoztunk utoljára. Önszántunkból soha.

2013. febr. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A miénk egy igen fura család. Anyu részéről 4 unokatesómról tudok, de ebből kettőt soha életemben nem láttam. A nagyszüleim, anyu születése utána 1-2 évvel elváltak, nagypapám második házasságából is született egy gyereke, illetve harmadikból is. Egyik részről van 2 kislány, másik családnál nem tudom mi a helyzet, nagypapám teljesen kivonult anno anyu életéből és amikor újra egymásra találtak (akkor már mi is 1-3 évesek voltunk tesómmal), anyunak a féltesóival semmilyen kapcsolata nem lett. A nagyim második házasságából is született anyunak egy öccse, vele jó viszonyt ápolunk és az ő két gyerekével vagyok én jó kapcsolatban.


Apu felőli család még bonyolultabb, azt el sem kezdem magyarázni. Apunak két testvére volt, egyik tesónál egy gyerek, aki már tini volt, amikor születtem, túl szoros kötődés nem alakult ki és a világ másik felén laknak, illetve másik testvérének volt vagy négy házassága, fogalmam sincs hány gyereke született, kettőt ismerek, egyel évente találkozunk is (külföldön élnek), jóban vagyunk, de a gyerekei olyan idősek, mint én, tehát inkább velük ápolok jó viszonyt. :) Mindent összevetve "édes szálon" egyetlen egy unokatesóm van.

2013. febr. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én sem tartom a kapcsolatot az unokatesóimmal.

Mikor kicsik voltunk és a nagy család összejárt, addig jó volt minden, majd mindenki ment középiskolába/egyetemre és szétváltak útjaink. Egy ideig próbálkoztam, beszélgettünk.. de nem igazán ment. Mostanában a legtöbb köszönni sem tud, úgy megy el mellettem (és a testvéreim mellett) mintha nem is ismerne.

2013. febr. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Fúú..rengeteg unokatesóm van...de egyikkel sem tartjuk a kapcsolatot. A héten próbáltam A SZOMSZÉD UNOKATESÓMMAL találkozni..vagy beszélni de szinte itthon sincs..mondta a héten átjön de sose ér rá..Én feladtam.. Eddig próbálkoztam már hidegen hagy..Ha ennyibe vesznek..régen szétválaszthatatlanok voltunk..de jött mindegyikünknek kapcsolat és külön válltak útjaink. Ők nem keresnek..én próbáltam összehozni egy közös talit..de mindegyik vissza mondta..
2013. febr. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

nekem 1 db van, egy lányzó. Öcsémmel egyidős, 25 éves lesz nyáron. Nekem júniusban volt az esküvőm. Na mármost én februárban kezdtem el hívogatni mindenkit, hogy vinnénk a meghívót. Őt kb. ötödjére értem el. Nem voltunk rosszban egyébként, csak rég találkoztunk. Na szóval egyszer elértem, elmondtam, mit szeretnék. Ok, majd szól. Onnantól kezdve sohasem vette fel a telót. A férjem meg tudná mondani, kb. 40-50szer próbáltam hívni, reggel 6-kor, napközben és este 10-11 óra fele is. Írtam emailt neki, az anyjának, írtam fészbukkon, iwiwen, küldtem sms-t. Már kínomban leírtam, hogy miért keresem, csak az időpontot nem írtam meg, nehogy beállítson hívatlanul. Semmi reakció. Utolsó próbálkozásként 1 hónappal az esküvő előtt írtam, hogy ha szeretnének jönni, mi az utolsó időpont, hogy visszajelezzenek. Még azt sem mondták, hogy nem jönnek, pedig jobban esett volna.

Azóta nem beszéltünk, még nyáron írt egy emailt, hogy mennek velencére, nincs - e kedvünk velük menni? nem volt. Aztán ősszel úgy volt, hogy öcsémék elválnak, erre unokatesóm anyja felhívta apámat, hogy mi van öcsémékkel, mert látta fb-on, hogy mi a helyzet, és érdekli. Megkérdeztem apám, hogy rólam esett -e szó? Természetesen nem, még csak azt sem kérdezték meg, hogy élek-e. Na mondom, bekaphatják.

Borzasztó rosszul esett. Nem az, hogy nem jöttek, hanem hogy még arra sem méltattak, hogy válaszoljanak. Pedig nem voltunk rosszban, sőt az eljegyzés után felhívtam őt, elmondtam, hogy szeretettel várom majd az esküvőre, még viccelődött is, hogy milyen ruhában jön. Erre fél évre rá még csak a telót sem veszi fel.

Azóta semmilyen viszonyban nem vagyunk.

2013. febr. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
7en vagyunk unokatesók, nekem 5 van. Az unokahúgommal volt a legjobb a kapcsolatom, imádtuk egymást. Minden nap beszéltünk, 2 naponta taliztunk. Aztán 5 hónapja olyan dolgokat tudtam meg róla amit soha nem gondoltam volna. Csúnyán hátba támadott és ott fúr, ahol tud. El sem tudtam képzelni az életemet nélküle. Most meg itt vagyok, elvesztettem a legjobb barátnőmet. Egyébként az összes unokatestvér haragszik rá... Azóta az unokanővéremmel vagyok jóban, ő mindig jön látogatni. :)
2013. febr. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
5 unokatestvérem van. Meg lennék lőve, ha most hirtelen elő kellene keresnem őket valahonnan. Nem tudok egyetlen telefonszámot vagy címet sem, de 1-ről legalább azt biztosan tudom, milyen városban lakik. Szóval, ezt nem nevezném semmilyen kapcsolatnak. Tudok a létezésükről.
2013. febr. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!