Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen sors vár így anyósomékra?

Milyen sors vár így anyósomékra?

Figyelt kérdés
Nincs semmijük, se ház, se lakás, se munka, a nyugdíjuk is kevés lesz, van egy csomó adósságuk. Folyamatosan a gyerekeiktől várják, hogy kihúzzák őket a bajból. Mi bírtuk legtovább, de már nekünk is elegünk lett a folyamatos lehúzásból. Választhattunk, vagy őket támogatjuk és mi is úgy járunk majd mint ők, vagy megtagadjuk tőlük a segítséget és összeszedjük magunkat. Az utóbbi mellett döntöttünk. Már csak az nyugtalanít minket, hogy így mihez fognak kezdeni. Mennek az utcára? Szociális otthon? Fogalmunk sincs mit tehetnénk még amivel segítünk nekik, de magunkat nem sodorjuk nagyobb adósságba.
2013. febr. 13. 16:43
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Vannak olyan emberek, akiket azért nem lehet kihúzni a sárból, mert ők sem akarnak kimászni. Így kényelmesebb. De persze igazatok van, hogy nem húzzátok le magatokat velük együtt, csak azért mert nekik így jobb. Dolgoznak? Vagy csak elvannak egész nap? Hogy milyen sors vár rájuk, azt nehéz megmondani, de a leírtak tükrében szerintem elég nehéz lesz az öregkoruk.
2013. febr. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát, ha senki nem segít rajtuk, akkor így nyilván utcára kerülnek.

Nem tudom mennyi idősek, valahogy próbáljanak meg munkát keresni. Hmm jó vicc volt...nyugdíjas? munkát? ebben az országban?

2013. febr. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem akarnak dolgozni. Nem akartak 10-20 évvel ezelőtt sem és most sem. Úgy vannak vele, hogy amíg nyugdíjba nem mennek 1 illetve 2,5 év múlva, majd valahogyan kijönnek a segélyekből meg a gyerekeiktől kapott pénzből. Egyszerűen nem fogják fel, hogy mi sem adunk többet, és a férjem testvérei sem. Feladtuk, hogy megmentsük őket.
2013. febr. 13. 17:12
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Tipikus eset amikor az ember azért szül,hogy öregkorára eltartsák a gyerekei.Szerintem elég gáz ha utcára teszitek a szüleiteket.Egy kis lyuk minden házban akad ahol ellehetnek,természetessen a nyugdíj ellenében,nem tudom mit ír a családtörvény mik a felnőtt gyerekek kötelezetségei.
2013. febr. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hová tegyük őket? Mi is a szüleimnél élünk, mert az utóbbi 5 évben minden Forintunkat elvitték, amit félre tudtunk volna tenni, sőt még hitelt is kellett felvennünk miattuk, mert az édesanyám egyik testvérének a lakásába beköltözhettek ideiglenesen, de olyan szinten lelakták 2-3 hónap alatt, hogy a nagynéném már perrel fenyegetőzött, ha nem térítjük meg a kárát. Ennél a lépésüknél telt be végleg a pohár.
2013. febr. 13. 17:25
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
De miből lesz mondjuk nyugdíjuk, ha nem is dolgoznak? Jelenleg hol élnek? Szerintem Ti már ne foglalkozzatok velük.
2013. febr. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
De mire vették fel a hitelt ha se lakásuk semmijük nincs? Akkor lesztek bajba, ha elmennek bíróságra és kötelezik a fiúkat rokontartásra.
2013. febr. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem igaz, hogy mindenhol van egy lyuk, nálunk se lenne. Négyen élünk (gyakorlatilag két felnőtt ember) két szobás panelban.
2013. febr. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

de ismerős:) nálunk anyós ugyan dolgozik, de fizetésének felét lehuzzák a sok tartozás miatt...apósom rokkantnyugdíjas alkoholista, aki soha nem akart dolgozni, bár volt egy állása kb tiz évig...ötvenakárhány éves, de sokszor még a saját anyja adott havi szinten pénzt nekik, mert nem tudták hol ezt a számlát, hol azt a tartozást, hol az albit kifizetni...egy nagy házat, egy lakást és egy telket élt fel, ez a saját tulajdonuk volt, és nincs belőle semmi...csak soksoksok rengeteg adósság...párommal is felvetették anno a hitelt, mikor épphogy dolgozni kezdett, hogy visszafizetik ők, ne törödjön vele stb...addig jártak a nyakára, fenyegették, sírtak neki, amig sajnos felvette nekik...még a felét se fizették ki, 300ezer forint volt még hátra és mivel nem fizették, 1millió lett, párom fizetéséből huzzák le a pénzt:) persze ezt nem fizetik most se...megint valami adósságba keveredhetett, legalábbis olyanba, ami sürgős, mivel a saját édesanyját akarja beperelni egy örökség miatt, ami ki lett fizetve neki....arról meg ugye nem is beszélve, hogy még mindig támogatta őt az édesanyja pénzileg...(hál istennek már nem teszi....)...folyamatosan ki akarják rakni őket az albéreltből, cigire, piára van pénz, de a hiteleket nem fizetik...hát...mi lesz velük?? fogalmam sincs...egy biztos...én már az elejétől fogva nem vagyok hajlandó őket támogatni...arról nem beszélve, hogy nem szerettek sose...ha legalább azt látom, hogy tesznek azért, hogy jobb legyen, szivesen segitenék...de ők nem...mindenki hibás körülöttük a kialakult helyzetért, csak ők nem...vicc az egész...és nem is érdekelnek...mert még kedvesek se voltak velem sose...csak ha kellett vmi...

24L

2013. febr. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!