Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom csúnyán tett anyukám...

A barátom csúnyán tett anyukámnak, ami nagyon rosszul esett és teljesen elbizonytalanított. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Anyukám kérdezett valamit barátomtól, semmi sértő nem volt benne, semmi rossz szándék és nem is érződött úgy, hogy lenne benne, meg tök általános volt a kérdés. Erre Ő leflegmázta anyukámat és tök durván válaszolt. Tudom, hogy anyának rosszul esett a dolog, de nem mondta, mert nagyon szeret engem és nem akar megbántani, meg barátomat sem akarja megbántani, mert azt akarja, hogy én boldog legyek. De én így nem is biztos, hogy tovább a barátommal tudok maradni. Most szinte gyűlölöm pedig egyébként nagyon nagyon szeretem. Tudni kell, hogy ezelőtt távkapcsiban éltünk és mivel a munkája miatt alig tudtunk talizni megkért, hogy egyetem után költözzek hozzájuk, mert nekem úgysincs még melóm, neki meg van, nekem nem kell feladni semmit. Így is lett, de így szinte soha nem látom a családomat (3-4 havonta max) és még akkor is ilyen csúnyán tesz anyumnak, mikor anyu mindenben támogat minket még anyagilag is? Ott lakunk az Ő szüleinél és mondtak már rám rosszat, vagy szóltak már nekem be, ha valamivel nem értettek egyet, de soha, soha, soha NEM szóltam még vissza nekik akkor sem ha jogos lett volna. Nem tűröm, hogy bárki is így beszéljen anyukámmal, mert nekem Ő a legfontosabb, mert Ő mindig mellettem van és nagyon szeretem. Nem tudom, hogy mit mondjak páromnak, mert nem lehet vele erről beszélni. Az Ő szülei szentek, Őket mindig tisztelni kell, egy rossz szót sem lehet rájuk mondani, Ők a legjobbak. Az enyémmel meg bármit meg lehet tenni? Hát ez nem így működik. Vannak álmaink, terveink és szeretem nagyon. Ha bele gondolok, hogy nélküle kell élnem úgy érzem meghasad a szívem, de ha már most az elején (2 évesek vagyunk) így viselkedik, akkor mi lesz 20 év után? Párt pedig lehet találni, de édesanya csak egy van. Hogyan győzzem meg arról, hogy csúnya volt, amit tett? Bocsánatot biztos nem fog kérni, azt meg sem merem próbálni. :(
2013. febr. 10. 17:37
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

4-es vagyok

Ezt írtam neked, hogy ha ő magától nem érzi felesleges beszélni vele. Mint Te is írod, nem érti hogy mi a probléma, neki ez természetes hogy így viselkedik...én meg gondolnám a további kapcsolatom vele, más az értékrendetek!

2013. febr. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
90%

Tudom, hogy anyának rosszul esett a dolog, de nem mondta, mert nagyon szeret engem és nem akar megbántani, meg barátomat sem akarja megbántani


HOL SÉRTŐDÖTT MEG AZ ANYUKA?


Itt most kibukott, mire számíthatsz... Ezt én sosem tűrném el, ne haragudj! De ha most nem teszed szóvá neki, határozottan, akkor folytatni fogja ám, mert akkor az lesz a felállás, hogy veletek lehet így beszélni, se te, se anyukád nem szól érte...

Sógornőmék vannak így. Sógor elég flema a csaj szüleivel (néha bunkó). de az ő szülei (apósomék) a tökéletesek... a szüleinek meg szólj vissza, nem kell bunkón és flegmán, hanem udvariasan, de határozottan. Ha nem, akkor sosem tisztelnek majd. Ha nem teszed, akkor az jön le, hogy neked igazából minden mindegy, úgyis csenbdeb tűrsz csak, sose szólsz semmi ellen, nincs is akaratod, illetve egyezik az övékkel, így az van, amit ők mondanak. Ez kell nekedű?

2013. febr. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Most beszéltem vele. Először arra hivatkozott, hogy én is tettem már csúnyán a szüleinek, de nem tudta felhozni példába, hogy mikor és miért. Nyilván, mert nem volt soha ilyen. Aztán meg azzal jött nekem, hogy Ő nem is úgy gondolta én fogta fel rosszul, de bocsánatot kér. hogy őszintén-e? Ki tudja. :/
2013. febr. 10. 18:56
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Inkább térjetek vissza a távkapcsiba, ehhez a mostani kapcsihoz nem vagytok még elég érettek agyilag, egyikőtök se....
2013. febr. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
39%

Rólad is sokat elárul, ha hirtelen gyűlölöd a párod.

Nem tudom, mit kérdezett meg anyud, de vannak dolgok, amikbe nem illik beleszólnia.

Hiába nem akarta megbántani, de bizonyos határokat egy szülőnek SEM illik átlépni.

2013. febr. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
53%

Amúgy nem azért, de anyukád nem gyengén rá is játszik és mártírkodik.

"Anyát kérdeztem, hogy rosszul esett-e neki, de csak terelte a témát. Nyilván fontosabb, hogy én boldog legyek, nem akarja, hogy vitázzak a párommal."

Most mit csinálsz? Vitázol meg "gyűlölöd". Ha annyira nem akarná a súrlódást, közölné, hogy igen, paraszt volt- de ezt majd ők lerendezik. Nem pedig benned kelt bűntudatot meg játssza az áldozatot.

2013. febr. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Anya soha nem játssza az áldozatot, de csak tisztában van vele, hogy milyen sokat kell nyelnem. Én pedig teljesen megértem őt, nem könnyű egy szülőnek, ha a gyerekét elviszi a párja Kanadáig. (Ott lakunk)). DE soha nem játszotta a mártírt pedig elég nehéz élete van/volt. Anyu pedig annyit kérdezett, hogy "Szüleid nem vágynak haza Magyarországra"? Szerintem ebben nincs semmi gáz. Erre párom:" Minek vágynának nincs ott semmi, sz@r az egész... bla bla bla" Ilyen flegma hangon. És nem szívből gyűlölöm, mint írtam ÚGY ÉRZEM tehát rohadt pipa vagyok rá. De már megbeszéltük és bocsánatot kért.
2013. febr. 10. 20:13
 18/20 anonim ***** válasza:

Mo. ténylegesen szar. Ezen mit kell szépíteni?

Itt nincs semmi lehetőség.

2013. febr. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
WUT?
2013. febr. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Szerintem nem Anyukád irányában, hanem az ország irányában volt flegma. Közölte, hogy nem vágynak vissza, mert semmi számukra vonzót nem találnak Magyarországon. Ezen miért sértőthetett meg Édesanyád, már ne haragudk? Szerintem túl reagálod. A pasasnak rossz pont, hogy a megbeszélés során azzal jött: "te is bántottad mér meg a szüleimet" de jó pont, hogy bocsánatot kért az ál incidens után.


21/L

2013. febr. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!