Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan golyózhatnám ki vagy...

Hogyan golyózhatnám ki vagy másíthatnám meg a buta "mostohaanyámat"?

Figyelt kérdés

A szüleim tavalyelőtt elváltak (részben emiatt az új nő miatt), részben meg azért, mert kihűlt a kapcsolata az anyámnak és az apámnak. Anyu külföldre ment dolgozni, az öcsémmel apunál maradtunk. Eleinte ellenséges voltam a mostohaanyámmal, de nagyanyám rábeszélt, hogy próbáljam meg megszeretni. De ez nem megy! Leírom, hogy miért, vázlatosan.

1. Ez a nő a teljes keresztnevemen szólít engem is meg az öcsémet is (ANNAMÁÁÁRIAAAAA, BERTALAAAAAN). Na ez meg mi? Én mindig Ancsa voltam (akármennyire rühellem), az öcsém meg Berci. Hiányzik belőle a kedvesség, nem tudom kifejezni, de olyan "merevnek" tűnik (apuval azért kedvesebb). Amióta itt lakik, még egyszer sem nevettünk egy jót közösen semmin.

2. Nem lehet a nővel beszélgetni komoly dolgokról, nagyon felszínes. Egyébként alig tíz évvel idősebb tőlem.

3. Ráadásul műveletlen is, 19 évesen szerintem több eszem van és logikusabb a gondolkodásom, mint neki. Nem tudja, hogy mi Svájc fővárosa, a helyesírása tré, semmilyen tudományágban nem járatos, vagy legalábbis ilyesmiről nem tett tanúbizonyságot. Így közös beszédtémánk sincs. Csak a megkülönböztethetőség kedvéért: anyu a 168 órát, a HVG-t és a Nők Lapját olvasta, ez meg a Storyt és a Blikket.

4. Felcsináltatta magát az apámmal. November óta nem dolgozik, mert megszűnt a munkahelye. Na, az én apám fizetéséből, meg az anyám által küldött gyerektartásból itt nem lesz parazita. Főleg úgy nem, hogy a ház fele az anyai nagyszüleim nevén van.

5. Nem tud főzni. Anyu változatosan és egészségesen főzött: hús, hal, zöldségek, rizs. Ma rántott parizerrel és mirelit sült krumplival várt minket itthon... Azt meg ugye nem eszünk, mert tele van méreganyaggal. Nem veszi meg a zöldségeket, a gyümölcsöt, az asztalra ehelyett PVC (tasakos) leves, tejbegríz, sajtos tészta és hasonló gyors mérgek kerülnek. Vasárnap is. Olykor én főzök, csak sajnos ilyenkor a zsebpénzemet kell kajára fordítanom, mert nincs otthon alapanyag. Szerintem egy normális ebéd húsból vagy halból + zöldségekből + rizsből vagy krumpliból áll.

6. Takarítás: a nő általában addig nem mosogat, amíg össze nem gyűlik egy rakatnyi a mosogatógépbe. Ha meg mosogat, azt egy vízben (nem folyóvízben) teszi, kotta zsíros marad a tányér öblítés híján. Ha nincs itthon, Domestosszal átcsutakolom az egész konyhát, ugyanis azt elfelejti használni. Ugyanazzal a szivaccsal törli le a konyhapultot, mint amivel mosogat. OMG! Így terjednek a mikrobák! Egyébként heti kétszer bejárónő jár, mivel nem tud (vagy nem akar) takarítani.

7. Totál átalakította apámat, aki művelt és tájékozott ember: apu is infantilis, közönséges, kispolgári dolgokat csinál... 46 évesen diszkóba(!) viszi a mátkáját, viszont nem járunk már színházba.



Könyörgök, ne írjátok azt, hogy próbáljam meg megbeszélni apámmal vagy ezzel, mert többszöri próbálkozásra sem ment. Apu vak, ez meg egy fogyatékos. Gyerekkoromban (shame on me) nagyon szerettem a Paula és Paulinát, azt hittem, hogy egy mostohaanya úgy működik, mint Paulina, de nem.


2013. febr. 8. 22:42
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
85%

Ne haragudj, de nekem kicsit gáz ez a kitörésed!

A leírásodból kiderül, hogy te okosabbnak, jobbnak gondolod magad a mostohaanyádnál.Viszont mégis ilyen oldalakon kérdezel idegen embereket,ahelyett, hogy megoldanád a problémát.

Ha a Blikk, Story stb ciki, akkor ez is az.

2013. febr. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
92%

Hát kedves kérdező, elég gáz vagy. Ne haragudj, de tényleg. Próbálod magad úgy feltüntetni, hogy te aztán hű de igényes és művelt vagy, idegen szavakat lobogtatva próbálod alátámasztani a mondanivalódat. Elég szerényre sikeredett, inkább okoskodó vagy.


Az a nagy bajod - ha olyan okos vagy, mint gondolod, illetve szeretnéd elhitetni magaddal és másokkal is -hogy féltékeny vagy. Semmi más. Ott kötsz bele, ahol tudsz. (mirelit krumpli? ha nem tetszik, ne egyél belőle, ennyi. Storyt, Bestet olvas? Közöd? Diplomám van, és én is olvasok néha. Tudod milyen jó az egész napos jogszabályok, határozatok után kikapcsolni? Nem kell gondolkodni, végre pihenhet az ember....)


Ha nem ízlik a főztje, ne egyél belőle. És fogd fel, hogy apukád nem egy másik olyan nőt keresett, mint apukád, (talán nem vékletlenül, lehet elege lett a nagyon okos-művelt-csak színházba járó-pletykalapot nem olvasó nőből.)

Ha így folytatot, te leszel gigolyózva, mert apukád is látni fogja, hogy te vagy a hunyó, és nem fogja a fiatal barátnőjét és a kisgyerekét otthagyni.


Ja, és mi az, hogy felcsináltatta magát? Apád CSINÁLTA fel, gondolom, nem kellett apádat megerőszakolni, ha olyan nagy vagy, tudod, hogy működik a dolog. És ha volt munkahelye, fog kapni tgyást, gyedet, szóval a parazita inkább te leszel.

2013. febr. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
Kérdező! Próbálj meg a barátodhoz menni, talán lakhatsz nála , így nem zavar a nevelőanyád. Öcséd 16 éves, szerintem nem lesz semmi baja otthon.
2013. febr. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:

22-es: no, ide figyelj! 4 éves koromban megtanított a nagymamám olvasni, aki újságíróként dolgozott, sőt több könyve is megjelent. A negyvenes-ötvenes-hatvanas-hetvenes nők biztosan ismerik a nevét ilyen-olyan lapokból. Anyukám médiaszociológiát és egyéb médiához, kommunikációhoz köthető tantárgyakat tanít. Jelenleg külföldön ösztöndíjas. Én hét-nyolc évesen már Agatha Christie-krimiket bújtam.


Apám - akárcsak te - szintén jogi végzettségű, emellett kisebb szerepet vállalt a politikában. Ez az egyik oka annak, hogy egy ilyen nővel nem kellene magát lejáratnia: minden héten jelenik meg apuról egy-egy cikk, sokan ismerik.


Nem, nem vagyok féltékeny. Engem az bánt, hogy minden próbálkozásom ellenére sem akar ez a nő kiegyensúlyozott kapcsolatot teremteni velem, pedig megadtam rá a lehetőséget. Anyu és apu majdnem 15 éven át jól kiegészítették egymást, szerették egymást.


A házunkról annyit, hogy fele részben anyám szüleié, fele részben az apámé. Ha számba vesszük, hogy az értékes ingóságok zöme mind anyám felmenőitől való, s ehhez hozzátesszük a házrészünket, akkor nekem több jogom van itt élni, mint ennek a luvnyának. Tudod, hogy nagyanyám miért nem kötelezi apámat a házrész kifizetésére? Azért, mert úgy gondolja, hogy az unokáié (az öcsémé és az enyém) lesz a ház. Ennek a világra jövő fattyúnak ne legyen már köze az anyai ágon felhalmozott régi bútoroknak, kerámiáknak és egy-két képnek.


Én nem vagyok parazita, anyu fizet utánam gyerektartást, sőt anyai ágról jogom van a házban is maradni.

2013. febr. 9. 11:38
 25/36 anonim ***** válasza:
31%

Én továbbra is a kérdező mellett állok. Remélem a közeljövőben megoldódnak a problémák.

Többen is írták, a Te esetedben két megoldás van: a megszokás (amit kétlek, mert Én sem tudnák hozzá alkalmazkodni) ill. hogy ahogy lehetőséged lesz rá, önállósodsz. Nekem mások a családi körülményeim, de én nyíltan megmondtam apámnak, hogy valamit fogok kezdeni az életemmel, aminek az első nagyobb lépése az elköltözés lesz. Egy éven belül megszerzek mindenfajta papírt a leendő munkahelyemhez, és alakítom a Saját életemet.

Sok sikert!

2013. febr. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, hogy be szoktam segíteni a háztartásba, főleg hétvégéken, amikor ráérek.
2013. febr. 9. 11:52
 27/36 anonim ***** válasza:
100%

Mi a azzal a gond ha teljes neveden szólít? Engem anya,apa azon szólít még se dőlt össze világ. Sőt a barátom is azon szólít. Ha meg nem tetszik,nyisd ki a szád mond meg neki.


Húst,krumplit,rizset csinálni nem egy agysebészet. Ő lehet az általad szemétnek titulált kajához volt hozzászokva. (ahány ház,annyi szokás) Ha zavar mond meg neki hogy elmész vele vásárolni és közbe mondod neki hogy mit szeretnél vacsorára,akár segíthetsz is neki elkészíteni a dolgokat.


November nem olyan régen volt,ráadásul nem önszántából nem dolgozik hisz megszűnt a munka helye amiről nem ő tehet. Szerintem jól tudod te is milyen kevés munkalehetőség van manapság.


2 tényér miatt senki se indítja el a mosogatógépet. Ha szükséged van arra a k.urva tányérra kiveszel egyet magadnak és elmosogatod.


Nem mindenki lehet olyan feletté intelligens mint te. Örülj hogy jó képességeid vannak ne másokat b.asztass. Gondolom a suliba is voltak jó és kevésbé jó képességű osztálytársaid,hisz nem minden ember egyforma.Képzeld el nem mindenkiből lesz agysebész.

Próbálj kicsit empatikusabb lenni és ha valami nem tetszik neki mondjad, ne apukádat traktáld vele.


18/L

2013. febr. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem csókolj kezet apádnak, hogy nem vágott ki otthonról, ilyen hisztis luvnyát hála Istennek ritkán látni. Szóval örülj, hogy ott lakhatsz.


A kistesónek is örülj, milyen jó lesz majd, kicsit anyáskodhatsz majd felette. Ő nem tehet semmiről. És ha apádnak ezután majd ő lesz a legfontosabb, az nem te ellened irányul, de ő lesz a pici.

2013. febr. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
9%
Teljesen egyetértek veled kérdező. Vállalom a lepontozást, de igazad van.
2013. febr. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tetszik, amit főz, miért nem főzöl magadnak? Ennyi idősen illene tudni, ha már ennyire leszólod őt.

Ha apád boldog vele, akkor te ne állj közéjük,mert te fogsz belőle rosszul kijönni.

S ahogy nyilatkozol a még meg nem született gyerekről,az téged minősít!

2013. febr. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!