Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan golyózhatnám ki vagy...

Hogyan golyózhatnám ki vagy másíthatnám meg a buta "mostohaanyámat"?

Figyelt kérdés

A szüleim tavalyelőtt elváltak (részben emiatt az új nő miatt), részben meg azért, mert kihűlt a kapcsolata az anyámnak és az apámnak. Anyu külföldre ment dolgozni, az öcsémmel apunál maradtunk. Eleinte ellenséges voltam a mostohaanyámmal, de nagyanyám rábeszélt, hogy próbáljam meg megszeretni. De ez nem megy! Leírom, hogy miért, vázlatosan.

1. Ez a nő a teljes keresztnevemen szólít engem is meg az öcsémet is (ANNAMÁÁÁRIAAAAA, BERTALAAAAAN). Na ez meg mi? Én mindig Ancsa voltam (akármennyire rühellem), az öcsém meg Berci. Hiányzik belőle a kedvesség, nem tudom kifejezni, de olyan "merevnek" tűnik (apuval azért kedvesebb). Amióta itt lakik, még egyszer sem nevettünk egy jót közösen semmin.

2. Nem lehet a nővel beszélgetni komoly dolgokról, nagyon felszínes. Egyébként alig tíz évvel idősebb tőlem.

3. Ráadásul műveletlen is, 19 évesen szerintem több eszem van és logikusabb a gondolkodásom, mint neki. Nem tudja, hogy mi Svájc fővárosa, a helyesírása tré, semmilyen tudományágban nem járatos, vagy legalábbis ilyesmiről nem tett tanúbizonyságot. Így közös beszédtémánk sincs. Csak a megkülönböztethetőség kedvéért: anyu a 168 órát, a HVG-t és a Nők Lapját olvasta, ez meg a Storyt és a Blikket.

4. Felcsináltatta magát az apámmal. November óta nem dolgozik, mert megszűnt a munkahelye. Na, az én apám fizetéséből, meg az anyám által küldött gyerektartásból itt nem lesz parazita. Főleg úgy nem, hogy a ház fele az anyai nagyszüleim nevén van.

5. Nem tud főzni. Anyu változatosan és egészségesen főzött: hús, hal, zöldségek, rizs. Ma rántott parizerrel és mirelit sült krumplival várt minket itthon... Azt meg ugye nem eszünk, mert tele van méreganyaggal. Nem veszi meg a zöldségeket, a gyümölcsöt, az asztalra ehelyett PVC (tasakos) leves, tejbegríz, sajtos tészta és hasonló gyors mérgek kerülnek. Vasárnap is. Olykor én főzök, csak sajnos ilyenkor a zsebpénzemet kell kajára fordítanom, mert nincs otthon alapanyag. Szerintem egy normális ebéd húsból vagy halból + zöldségekből + rizsből vagy krumpliból áll.

6. Takarítás: a nő általában addig nem mosogat, amíg össze nem gyűlik egy rakatnyi a mosogatógépbe. Ha meg mosogat, azt egy vízben (nem folyóvízben) teszi, kotta zsíros marad a tányér öblítés híján. Ha nincs itthon, Domestosszal átcsutakolom az egész konyhát, ugyanis azt elfelejti használni. Ugyanazzal a szivaccsal törli le a konyhapultot, mint amivel mosogat. OMG! Így terjednek a mikrobák! Egyébként heti kétszer bejárónő jár, mivel nem tud (vagy nem akar) takarítani.

7. Totál átalakította apámat, aki művelt és tájékozott ember: apu is infantilis, közönséges, kispolgári dolgokat csinál... 46 évesen diszkóba(!) viszi a mátkáját, viszont nem járunk már színházba.



Könyörgök, ne írjátok azt, hogy próbáljam meg megbeszélni apámmal vagy ezzel, mert többszöri próbálkozásra sem ment. Apu vak, ez meg egy fogyatékos. Gyerekkoromban (shame on me) nagyon szerettem a Paula és Paulinát, azt hittem, hogy egy mostohaanya úgy működik, mint Paulina, de nem.


2013. febr. 8. 22:42
1 2 3 4
 1/36 betlindis ***** válasza:
100%
19 éves vagy. felnőtt ember. ideje a saját életedet építeni, önállósodni, és nem arra várni, hogy anyuci (mostohaanyuci)-apuci kiszolgáljon. ideje a saját párkapcsolatodra koncentrálni, és nem az apádét szétbarmolni, mert akármilyen is az a nő, az apád úgy tűnik, szereti, és mivel ő is felnőtt ember, joga van úgy élni, ahogyan neki tetszik, a saját házában. mondhatnád, hogy az a te házad is, de nem, gyerekként valóban az otthonod volt, de miután már felnőtt vagy, a saját házad majd az lesz, ahova elköltözöl, és ott majd lehet megszabni, hogy ki mit hogyan csináljon. addig meg, amíg képtelen vagy a magad lábára állni, örülj neki, hogy eltartanak, van hol lakni, van mit enni. ha nem tetszik, akkor meg kapd össze magad, és lépj le.
2013. febr. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
72%

Azért nálad sem oké valami ha ilyeneken kiakadsz.

Már bocsika, de én is olvasok stroyt vagy nők lapját vagy meglepetést, mégis 2 diplomás nő vagyok.

Az eszedbe sem jutott hogy talán azért hív téged Annamáriának az öcsédet Bertalannak, mert így szépek ezek a nevek?? Miért baj ha valaki szépen kimondja a teljes nevet? Sokszor fogsz még olyan emberekkel találkozni akik Annamáriának fognak hívni. Mondjuk egy egyszerű: "légyszí hívj Ancsának" mondta mint hogy ezért pufogj.


Az meg hogy mirelit sütnivalókrumplit sütött (abba hol a méreg?? hiszen csak felaprított nyers krumpli lefagyasztva) De legalább igyekszik. MAjd idővel megtanul főzni.


Amúgy meg ha ekkora a problémád vele, tessék önállósodni, és nem pufogni. 19 évesen akár el is lehet költözni, és élheted az életedet. Végül is apádnak a felesége, és a gyermeke anyja lesz.. 19 évesen lehetne annyi eszed neked is hogy nem kontárkodol bele mások életébe. Vagy megkedveled vagy nem kedveled meg, de tiszteletben tartod hogy apád szereti. Vagy elköltözöl..

2013. febr. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
16%

Főleg úgy nem, hogy a ház fele az anyai nagyszüleim nevén van.


több köze van hozzá,mint a nőnek.


és kérdező itt a nőt fogják védeni és neked azt tanácsolni,hogy lépj le. itt a(z)(mostoha)anyák szentek és azok is maradnak


olyanokat meg,hogy shame on me - ne írj, a válaszolók 90%-a még magyarul sem tud.

2013. febr. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
93%
pedig csak azt tudom írni, hogy próbálj beszélni apukáddal. de még nagyon azt sem, mert egyrészt apukád már nem tini, el tudja dönteni, hogy ki kell neki, másrészt meg ahogy előttem már írták: felnőtt vagy te is, önállósodj...
2013. febr. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

Első: tervbe vettem, hogy lelépek messzebbre és átjelentkezem egy ausztriai egyetemre, amennyiben sikerül. Másrészt meg bennem van a kisördög és inkább maradok, aztán megkeserítem ENNEK a napjait, aztán addig alázom, amíg lehet.


Harmadrészt az öcsém 16 éves lesz, ő nem felnőttkorú, szóval gondoskodnom kell a nyugalmáról.

2013. febr. 8. 23:01
 6/36 anonim ***** válasza:
8%

Kedves kérdező,


a TELJES tiszteletem a Tied! Bármit is csinálsz, úgy tedd, hogy az Öcséd javát szolgálja. És hidd el, azt a nőt veri az élet, de ha rátudsz tenni egy lapáttal, TEDD meg!

2013. febr. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

A mirelit sült krumplit vegyszerekkel kezelik, illetve ki tudja, hogy milyen növényi olajjal. Ezért lesz az állaga olyan, amilyen sütés után. (Próbáld ki: rakd be a feldarabolt krumplit a fagyasztóba, majd süsd ki, az véletlenül sem lesz olyan, mint a boltban kapható.) Ráadásul szénhidrát- és zsírbomba.


Meg is van a véleményem arról, aki Bestet, Storyt, Blikket meg Kiskegyedet olvas. Azoknak szépen eltereli a bulvármédia a figyelmét a világ fontosabb dolgairól, egy pszeudovilágot kreál az agyában, ami a valóságnak nem felel meg. Teljesen átértékelődik az emberek preferenciarendszere az ilyesmiktől.

2013. febr. 8. 23:07
 8/36 anonim ***** válasza:
83%

Nos, teljesen kívülállóként, 22 évesen, egy sz@r "anyával" a hátam mögött - tehát elfogulatlanul - a következő a véleményem:


1, Nem mindenki nyalizós. Ha nem tetszik ahogy hív a nő, a több eszeddel már rájöhettél volna, hogy bőven elég kinyitni a szádat ahelyett hogy a billentyűzetet koptatod.

Mindenkinek más a neveltetése, valószínűleg ő így szokta meg.


2, Na itt bőven kiütközik a valódi problémád.


3, Nem mindenki agysebész. Vannak egyszerű emberek is, akik ennyivel pont beérik.


4, Azt írod, megszűnt a munkahelye. Ő tehet róla??? Biztosan azért szűnt meg mert felcsináltatta magát apáddal, nem? Valószínűleg erőszakkal dugta magába apád szerszámát...


5, Nem tud főzni. Van ilyen. Legalább próbálkozik, és nem szendviccsel kell(ene) tömnöd azt a kényes beledet.


6, Szintén van ilyen. Leírásod alapján nem eszi meg a kosz a házat, mi a probléma?


7, Valószínűleg édesapád örül neki hogy anyukád már nem kényszeríti a színházba.


Elárulnád hogy miért nem költözöl a hiperszuper anyucidhoz ha ekkora traumát jelent neked egy átlagos nő jelenléte a házban?

2013. febr. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
23%

A 22 évesnek írnám a következőt:


De mekkora égés már egy 29 éves nőnek, hogy egy tíz évvel fiatalabb Nő sokkal "jobb" nála?

És itt nem csak a takarításra gondolok. Az alap műveltsége a béka feneke alatt van, főleg ha ilyen Bestet, Storyt, Blikket meg Kiskegyedet olvas.

Gondolom a másik kedvence még az RTL - Klub Cionista agymosása, amit a 2 újság között fél füllel hallgat. Csak gratulálni tudok annak a nőnek. A kulturálódást megtagadva inkább megy a Discóba (30 évesen) és átjárja az a szellemi kútmérgezés ami ott folyik. Szégyen az ilyen nő!!!

2013. febr. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
94%

Nos, a 10 évvel fiatalabb "nő" itt veri a nyálát ahelyett hogy a nála sokkal hülyébb, tehát valószínűleg könnyen irányítható nővel beszéljen.

A 10 évvel fiatalabb "nő" nyilvánvalóan, ahogy üvölt is a leírásból, csak afeletti sértettségén képtelen uralkodni, hogy szuperanyut felváltotta egy más kategóriás anyuka.

Kérdésem továbbra is hogy akkor miért nem szuperanyunál ver tábort a két gyerek.

Lehet hogy szuperanyu mégsem olyan szuper?

Vagy apu arra azért még jó hogy kitartsa a 19 éves leánykát?

Mert a forgatókönyvnek így kéne kinéznie: leányka szépen kirepül a fészekből és átveszi a szuper-stafétabotot anyucitól, apuci meg marad a fenekén a maga igénytelen, hülye nőjével.

De szemmel láthatóan a leányzónak nem igen tetszik a menetrend.

2013. febr. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!