Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nevelik ilyen idióta...

Miért nevelik ilyen idióta módon a férfiakat és a nőket?

Figyelt kérdés
Már rég nem az őskorban vagyunk.A nő feladata miért a gyereknevelés és a házimunka a rendes meló mellett,amikor a gyerek és a háztartás ugyanúgy a férfié is?Miért nem cipelik sok helyen ketten ezt a terhet?Miért minden munkát a nő csinál?Szerintem mind a két félnek egyenlő arányban kéne viselnie a terhet és nincs olyan,hogy ez "férfi",az meg "női munka".A fiúk hülyén vannak nevelve,mert anyuka kiszolgálja őket,ki van nyalva a fenekük,a lányoknak meg gürizni kell,hogy tanulják a rabszolga szerepet.Olyan buta ez a társadalom.Úgy látszik,a nagy része le is ragadt 1876-ban.

2013. febr. 3. 22:32
 1/9 anonim ***** válasza:
43%
Szerinted kik nevelik idióta módon a férfiakat, és a nőket?
2013. febr. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Hát nem tudom kikről beszélsz én nem lettem ilyen, ahogy a korosztályom nagyrésze sem. 22/L
2013. febr. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
28%
Azért megnézném, hogy a nők emelgetik a 20 kilós fákat, igenis van női és férfi munka :D
2013. febr. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

Én vidéki srác vagyok, gazdálkodó.

Hajnalban kelek és megetetem a jószágokat. Ez kb. 40 talicskányi takarmányt jelent.

Eljöhetsz segíteni, utána én nagyon szívesen elmosogatok nálad.

2013. febr. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
50 kilómmal szenet, és fát talicskáztatok, ha érkezik, és szükség van rám. Szerintem a kapcsolatban a férfinak nem kellene nehezére essen eltenni a száraz edényeket, miután a nő megfőzött, elmosogatott és elrohant dolgozni. Vagy akár megfőzni sem. Ezek nem elvárások kellene legyenek egy párkapcsolatban, hanem mindkét félnek egyszerűen csak alkalmazkodnia kellene az éppen adott körülményekhez. Szóval rendben, legyen a nő feladata a mosogatás, de hogyha ő valamilyen okból nem tud épp elmosogatni, ne az legyen, hogy a nap végén egy pisai ferde torony várja a mosogatóban. Ugyanígy, lehet hogy a férfinak nem volt alkalma füvet nyírni, megteszi a nő. Kocsit mosni nem jutott eé, de mégsem kell piszkos autóval mennie a fontos munkaügyi megbeszélésre, mert a nő megtette ezt helyette, hogy ne kelljen még azzal is bajlódnia a párjának. Valószínüleg így is elég ideges szegény, nem? Szóval szerintem csak fel kell osztani a munkát, levenni egymás válláról terhet ha megtehetjük mert szerintem irdatlan bunkóság hagyni a másikat megszakadni, ha segíthetnénk is éppenséggel neki. Lehet van kimondottan férfimunka, és van kimondottan női, de a körülmény is fontos, és ha segíthetünk, akkor tegyük meg!
2013. febr. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
az én ismerőseim nem ilyenek, rossz körökben mozogsz
2013. febr. 4. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%

Akik mezőgazdaságban dolgoznak, miért vannak annyira elájulva a talicskázástól?? Én ez úgy tudom elképzelni, hogy nő is és férfi is fog egy talicskát és fele annyi idő alatt végeznek, majd együtt megfőznek, együtt mosogatnak, együtt pihennek. Anyukám és a férje is nagy birtokkal rendelkezik és mindent együtt csinálnak. A férje sokszor nem engedi a konyhába, mert szeretne egy újabb receptet kipróbálni. Ők együtt oldanak meg mindent, mint egy igazi PÁR. Így is lehet!


Amúgy a hiba ott kezdődik, hogy a mai gyerekek 3 évesen még értetlenül állnak, ha arra kérem, hogy kezdjenek vetkőzni oviban alvás előtt (óvónő vagyok). Nem tudok...mindig ez a válasz. Pedig csak tépőzárt kéne a cipőjén kioldani, és lefelé letolni a nadrágot/szoknyát. Nem egy nagy mutatvány. A póló/pulcsi más tészta, az egy fokkal nehezebb. De sok piciben még az akart sincs, hogy megoldja...pedig a próbálkozásból lenne a siker. Persze, így is levetkőznek és pizsama is lesz rajtuk, de a legjobb az lenne, ha legalább elkezdenék egyedül és nem csak ülnének, mint egy zsák szén, míg egy felnőtt odaér. Ki vannak szolgálva, de úgy, mint egy 4 hónapos csecsemő. Szerintem ez is hiba. Arra kéne őket nevelni, hogy a saját személyük körüli problémákat minél előbb meg tudják oldani. És szerintem ez összefügg a későbbi munkamoráljukkal is.

Tudnám még folytatni. :)


24N

2013. febr. 4. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Régi beidegződések, bár vannak családok, ahol így praktikus.

Például ott, ahol kicsi a gyerek, és a férfi keres többet, ott logikus, hogy a nő marad otthon, és szintúgy logikus, hogy ha már otthon van, a háztartást is ő kezeli, és nem a férfi, miután délután (vagy sok esetben este) hazakeveredik.

Az megint más, ha már mindketten dolgoznak (azért szerintem ma már Magyarországon a legtöbb családban mindkét szülő dolgozik, ha nem nagyon kicsik a gyerekek), ott valóban úgy lenne normális, ha minden otthoni munka nem csak a nő feladata lenne. De ez függ attól is, hogy ki mennyi időt van távol az otthonától.

Nálunk például én végzek több házimunkát (ez nem azt jelenti, hogy EGYEDÜL én végzem), mert egyetemre járok, általában korán végzek, sokszor vannak lyukak az óráim között, amikor hazaugrok, mert közel lakunk, ilyenkor főzök, vagy beteszek egy mosást, stb., illetve csak két napot dolgozom, mert akkor nincsenek óráim, de akkor is jóval korábban érek haza, mint a párom. Az is értelemszerű, hogy a gyerekért én megyek az oviba, mert hamarabb odaérek, viszont például a párom szokta elvinni, mert sokszor van, hogy csak később kell elindulnom, ő meg, ha már úgyis elindul 7 - fél 8 körül, akkor egyúttal elviszi a gyereket is. Főzni azért főzök általában én, mert sok ételt csak úgy szeretek, ahogy én készítem, plusz sokkal gyorsabban is készülök el, meg több ételt tudok :) De ha mindketten itthon vagyunk, akkor megosztjuk az éppen adódó házimunkákat.

2013. febr. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
26%
Hát a férjem is így lett nevelve :( gyerekkorában be nem tette a lábát a konyhába, soha nem porszívózott, takarított, az az anyja és a húga dolga volt. A mai napig körbeugrálja az anyósom, ha hozzájuk megyünk látogatóba. És elég nehéz volt rávenni a páromat, hogy mi csináljuk máshogy. Rávettem, hogy mosdon, teregessen, de pl mosogatni nem hajlandó.
2013. febr. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!