Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan golyózhatnám ki vagy...

Hogyan golyózhatnám ki vagy másíthatnám meg a buta "mostohaanyámat"?

Figyelt kérdés

A szüleim tavalyelőtt elváltak (részben emiatt az új nő miatt), részben meg azért, mert kihűlt a kapcsolata az anyámnak és az apámnak. Anyu külföldre ment dolgozni, az öcsémmel apunál maradtunk. Eleinte ellenséges voltam a mostohaanyámmal, de nagyanyám rábeszélt, hogy próbáljam meg megszeretni. De ez nem megy! Leírom, hogy miért, vázlatosan.

1. Ez a nő a teljes keresztnevemen szólít engem is meg az öcsémet is (ANNAMÁÁÁRIAAAAA, BERTALAAAAAN). Na ez meg mi? Én mindig Ancsa voltam (akármennyire rühellem), az öcsém meg Berci. Hiányzik belőle a kedvesség, nem tudom kifejezni, de olyan "merevnek" tűnik (apuval azért kedvesebb). Amióta itt lakik, még egyszer sem nevettünk egy jót közösen semmin.

2. Nem lehet a nővel beszélgetni komoly dolgokról, nagyon felszínes. Egyébként alig tíz évvel idősebb tőlem.

3. Ráadásul műveletlen is, 19 évesen szerintem több eszem van és logikusabb a gondolkodásom, mint neki. Nem tudja, hogy mi Svájc fővárosa, a helyesírása tré, semmilyen tudományágban nem járatos, vagy legalábbis ilyesmiről nem tett tanúbizonyságot. Így közös beszédtémánk sincs. Csak a megkülönböztethetőség kedvéért: anyu a 168 órát, a HVG-t és a Nők Lapját olvasta, ez meg a Storyt és a Blikket.

4. Felcsináltatta magát az apámmal. November óta nem dolgozik, mert megszűnt a munkahelye. Na, az én apám fizetéséből, meg az anyám által küldött gyerektartásból itt nem lesz parazita. Főleg úgy nem, hogy a ház fele az anyai nagyszüleim nevén van.

5. Nem tud főzni. Anyu változatosan és egészségesen főzött: hús, hal, zöldségek, rizs. Ma rántott parizerrel és mirelit sült krumplival várt minket itthon... Azt meg ugye nem eszünk, mert tele van méreganyaggal. Nem veszi meg a zöldségeket, a gyümölcsöt, az asztalra ehelyett PVC (tasakos) leves, tejbegríz, sajtos tészta és hasonló gyors mérgek kerülnek. Vasárnap is. Olykor én főzök, csak sajnos ilyenkor a zsebpénzemet kell kajára fordítanom, mert nincs otthon alapanyag. Szerintem egy normális ebéd húsból vagy halból + zöldségekből + rizsből vagy krumpliból áll.

6. Takarítás: a nő általában addig nem mosogat, amíg össze nem gyűlik egy rakatnyi a mosogatógépbe. Ha meg mosogat, azt egy vízben (nem folyóvízben) teszi, kotta zsíros marad a tányér öblítés híján. Ha nincs itthon, Domestosszal átcsutakolom az egész konyhát, ugyanis azt elfelejti használni. Ugyanazzal a szivaccsal törli le a konyhapultot, mint amivel mosogat. OMG! Így terjednek a mikrobák! Egyébként heti kétszer bejárónő jár, mivel nem tud (vagy nem akar) takarítani.

7. Totál átalakította apámat, aki művelt és tájékozott ember: apu is infantilis, közönséges, kispolgári dolgokat csinál... 46 évesen diszkóba(!) viszi a mátkáját, viszont nem járunk már színházba.



Könyörgök, ne írjátok azt, hogy próbáljam meg megbeszélni apámmal vagy ezzel, mert többszöri próbálkozásra sem ment. Apu vak, ez meg egy fogyatékos. Gyerekkoromban (shame on me) nagyon szerettem a Paula és Paulinát, azt hittem, hogy egy mostohaanya úgy működik, mint Paulina, de nem.


2013. febr. 8. 22:42
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%
Arra pedig ne térjünk ki, hogy az internet egy anonim oldallal felvértezve mekkora lehetőséget ad ahhoz, hogy erősen szubjektíven fogalmazzuk meg a mondandónkat.
2013. febr. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
75%

Üzenem a két diplomásnak:


Nem tetszik a hangnem amit itt folytatsz. Mi az, hogy puffog a kérdező? Nem lehet neki saját véleménye?


Én tudom miről beszél, én is átéltem, csak annyi különbséggel, hogy az enyém még alkoholista is volt.

Egy 30 éves nőnek tudnia kell főzni, mi az, hogy majd megtanul?

Nem tudom, hogy vannak -e gyerekeid, de foglalkozz azzal, meg a két diplomáddal.

Kedvesem.

Azt hogy neked nem tetszik a hangnem, engem nem igazán érdekel. Mivel nem neked írtam amit írtam. Nyugodtan lehet saját véleménye, de amit leírt az nem vélemény hanem siránkozás. A kettő között hatalmas különbség van


Én is tudom miről beszél, mert az én anyám is agresszív alkoholista volt. De én már 18 évesen önállósodtam, és munka mellett diplomáztam le.


Miért kéne tudni egy 30 évesnek főzni?? Az eszedbe sem jut, hogy esetleg azért nem tud mert eddig nem volt szükség arra hogy főzzön? Mert mondjuk az anyja mindig mindent megcsinált helyette, így most hogy férjhez ment, szakadt rá minden?? De legalább igyekszik!


Igen vannak gyerekeim, és megtanítottam őket arra is, hogy ha egy kérdésre válaszolni akarnak akkor a kérdésre válaszoljanak, és ne egy másik válaszadóval kötekedjenek ismeretlenül, anonim módon..

De ha neked az egyetlen örömöd az életben hogy névtelenül másokkal veszekedj akkor lelked rajta. Csak sajnálni tudlak hogy ennyit ad az élet neked.

jó éjszakát

2013. febr. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
15%
Gondolom okkal nem tudtak szuperanyuhoz költözni. Ennek számos oka lehet, amit nem ismerünk. De feltételezem, hogy azért nem megy el a 19 éves Nő, mert az Öccsére is gondol! Nem akarja sz@rban hagyni, egy ilyen alul kvalifikált ostoba nővel.
2013. febr. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:

11-12: anyukám sem szuper ember, csak tudok különbséget tenni. Ő makacs.


Próbáltam ezzel a nővel barátkozni, közös programokat véghez vinni, eltrécselni vele közömbös témákról, de nem megy. Egyetlen egyszer volt egy közös jó pillanatunk, amikor tavaly nekiadtam egy rám kicsit bő, újonnan vásárolt nyári nadrágot.


Objektivitás: ebben igazad van. Lehet, hogy ő másképp látja. Csak sajnos ott bukik a dolog, hogy hiába közeledek felé, nem lehet áttörni a falat, amit maga köré emelt. Pedig még sosem aláztam meg, soha nem tettem alá (lett volna rá bőven lehetőségem), hogy ennyire elutasítson.


A napjaim azzal telnek, miután megjöttem a suliból vagy edzésről, hogy felvonulok a szobámba, este lejövök, takarítok, kiviszem a kutyákat. Semmi beszélgetés ezek után. Ő sem nyit felénk.

2013. febr. 8. 23:41
 15/36 anonim ***** válasza:
19%

"Kedvesem.

Azt hogy neked nem tetszik a hangnem, engem nem igazán érdekel. Mivel nem neked írtam amit írtam. Nyugodtan lehet saját véleménye, de amit leírt az nem vélemény hanem siránkozás. A kettő között hatalmas különbség van


Én is tudom miről beszél, mert az én anyám is agresszív alkoholista volt. De én már 18 évesen önállósodtam, és munka mellett diplomáztam le.


Miért kéne tudni egy 30 évesnek főzni?? Az eszedbe sem jut, hogy esetleg azért nem tud mert eddig nem volt szükség arra hogy főzzön? Mert mondjuk az anyja mindig mindent megcsinált helyette, így most hogy férjhez ment, szakadt rá minden?? De legalább igyekszik!


Igen vannak gyerekeim, és megtanítottam őket arra is, hogy ha egy kérdésre válaszolni akarnak akkor a kérdésre válaszoljanak, és ne egy másik válaszadóval kötekedjenek ismeretlenül, anonim módon..

De ha neked az egyetlen örömöd az életben hogy névtelenül másokkal veszekedj akkor lelked rajta. Csak sajnálni tudlak hogy ennyit ad az élet neked.

jó éjszakát"

---


Agresszív alkoholista? Hidd el, anyám, mostoha anyám, és pár fröccs után a nagyapám is az volt. Nem egyszer próbáltak leszúrni minket, szóval ezt Nem kell bemutatnod nekem.

Amivel nem értek egyet veled: "Miért kéne tudni egy 30 évesnek főzni??"

Hogy miért? HOGY a leendő férjét, gyermekeit el tudja látni. Ennél is mélyebbre már nem tudunk süllyedni, ÉN SZÉGYELLEM MAGAM ezért a kérdésedért!! Szerinted nem fontos, valakinek legalább főzni tudnia? Az anya feladata is, amit természetesen illik megosztani az élettársával.

Én 21. éves férfi vagyok, főzök, mosok, takarítok, megcsinálok mindent amit kell. Nekem nem büdös a munka. Ha én férfi létemre képes vagyok ezekre, akkor egy Nő miért nem????

2013. febr. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire nem tetszik a helyzet, akkor költözz el anyukádhoz külföldre. Édesapád ezt a nőt választotta magának, és ha ő boldog vele, akkor neked el kell fogadnod. Ne keserítsd meg a mindennapjait, nem kell szeretned vagy utálnod őt, csak fogadd el és legyen közömbös számodra. Maximum várd meg amíg az öcséd 18 éves lesz, és költözzetek el együtt, ha annyira rossz a helyzet. Színházba el tudok menni ketten is, nem kell az a nő... ha csak szidalmazod és mondogatod, hogy mi a rossz, azzal nem fogsz előrébb jutni.

Mért nem próbálsz meg főzni vele, vagy valami? Esetleg elbeszélgetni vele, hogy mi nem tetszik benne?

2013. febr. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
87%

"Apu vak, ez meg egy fogyatékos."

Ez de durva. Ők szeretik egymást, gondolom, mindketten egyszerűbb emberek. Nemsokára gyerekük lesz. Ehhez nem kell a te beleegyezésed.

A mirelit sült krumplit próbáld ki így: Forró olajban félig kisütöd a krumplit, megvárod míg kihűl, lefagyasztod. A második sütés után lesz olyan amilyen a zacskós.

2013. febr. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
81%
Attól függetlenül hogy nem kedveled te és az öcséd már böven kivehetné a részét a fözésből, mosogatásból takaritásból...
2013. febr. 9. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
87%
Agyon tanultad magad...meg keseríted "Ennek a "napjait, agyon alázod.Biztos van neve.Lehet ő nem tanulta agyon magát de lélekben észben biztos gazdagabb.Simán féltékeny vagy.Félsz meg lesz a baba és nem te leszel apuci egy szem pici lánya.Tele van az írásod gyűlölettel.Bármit tehet ez a nő elkönyvelted utálod,és ez igy is marad részedről.Van még mit tanulnod.kezd ott, emberségből sem keseríted meg az életét, életüket.
2013. febr. 9. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%
3 lehetőséged van. 1. Maradsz es elviseled. 2. Elköltözol anyadhoz. 3. Elmész albérletbe/kollégiumba.
2013. febr. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!