Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az élettársam megfenyegetett...

Baráth Klaudia kérdése:

Az élettársam megfenyegetett engem és a családomat is, hogy ha nem megyek vissza hozzá akkor lejön és megnyomorítja az egész családomat. Mit tegyek ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Mert az a helyzet, hogy az élettársam nem rég szabadult a börtönből (pénzbírság 50 nap) és amikor bent volt akkor megírtam neki, hogy nem szeretnék vissza menni hozzá de amikor kiszabadult akkor megmondta, hogy ő ezt nem fogja annyiban hagyni, mert van egy közös gyermekünk aki most egy éves. És egyszer már volt lent nálunk, hogy elvigye a fiát haza, de mivel hogy időben kihívtam a rendőröket ezért nem volt gond. De ha legközelebb lejön akkor nem lesz ilyen egyszerű, mert akkor már úgy fog lejönni, hogy berúgja az ajtót is ha kell és akit lát azt mindenkit megnyomorít ebben a házban. És avval sem foglalkozik hogy hány éves az akit bántani akar. És ezt elvileg ő elmondta a rendőröknek is hogy ezt fogja tenni akkor amikor elvitték innen igazoltatni. Lehetséges ilyen, hogy ilyent mond a rendőröknek és azok nem tesznek semmit? Én nem tudom, hogy mit csináljak, mert nagyon félek és féltem a családomat is.

2013. febr. 7. 14:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
75%

Így már más.


Viszont bocs, de akkor meg te vagy a hülye.

A gyereked 1 éves,ő meg 4 évig börtönben volt. Te ezt tudtad és így vállaltál családot.

2013. febr. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Ha en lennek a te helyedben, akkor egy idöre elköltöznek otthonrol. Az elettarsad lenyugodna egy kicsit. A cimemet nem kötnem senkinek sem az orrara. (A csaladdal csak telefonon (mobil) keresztül tartanam a kapcsolatot.) Igy nem veszelyeztetned a csalad tagjait, es magadat sem a kicsivel. Mindenkeppen kikernem egy jogasz veledmenyet, hogy milyen jogi megoldast lat az ügyben, ill. hogy milyen jogai vannak a volt elettarsnak. Az elköltözesröl levelben ertesitenem a volt elettarsat, igy elkerülhetö lenne, hogy a csaladodat fenyegesse, ill. bantalmazza.
2013. febr. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
4 évet volt már börtönben, 1 éves a közös gyereketek. Mondd, te normális vagy? Tényleg ilyen emberrel akartál gyereket vállalni? Te választottad, te iszod meg a levét. Már úton volt a gyerek amikor kiderült hogy bűnöző?
2013. febr. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Nem! Mikor összejöttem vele már akkor tudtam, hogy bűnöző, de kérdeem én: ki az aki nem követ el hibákat? Én nem akarok mentegetőzni, de sajnos azt kell mondjam, hogy akkor még nagyon gyerek ésszel voltam. De a baj az, hogy a múltat nem tudom megváltoztatni :(
2013. febr. 7. 22:00
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

A rendőrség magasról szarik arra, ha valaki ilyenekkel fenyegetőzik. Sajnos tapasztalat. Nem bízz más segítségében, magadra vagy utalva, ha konkrét bajban van, és történik valami, akkor lehet hívni őket. Nekem ittasan késsel jött nekem az exem (büntetlen előéletű többdiplomás ember), bekattant mikor lett valakim, alig lehetett megállítani, az erkélyről is le akart dobni, csak iszonyúan kapaszkodtam, hál istennek végül nem lett bajom, de másnap feljelentettem. Megszüntették a nyomozást, őt meg se kérdezték, mert nem lehetett bizonyítani... azt mondta a rendőr, ha meg akart volna ölni, meg is ölt volna... máig se értem az érvelést.


Amit tehetsz: egy még erősebb emberrel összejössz, aki megvéd. Vagy megvárod míg lehiggad.

2013. febr. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A rendőrség semmit nem tesz, amíg vér nem folyik. Valahol érthető is, hiszen egyébből se állna a munkájuk, mint a Kolompárékhoz-mászkálásból.
2013. ápr. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!