Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az élettársam megfenyegetett...

Baráth Klaudia kérdése:

Az élettársam megfenyegetett engem és a családomat is, hogy ha nem megyek vissza hozzá akkor lejön és megnyomorítja az egész családomat. Mit tegyek ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Mert az a helyzet, hogy az élettársam nem rég szabadult a börtönből (pénzbírság 50 nap) és amikor bent volt akkor megírtam neki, hogy nem szeretnék vissza menni hozzá de amikor kiszabadult akkor megmondta, hogy ő ezt nem fogja annyiban hagyni, mert van egy közös gyermekünk aki most egy éves. És egyszer már volt lent nálunk, hogy elvigye a fiát haza, de mivel hogy időben kihívtam a rendőröket ezért nem volt gond. De ha legközelebb lejön akkor nem lesz ilyen egyszerű, mert akkor már úgy fog lejönni, hogy berúgja az ajtót is ha kell és akit lát azt mindenkit megnyomorít ebben a házban. És avval sem foglalkozik hogy hány éves az akit bántani akar. És ezt elvileg ő elmondta a rendőröknek is hogy ezt fogja tenni akkor amikor elvitték innen igazoltatni. Lehetséges ilyen, hogy ilyent mond a rendőröknek és azok nem tesznek semmit? Én nem tudom, hogy mit csináljak, mert nagyon félek és féltem a családomat is.

2013. febr. 7. 14:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
Mindenképpen menj be a rendőrségre,és mondd el ezt nekik!Majd ők elmondják,hogy milyen lehetőségeid vannak.Biztos vagyok benne,hogy egy börtönviselt ember fenyegetését komolyan fogják venni.
2013. febr. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Syrakusa ***** válasza:
100%
Biztosan van pár jó arcú,erősebb kevésbé megértő férfi ismerősöd......többit gondolom tudod,csak ne lássa senki :-)
2013. febr. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
98%
Aki már egyszer kijött a börtönböl az már nem mert olyat tenni,ha mégis csak szólj a rendőrségnek!Ök,majd intézkednek.
2013. febr. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy már voltam a rendőrségen és azt mondták akkor is, hogy ha lejön akkor hívjam fel őket és majd kijönnek, de félek attól, hogy legközelebb nem lesz már esélyem sem arra hogy kihívjam őket.
2013. febr. 7. 14:22
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyet kérek csak, ne engedj a fenyegetéseinek, zsarolásainak.

Menj a rendőrségre és kérj távoltartásit. Veszélyes, kiszámíthatatlan.

2013. febr. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél feljelentést. Vagy egy durva hangú ismerősöd megkéred, hogy mutatkozzon be neki telefonba, mint rendőrfőkapitány és közölje vele, hogy feljelentést tettek ellene,amely 3 napon belül érvénybe lép.
2013. febr. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%
Sajnos, sokan összejátszanak a rendőrökkel, nem ritka a korrupció. Tapasztalat. De megpróbálni érdemes kérni a rendőri segítséget.
2013. febr. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Távoltartásit kell kérned, minden fenyegető üzenetet, telefont, sms-t felvenni, bizonyítékokat az antiszociális viselkedésére ami ártalmas lehet a gyermekre is.

A házba bejutást is nehezítsd meg ha tudsz rakj fel figyelőrendszert, riasztót, dupla zár az ajtón, eseleg sose egyedül s a gyerekkel mászkálj este hanem legyen mindig aki kísér titeket. Sötétedés után pláne csendes utcákon ne mászkálj.

Ha van erősebb férfi ismerős akivel nem mer szórakozni legyen gyakoribb vendég nálatok illetve tud kísérjen.

Telefon legyen nálad így bármikor hívhatod a rendőrséget s ha bárkit is megüt vagy betör(garázdaság,magánlaksértés), látleletet kell vetetni s azzal feljelenetni.

2013. febr. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
16%

Azért álljunk már meg egy szóra.

Ez az ember ha jól értem elzárva volt, gondolom nem sikkasztott, és nem súlyos bűnt követett el, hiszen csak 50 nap szabadságvesztést kapott. (Bár nem értem, ezt azért kapta, mert nem fizette ki a pénzbírságot?)


Szóval nem egy bűnöző. Én is kiakadnék, ha a párom úgy döntene mostantól ő engem elhagy és nem enged a saját gyerekem közelébe. Kíváncsi vagyok az itteni anyukák mekkora cirkuszt csapnának, ha a férjük eltiltaná tőlük a gyereket.

2013. febr. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Elnézést! Hozzá teszem, hogy ő már nem most volt először börtönben. Több mint 4évet már leült. Hozzáteszem: betörés, leütéses rablás stb.
2013. febr. 7. 14:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!