Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hova mehetne a barátom ilyen...

Hova mehetne a barátom ilyen családi környezetből?

Figyelt kérdés
Azt látom rajta, hogy napról napra egyre jobban kikészül a családja miatt. Nincs senki, akihez fordulhatna, nem tud semmilyen rokonhoz hozzáköltözni. Maradna tehát a kiadó szoba, vagy kollégium, de kevés fizetésből nem telik rá, plusz még az iskoláját is fizetnie kell. Mint minden 20 éves, ő is szeretne tanulni, de a családja ebben semmi támogatást nem ad neki, mi több, még hátráltatják is. Nem akarja feladni a sulit, de ilyen helyzetben lassan már a túlélés a tét, nem a suli. Minden nap ki van borulva miattuk, én nem tudok neki segíteni, és nem is tudom, hova lehet fordulni ilyenkor. Mert szerintem az sem megoldás, hogy elköltözik, és él szegénységben meg nyomorog élete végéig, mert nem tudta befejezni a sulit, de az sem jó, hogy otthon marad, mert teljesen tönkreteszik őt lelkileg. Ha valakinek van valamilyen tippje, az jó lenne, mert nekem semmi ötletem nincs.
2013. febr. 6. 09:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
47%

Magadról úgy beszélsz, ahogy akarsz, de ne általánosíts, mert ez gusztustalan.


De úgy könnyebb lenne tanácsot adni, ha leírnád, hogy milyenek pontosan az anyagi lehetőségek. Mennyit keres a barátod, mennyibe kerülne a kollégium, és mennyibe egy átlagos albérlet ott, ahol tanul. Mert itt, nálunk kb. havi 20 ezerért már simán lehet menni úgy albérletbe, hogy vannak ott rajta kívül 2-en/3-an, és akkor benne van a havi 20-ban a rezsi is. A kollégium meg általában még ennél is olcsóbb. Ja, meg az is lényeges kérdés, hogy mennyit kell a tanulmányaira fizetnie a barátodnak. Még azt is megkockáztatnám, hogy ha már nincs neki vissza sok, akkor vegyen fel diákhitelt, úgyse kell már sok időre igénybe vennie, tehát nem fog olyan sokat fölvenni, és ha a szakmájában jobban fog keresni, mint most, akkor elég hamar vissza tudja fizetni.

2013. febr. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
47%
Ha nem fogadod el a válaszokat, írhatunk akármit.
2013. febr. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Milyen értelmes válaszok érkeztek eddig. Nem értem miért mindig az az első válasz, hogy menj el napi 8 órában dolgozni, sokan csinálják mellette az egyetemet és ha erre nem képes valaki már rögtön életképtelen!? Megnézném azt/azokat akik ilyeneket irogatnak, hogy ők vajon eddig mire vitték az életben:D


Ne haragudj kérdező! Hirtelen megoldásként az jutott eszembe, hogy mi lenne ha néhány barátjával összefognak és

úgy venne ki egy albérletet. Az nem hiszem, hogy olyan megterhelő lenne anyagilag ha amúgy is dolgozik suli mellett. Ha közösen főznek akkor pedig igencsak le lehet faragni a kajára szánt pénzről.


21/L

2013. febr. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Na, nem is én pontoztalak le titeket, ez azért gondolom jelent valamit.


A kollégium esélytelen Pestiként, hiszen elsősorban vidékieket vesznek fel. Mellesleg már lassan ugyanannyiba kerül, mint egy albérlet.


Utolsó, köszi a normális választ. Persze, a barátom nem életképtelen, 40 órát dolgozik hetente, és hétvégén suliba jár, szóval nem is vettem magamra a szidalmakat. Arra gondoltunk, hogy ketten költözünk össze, akár még kiadó szobába is, mert az a legolcsóbb. Csak tényleg nehéz ennyi mindent fizetni és mellette nem éhen halni.

2013. febr. 7. 15:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!