Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hova mehetne a barátom ilyen...

Hova mehetne a barátom ilyen családi környezetből?

Figyelt kérdés
Azt látom rajta, hogy napról napra egyre jobban kikészül a családja miatt. Nincs senki, akihez fordulhatna, nem tud semmilyen rokonhoz hozzáköltözni. Maradna tehát a kiadó szoba, vagy kollégium, de kevés fizetésből nem telik rá, plusz még az iskoláját is fizetnie kell. Mint minden 20 éves, ő is szeretne tanulni, de a családja ebben semmi támogatást nem ad neki, mi több, még hátráltatják is. Nem akarja feladni a sulit, de ilyen helyzetben lassan már a túlélés a tét, nem a suli. Minden nap ki van borulva miattuk, én nem tudok neki segíteni, és nem is tudom, hova lehet fordulni ilyenkor. Mert szerintem az sem megoldás, hogy elköltözik, és él szegénységben meg nyomorog élete végéig, mert nem tudta befejezni a sulit, de az sem jó, hogy otthon marad, mert teljesen tönkreteszik őt lelkileg. Ha valakinek van valamilyen tippje, az jó lenne, mert nekem semmi ötletem nincs.
2013. febr. 6. 09:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%
Alberlet. Most abbahagyja az iskolat, gyujtogeti a penzt, aztan folytatja.
2013. febr. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
49%
Én 19 éves korom óta dolgozom, kezdetben nehéz volt, de utána sikerült talpra állnom. Én biztos elköltöznék albérletbe a barátod helyében, akár más fiatalokkal együtt, hogy osztozzanak a bérleti díjon.
2013. febr. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. igen, előbb-utóbb biztos sikerülne talpra állnia, meg egy idő után már én is összeköltöznék vele. csak az a rossz, hogy minden hétköznap 8 órát dolgozik már így is, és nagyon kevés a fizetése, kaján kívül semmi másra nem maradna pénze, ha albérletbe menne. meg most tart a suli közepénél, májusban vizsga, baromi drága volt a képzés díja (ő maga fizette) és szerintem nagy baromság lenne abbahagyni. (meg ő sem akarja, csak még három hónapig azt is fizetni kell.)
2013. febr. 6. 09:13
 4/14 anonim ***** válasza:
Nos, 3 honapot fellabon allva is ki lehet birni....
2013. febr. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
47%

Nem értem. Ha szeret(ett volna) továbbtanulni, ott volt a kollégium lehetősége.

A legtöbb iskolában lehet támogatást kérni, alapítványhoz fordulni, elmenni dolgozni, stb.

Felnőtt ember! vagy mégse? Könnyebb szidni a szülőket, akik ilyen-olyan okból nem tudják támogatni? Rengeteg ilyen eset van, sajnos, mégis a legtöbben megoldják, ha nehezen is. Fel kell nőni hozzá.

2013. febr. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
az a legkevesebb, hogy nem tudják támogatni, az nem is érdekli, csak legalább otthon tudna lenni nyugodtan, hogy nem kapja folyamatosan a lelki terrort. Kifizette magának a suli díját, és ezzel semmi baja nem is volt, de otthon élhetetlen a helyzet. Ja, és szülei nincsenek, csak úgy mondom, öreg rokonoknál lakik, mert csak ők maradtak, mégis ők is b@szogatják. Itt most nem arról van szó, hogy szidjunk bárkit is, csak olyasmire gondoltam, hogy hogy lehetne innen eljönni. A kollégiumért is fizetni kell, és ha fizeti a sulit meg a kaját, akkor nem is biztos, hogy kijönne mindez ilyen kevés fizetésből. Igen, felnőtt ember, mégis sok más 20 éves bent rohad egyetemen, mert a szülei nyalják a seggét, és semmi más dolguk nincs, mint tanulni, ezért ő is szeretné elvégezni ezt a rohadt OKJ-s képzést, ha már ennyi pénzt belefektetett.
2013. febr. 6. 10:07
 7/14 anonim ***** válasza:
67%

"sok más 20 éves bent rohad egyetemen, mert a szülei nyalják a seggét, és semmi más dolguk nincs, mint tanulni"


Már ne is hargudj, de ez a mondatod kiverte a biztosítékot. Attól, hogy a barátodat nem támogatják a szülei még nem kell ilyen alpári hangnemben fröcskölődni azokról, akiknek a szülei támogatják a gyerekei továbbtanulását. Ez azért elég nagy szegénységi bizonyítvány rólad.

2013. febr. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
egyetértek az előzővel.
2013. febr. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
én is bent rohadok az egyetemen, szóval úgy beszélek magamról és a társaimról ahogy akarok. sajnálom ha kicsapta biztosítékot, csak szemléltetni akartam, h van akinek semmit nem kell csinálnia, másnak meg még a minimum se jut, egy normális otthon. nem akarok vitatkozni senkivel, csak segítséget akartam, de úgy látszik ez az oldal csak arra jó, hogy egymást szidják az emberek. a barátom meg nem életképtelen, mert aki 8 órát dolgozik heti 5x és suliba jár, az nem az. csak a sulit még fizetni is kell, és szerintem nem férne bele az albérlet. ha van vkinek vmi normális tippje, vagy konkrét ötlete, akkor örülnék ha írnátok.
2013. febr. 6. 14:06
 10/14 A kérdező kommentje:
oké, ha nem érted a lényeget, és megint csak fennakadsz a részleteken, akkor mindegy.
2013. febr. 6. 14:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!