Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezelitek a családi...

Hogyan kezelitek a családi környezetből, neveltetésetekből adódó eltéréseket?

Figyelt kérdés
Egy példát mondok: vannak családok, ahol az ünnepeket szűk körben (apa, anya, gyerekek) ünneplik, máshol meg a nagyszülők, nagybácsik, nagynénik, keresztszülők stb is hivatalosak egy szimpla névnapozásra. Az ilyen és hasonló különbségeket Ti hogyan tudjátok kezelni?
2008. nov. 17. 14:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én családom igen nagy,nem névnapozunk,szülinapozunk,hiszen akkor egyfolytában azt csinálnánk.A párom családja viszont csinálja ezerrel.Így nálunk meghívva csak a párom családja van.Az enyémek nem elégedetlenkednek emiatt,mert értelmesebbek annál!
2008. nov. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
sokáig összejárósak voltunk, mindekttőnk családja, bármi ünnep volt, de a gatyája ráment mindenkinek, így megbeszéltük, hogy ezentúl évente 2x gyűlünk össze, karácsony valameylik napján és május 1-én, mert sokunknak van májusban vagy előtte szülinapja
2008. nov. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Első hozzászóló, nálunk ugyaez a helyzet.


Bár én nem szeretem ezeket az összejöveteleket, mert mi sosem csináltunk belőle nagy kunsztot, így kicsit idegen tőlem, és mindig várom hogy hazamenjenek anyósomék és a sógórnőim. A saját szüli-és névnapomra nem is csinálunk semmit csak a férjemmel ketten, mégis mindig bejelentkeznek, oké, jönnek, de nem készülök, és mindig másnapra beszélem meg velük amikor jelentkeznek. Ez ugyan nem tetszik nekik, de ha ők lázadnak, nekem is ugyanolyan jogom lenne lázadozni mert ők éppen ünneplősek, mégsem teszem, mert nem érdekel az egész. Összességében azért fárasztó, mert amióta férjhez mentem, azóta anyóshoz és párom kresztmamájához mennünk kell 1-1 napot, így nem nevezném a szeretet ünnepének, mert nekem ez feladat, kötelező dolog. Persze ez így csúnyán hangzik amit leírok, de a viszonyom a családdal jónak mondható ettől függetlenül.

2008. nov. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk totál ugyanez van!

Megoldás: kompromisszum

Nekünk eddig másképp nem sikerült elkerülni a súrlódásokat...

2008. nov. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jaj, úgy örülök nektek:)nálunk is ez van, a párom családja nagy összejárós, és ez nekem nagyon szokatlan...a kompromisszum, amit írtál, utolsó válaszoló, hogy néz ki?
2008. nov. 17. 22:38
 6/8 anonim ***** válasza:
Én behódolásnak nevezném inkább, nem kompromisszumnak. Először a nő lázad, majd 1-2... év után belátja hogy ez van, ,uszáj részt venni ezeken az összejöveteleken. Én is lelkes voltam eleinte hogy engem ugyan nem kényszerítenek, de nem volt más választás, el kellett fogadnom. Egyszerűbb volt ez, mint stresszelni magam hogy mit gondolnak most, utálnak-e stb.;
2008. nov. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Komment előtti vok. Hát a pároméknál is emnt a nagy összejárás. Aztán nekem ez nem tetszett mindig, meg szerettem volna néha a saját családomhoz is menni.Szóval megbeszéltük, h nem megyünk minden családi összeröffenésre amire ő menne , ha egyedül lenne, de ha előre megbeszéljük, akkor be lehet iktatni 1-et-1-et. Szal én a 0ról, mozdultam 1re, ő meg a 2ből engedett 1et:)

Így is sokat utazunk, de már nem annyit mint régen, illetve van úgy h pl az én családomhoz megyünk vmi alkalomra az övé helyett.


Összegezve: kicsit én is próbáltam nyitni, és ő is kicsit kevésbé "nagycsaládcentrikus lenni"


nemtom lehet-e válasz a te problémádra is..

:)

2008. nov. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Köszönöm mindenkinek a válaszokat!Ez a behódolás annyira nem jó szerintem, a kompromisszumos megoldás viszont nagyon tetszik!Azt hiszem, fel is vetem a páromnak...a vicces az, hogy saját bevallása szerint a családi ünnepelgetések fele hülyeség, de azért menni kell. Persze ő jól érzi magát, nagyokat beszélget meg kajál a sógorával...a Ti párotok/férjetek hogy van ezzel?
2008. nov. 18. 20:52

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!