Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak szerintem szégyen hogy...

Csak szerintem szégyen hogy ha valaki tanäcsot kér min sporoljon a legtöbb válasz az h mondja le a netet?

Figyelt kérdés
A szegényeknek már ennyi szorakozása sem lehet? Arról nem beszélve h net nélkül egy önéletrajzot sem lehet küldeni..
2013. febr. 4. 18:46
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a tv-t meg a vezetékes telefont kéne elfelejteni végre. na, az teljesen felesleges. a neten lehet műsorokat nézni, hírt olvasni, telefonálni. vagy max mobilon, ha hivatalos ügy.


nekem 3500 a net, ezen kívül semmilyen más "luxussal" nem élek. ja, meg ott a rádió. azon is vannak műsorok, sokszor ezerszer értelmesebbek mint a tv-ben, és a híreket, időjárást, útinfot is meghallgathatod rajta.


amikor spórolási tanácsot adok, akkor szóba sem hozom a netet. tudom mennyire létszükség a mai világban. inkább ülök 3 pulcsiban gyertyafénynél de ezt a fajta szórakozást nem vonom meg magamtól. :)


sokan bele sem gondolnak mennyit költenek édességre, cukros löttyre, automatás kávéra, péksütire 1-1 százasokat, pedig azért pár ilyen kis manőver és rögtön ugrott az ezres.


sajnos eddig a legszegényebbeknél találkoztam a legsúlyosabb pazarlásokkal. folyó vízben mosogatás, fűtés ész nélkül, bagózás, éjjelnappaliban nagybevásárlás.

2013. febr. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
100%
Akik ezt tanácsolják azok nincsennek tisztába azzal hogy az a 2-4ezer forinttal nincsenek kisegítve havonta a szegényebb családok!
2013. febr. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
100%

Sok ember nem tudja elképzelni, hogy a neten nem csak szórakozik az ember.


Pl. Adóbevallás, okmányirodai előjegyzés, stb.


A lányom pl. 19 órakor vizsgázott interneten keresztül az ELTE-n. Biztosan ku.... jó lenne ezt netkávézóban vagy könyvtárban vizsgázni! Az internetről kapja meg a házi dolgozathoz az anyagot. Nem beszélve arról, hogy sportoló. Most már nagyon sok mindent interneten kap meg a WADA-tól, a szövetségtől.


Igenis fontos, hogy ne kelljen minden nap berohangálni valahová. Ráadásul vidéken lakunk, itt nincs erre oly nagy lehetőség, a szomszédba meg csak nem kéne beülni.


A fiam külföldön dolgozott és tanult. Ha nem lenne internet, a telefonszámlánk a csillagos égbe ment volna.



Én tudom mi a szegénység. Döngölt padlójú, vert falú házban nőttem fel, 6 éves koromig petróleum lámpával világítottunk, volt olyan, hogy a kenyérre valót 10

filléresekből szedtünk össze, meg bejártam a padlást, hogy hátha találok olyan befőttes üveget, hogy visszavigyem, és kenyerünk legyen.

2013. febr. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
100%
Én amikor a legszegényebb voltam, a gyes-ideje alatt, akkor pont a net segítségével tartottam fenn magam. Kisgyerek mellett otthon nem lehet máshogy dolgozni, csak internet segítségével. Ha nem lett volna internet és csak a gyes-bő + csp-ből kellett volna megélnünk (mert ugye bölcsi sem volt, ahová felvették volna a gyereket), akkor még zsíroskenyérre sem futotta volna...
2013. febr. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
100%

Engem pont tegnap osztottak ki fészen, egy olyan csoportban, egy cserebere csoportban. Hogy akinek telefonja van, az nem rászoruló! Meg az nem szegény, akinek futja egy tányér meleg levesre.

Bennem cseppet felment a pumpa, próbáltam érvelni, hogy 600Ft havonta a net és hogy igenis kell, mert állást keresek, de én lettem leoltva, hogy 'egyszerű otthon ülni és egész nap fészezni és állást keresni'.

Tényleg nagyon jó érzés, mikor tök egyedül vagyok, senkim sincs, csak magamra számíthatok- hadd döntsem már el én, mire költöm a 22800Ft-omat... Attól, hogy van telefonom meg netem, még lehet, hogy pont kajára nem futja... De nekem most az a fontos, hogy találjak állást.

2013. febr. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolom nagyon sok ember van aki felesleges dolgokra költ utána meg sír, hogy erre meg arra nem jut.

Ha annyira nem lenne pénzem akkor igenis lemondanék a netről és még sok más egyébről is.Nekem az a 3660 Ft is pénz lenne. De nyilván ezt akkor tenném ha nagyon súlyos bajok lennének.Ha jut rá akkor miért ne.

Igaz hogy a mozi is drága meg minden, de ha nincs mit enni akkor mozi sincs.

Szerintem mikor az emberek ezt tanácsolják akkor ezt azoknak írják mikor komoly gondok vannak, nincs mit enni.De egyébként nagyon sok ilyen dolog van a cigitől elkezdve a sörig. Sokan azt mondják hogy jaj csak 1 sör, csak pár szál cigi, de havi szinten sok. A férjem öreganyja egyszer azt mondta egy felsőmre hogy milyen drágán vettem. Erre én hogy nem szívok el napi 2 dobozzal mint maga, még mindig olcsóbban jövök ki.

Szóval fontossági sorrend van a netnél is, van mikor belefér de van mikor nem és már a szórakozás sem.

2013. febr. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!