Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak szerintem szégyen hogy...

Csak szerintem szégyen hogy ha valaki tanäcsot kér min sporoljon a legtöbb válasz az h mondja le a netet?

Figyelt kérdés
A szegényeknek már ennyi szorakozása sem lehet? Arról nem beszélve h net nélkül egy önéletrajzot sem lehet küldeni..
2013. febr. 4. 18:46
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
37%

Ha nem vagy net-függő, és a netet csakis arra használod, amire MUSZÁJ, akkor alig kell fizetned a net-használat után. És a jobb (és főként nagyobb) könyvtárakban nem kell fizetni a net után, mert az a könyvtári szolgáltatás része.


És látom, tényleg sokan nem ismerik a VALÓDI szegénysorsot.


Amikor minden fillér számít, akkor nincs pia, nincs cigi, KV, nincs net, színház, képtár, koncert - nincs semmi luxus. Akkor csakis a fillérezés van és a túlélés.

2013. febr. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
18%

21: Látom, sok buta ember jár ide, a száját jártatni, és fel sem fogja, amit mások írnak. Nektek aztán érdemes tanácsot adni! Se egy köszönöm, és azonnal lepkntozni, aki nem úgy ír, ahogyan a kérdező elvárja.

Lehet visszamenni a homokozóba ezzel a mentalitással. :(


A net igenis luxus, annak a számára pedig kifejezetten az, aki valóban spórolni akar. Aki mást állít, az nem volt még soha igazán szegény.

2013. febr. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom... Én ugy gondolom a valóban szegény embernek is jár a lehetőség a szórakozásra,mert ha csak a munka van és a sporolás elöbb utóbb bele lehet bolondulni
2013. febr. 4. 20:39
 24/36 anonim ***** válasza:
22%

Persze jár a szórakozás csak olyant keres ami nem kerül pénzbe, pl könyv olvasás, séta a barátnőkkel, egy jó kirándulás.

Erre is teljesen igaz, sok kicsi sokra meggy. Mert tényleg vannak az életbe fontosabb dolgok mint a szórakozás.

2013. febr. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%

18-as, én vagyok, akinek válaszoltál. Nyilván ha vki kiírja a kérdésbe, hogy nem isznak, meg hogy nagyjából mikre költenek, és az alkohol nincs benne, akkor nem fogom ezt beleírni. De sok kérdés van, ahol kb. azt kérdezik, hogy "Hogy spóroljak?", és SEMMI konkrétum nincs. Akkor szoktam ezeket felsorolni, mert lehet, hogy ezek közül vmit talál, amiből le tud faragni, és esetleg nem is gondolt bele, hogy túl sokat költ rá. Ha meg tényleg szükség van pénzre fontos dolog miatt, akkor igenis le kell mondani a luxusról, már ha vki nem akarja azt megkockáztatni, hogy késve fizeti be a számlákat, kölcsönre, hitelre szorul, mert nincs pénz hirtelen kiadásokra (javítási munkák a házban, sürgős gyógyszer) vagy adósságba kerül, ha neki pl. a cigi, a könyvvásárlás, a mozi vagy akár a heti női magazinok (most direkt random példákat írtam, hogy arra menjen ki a dolog, hogy jajj, kipécéztük a káros szenvedélyeket) fontosabbak.


(pl. barátomnak nekem kellett elmagyaráznom, hogy mennyit spórolna, ha nem venne egyszerre 10-15 túró rudit minden bevásárláskor nasinak... pedig azonkívül nem egy nagy költekező... de ugyanígy van az is, hogy sok ember tényleg nem fogja fel, hogy mennyi pénzt takarítana meg, ha nem szívna el napi 1 doboz cigit...)

2013. febr. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%
hogy NEHOGY arra menjen ki a dolog, úgy értettem.
2013. febr. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%

Én pl diákként kénytelen vagyok minden máson spórolni, de a netből nem adok. Igen, szórakozásra is nagyon jó az internet, ezt nem is tagadom, ha nem így lenne, valószínűleg nem is lennék itt. Viszont, ami fontos, hogy mi pl neten kapunk minden fontos infót, itt tudunk tárgyakat felvenni, leadni, vizsgára jelentkezni, itt kapunk értesítést, elmaradó, vagy pótlandó órákról, itt kapjuk ki az évközik java részét és néhányat neten is kell visszaküldeni.

Az iskola könyvtára egy jó megoldás, azt leszámítva, hogy 8-tól 4-ig van nyitva, amikor nekem javarészt óráim vannak, vagy van szabad gép vagy nincsenek azok a programok telepítve, amikre nekem szükségem van. Így marad a pendrive-os megoldás, hogy hazacipelek mindent és megoldom, de akkor kezdődik az, hogy valamit nem értek, neten sokkal gyorsabb és OLCSÓBB rákérdezni csoporttársak körében bármire, mint körbehívogatni mindenkit.

A városi könyvtár nyitva van 6-ig, de ott az éves 500 forintos díj mellett 200 forint egy óra netezés, így viszont gyorsan kijönne a netem ára, illetve az is közre játszik, hogy én egy kis falun lakom, buszhoz vagyok kötve, csak 30 perc az út, de nem tudok bármikor csak úgy beugrani a könyvtárba, hogy megnézzek valamit neten.


Ergo, szerintem mérlegelni kell és lehet, hogy kinek milyen mértékben fontos a net, illetve, hogy nem lehet-e kisebb és ezáltal olcsóbb csomagra váltani, mert esetleg még az is egy megoldás lehet. Én inkább spórolok az ételen, a vizen, a villanyon, a gázon és stb, de net nélkül valószínűleg nagyon kényelmetlen lenne az életem és a tanulmányaim sem haladnának olyan gördülékenyen, ahogy most.

2013. febr. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

Ez a könyvtárban netezés tényleg nem állja meg a helyét, mert sokszor várni kell a gépre, persze nyilván van csúcsidő ott is, meg olyan időszak is, mikor szinte senki nem használja a netet.

Illetve egy fél órát szeretnek adni a könyvtárosok, max. 1 órát. Az pedig, ha valaki állást keres, és önéletrajzokat küldene szét, elég kevés.

Lehet persze kérni ismét egy órát, majd megint, de az milyen már, mindig ott kórincsálni a helyért.

Arról nem is beszélve, hogy volt alkalmam használni könyvtári internetet, és elég lassú volt. Nem tudom, hogy a számítógép hibája volt-e, vagy valami más, de idegesítően lassú volt.

2013. febr. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 sni válasza:
42%

Mindenkinek más a luxus. ha nem vagyok netfüggő, akkor simán lemondok róla, helyette el tudok bárhova menni, ami ingyenes, és jól érzem magam. De, ha már luxusnál tartunk: pizzafutárként is dolgozok, és amikor 10 Ft jattot adnak, és még közlik is, hogy nincs több pénze, attól a falra tudok mászni! Őszintén, ha valakinek 1500 Ft az utolsó pénze, akkor pizzát eszik?

Visszatérve a kérdésre: nekem is tiltották már a netem, úgy jött ki, hogy nem tudtam befizetni, de nem haltam meg a hiányától, következő hónapban jobb volt anyagilag, kettőt kellett becsengetni! A kérdés az lehetne, hogy a pillanatnyi anyagi helyzettől függően, miaz, amiről könnyebben lemondasz? cigaretta, kávé, net, autó! nem feltétlen a netről kell lemondani, de ha az a legkevésbé szükséges, akkor azt kell lépni.

2013. febr. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%

én egyet értek, hogy a net nem luxus, meg ne azon spóroljunk. mi se állunk jól anyagilag, de ez az egyetlen szórakozásunk - nincs tv, nem járunk moziba, stb.


ráadásul én pl egyetemista vagyok, net nélkül meg ez lehetetlen a mai világban - tárgyfelvétel, ügyintézés, vizsgafelvétel stb stb mindegyik neten megy. Falun élek, itt nincs netkávézó, ha bemennék a városba, akkor busz plussz amit a kávézóban számitanak szerintem drágábba jönne ki,mint egy havi előfizetés a netre (és még elmenne vele fél napom). Ráadásul mondjuk vizsgaidőszakban ez akári heti többször kéne.


És akkor még nem is mondom, hogy aki munkát keres, az ugye megint csak neten lehet, mindenhova már neten hirdetnek és e-mailben kérik az életrajzot.


ja és én a banki ügyeket is neten rendezem, számlákat így fizetem - megspórolom az utat a postára, bankba is, na meg az időt - és nem kell a nyitvatartáshoz alkalmazkodni.


Ezen kívül rokonaim, barátaim vannak külföldön, akikkel interneten ingyen beszélek - levélben vagy telefonon ez is sokkal drágább lenne.


Szóval ha nem lenne netem, nemhogy spórolnék, még több pénz elmenne a netkávézóra meg az oda utazgatásra, ráadásul itthon meg nézhetném a 4 falat szórakozásként.

Persze nem a legdrágább hipergyors netem van, hanem a lehető legolcsóbb fajta.

2013. febr. 5. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!