Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak szerintem szégyen hogy...

Csak szerintem szégyen hogy ha valaki tanäcsot kér min sporoljon a legtöbb válasz az h mondja le a netet?

Figyelt kérdés
A szegényeknek már ennyi szorakozása sem lehet? Arról nem beszélve h net nélkül egy önéletrajzot sem lehet küldeni..
2013. febr. 4. 18:46
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
8%

Nem, nem szégyen és nem gáz.

Tudod, sok ember szerint "létszükséglet" a net, holott ez nem igaz. Azok mondják ezt, akik folyton a neten lógnak.


Ha bármit el akarsz intézni, amihez net kell, vannak nyílvános net-káváházak, vagy könyvárak, ahol van net. Ha tényleg szegény vagy, és tényleg spórolni akarsz, akkor a net valóban luxusnak számít.


Én voltam szegény, nagyon-nagyon szegény. Zsíroskenyér, lekvároskenyér és ennyi. Aki tényleg szegény és spórol, az minden fillért megfog és csakis arra költ, amire muszáj. A netre nem muszáj!

2013. febr. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:
De az a legszánalmasabb az ilyen válaszokba sztem h a szegényektől még ezt a lehetőséget a kikapcsolodásra is elvennék
2013. febr. 4. 19:40
 13/36 A kérdező kommentje:

Látom vki lefele pontozgat...


Én minden válaszra zöld kezet nyomtam :)

2013. febr. 4. 19:43
 14/36 anonim ***** válasza:
85%

Én azt mondom, hogyha tényleg már nem tudnak sehonnan sem lefaragni, és szükség van arra a pénzre sürgősen, akkor igenis le kell mondani a netről. Netet lehet használni könyvtárban, netkávézóban is adott esetben, ha sürgős.

Szórakozni meg értelmes ember máshogy is tud. Gondolom, van még olyan könyv otthon, amit nem olvasott el, vagy kijár ingyenes programokra, saját társast készít stb.


Az más kérdés, hogy nem a nettel kell kezdeni, ha egy ilyen kérdés születik, mert gyakran rengeteg más fölösleges dolog van. Én mindig, ha ilyen kérdés van, azokkal kezdem, hogy cigit, alkoholt, édességet kell visszavenni, kevesebbet folyatni a vizet, égetni a villanyt, kevesebbet vagy kevesebb helyiséget fűteni, műkörmöt, hajfestést, szolit mellőzni (egy ideig legalábbis), feleslegessé vált cuccokat eladni netes vásártereken (Vatera, jófogás, apród), hobbikat mellőzni egy ideig. Ja, meg körbenézni, mi hol mennyiért kapható, és kipróbálni a márkátlanabb cuccokat a márkás, drágább helyett (pl. sampon, súrolószer stb.) Mert a net azért nem vészesen drága manapság, és közben fontos lehet ügyintézéshez is.

2013. febr. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
28%

Ha ételre nem telik meg fűtésre akkor igenis le kell mondani minden felesleges luxus cikkről. Igen luxus az internet mert azzal nem lakik jól a gyerek és nem lesz meleg a szoba.

Helyi könyvtárba a város közepén, mindenhonnan gyalog 15-20. perc alatt megközelíthető évi 1000Ft-os beiratkozásért bármikor internetezhet.

Miért mit lehetne tanácsolni ahol nincs kaja, meg a számlákat nem tudja fizetni? Oké akkor azt írom vállaljon másodállást, de amikor még egy állást is nehéz találni.

2013. febr. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
90%

Jajjj, mindenki a net kávézóval jön! Az sem ingyen van ám...Sőt, ha egy héten többször kellene menni a net kávézóba olyan embernek, akinek nincs nete..., hát rosszabbul jönne ki, mintha havonta fizetné magának a netet.


Az meg hülyeség, hogy nincs szükség rá...Munka, iskola, álláskeresés és még sorolhatnám.


Ja, amúgy meg mindenki eldönti, hogy min akar spórolni, ebbe azt hiszem, senkinek semmi beleszólása sincs...

2013. febr. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%

Évi 1000 ft plusz a percdíj. Hisz az 1000 ft nem a nethasználatra van, hanem a számítógéphasználatra. Ugyanis azt nem a jó isten hajtja.


A másik: a havi net ára visszajön a karcsúbb telefonszámlán. Szóval kinullázza.

Az internet amúgy is az értelmesebb embereknek létszükséglet, aki paraszt, meg buta ember, annak nem (annak a pia létszükséglet, meg a cigi).


Netkávézóban 10 ft / perc a nethasználat.

2013. febr. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
51%

"Én mindig, ha ilyen kérdés van, azokkal kezdem, hogy cigit, alkoholt, édességet kell visszavenni, kevesebbet folyatni a vizet, égetni a villanyt, kevesebbet vagy kevesebb helyiséget fűteni, műkörmöt, hajfestést, szolit mellőzni (egy ideig legalábbis), feleslegessé vált cuccokat eladni netes vásártereken (Vatera, jófogás, apród), hobbikat mellőzni egy ideig. Ja, meg körbenézni, mi hol mennyiért kapható, és kipróbálni a márkátlanabb cuccokat a márkás, drágább helyett (pl. sampon, súrolószer stb.) Mert a net azért nem vészesen drága manapság, és közben fontos lehet ügyintézéshez is."


Igen, az ember semmit ne csináljon, csak dolgozzon és fizesse a számlákat. Ilyen helyzetben még azoknál is előkerül az alkohol, ahol soha nem ittak. Embertelen, íyg nem lehet élni és normális ember nem tud. (Fogyatékos, ostoba buta ember igen.)

2013. febr. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:
Nálunk pl a könyvtárba is pénzbe kerül az internet használat.
2013. febr. 4. 20:07
 20/36 anonim ***** válasza:
83%

10/perc???

Hát én sokkal többért tudok! Szóval semmi esetre sem éri meg!

2013. febr. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!