Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet egy házasságot barátságr...

Lehet egy házasságot barátságra alapozni? HELP!

Figyelt kérdés
28éves lány vagyok.Volt már néhány komoly kapcsolatom,de mindnek csalódás lett a vége.Van egy fiú,aki a legjobb barátom volt,és a kapcsolataimat is végigasszisztálta.én nagyon szeretem őt,mint barátot,rengeteget nevetünk együtt,nagyon jókat beszélgetünk,ő begy fontos ember az életemben.Pár hónapja viszont bevallotta,hogy szerelm belém.Innestől kezdve egy óriási huzavona vette kezdetët,én többszór is elmondtam neki,hogy nem tudok rá férfiként nézni,nem az esetem,stb.Erre neki mindig az volt a reakciója,hogy akkor szakítsunk meg minden kapcsolatot,mert ő nem akar a haverom lenni.Igen ám,de ilyenkor mindig hiányoztunk 1másnak,és kerestúk a másikat,vagy ő,vagy én.A környezetem és a családom azt mondja,h ez életem nagy lehetősége,nem fogok találni még egyszer egy ilyen fiút,ak- ennyire szeret,és ennyi mindent megtesz értem,és ez valszeg így is van.Anyagilag is nagyon jól áll,mindenem meglehetne mellette,amire vágyom,bár tudom,ez mellékes.szóval minden szép és jó lenne,ha nem taszítana a külseje,illetve nem tudnám,hogy soha az életben nem leszek belé szerelmes.le lehet élni egy életet vkivel úgy,hogy tiszteled őt,és tök jól elvagytok,de nem vagy bele szerelmes,hiába imád téged és lesi minden kívánságod?fontos a szerelem a házasságban?azt még le kell,hogy írjam,hogy egyszer le is feküdtünk egymással,és jó volt vele az ágyban.
2013. febr. 4. 16:26
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
De most ez olyan zagyva amit írsz, ezek nem így működnek, hogy ha valakit úgy találsz, hogy méltó rá akkor odaadhatod magad neki és nincs semmi probélma ezzel. Most csak szeretetből, meg tiszteletből valakihez menni meg járni vele, utána meg szépen meggyőzöd magad, hogy őt boldoggá teszed, de te nem vagy az, így nyugodtan csalhatod, mert neked is jár a boldogság.... hagyjad már kérdező, magad győzöd megfele a hülyeségről nem veszed észre?
2013. febr. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem 28 évesen még ne létesíts párkapcsit, inkább járj dizsibe és hátha szegény fiú meg talál magának valakit...
2013. febr. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
50%
Vonzalom nélkül nincs értelme egy párkapcsolatnak sem, barátnak sem lehet olyan jó, ha ő ilyen könnyedén eldobná a barátságotokat, csak mert te nem akarsz többet.
2013. febr. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%
Hát anyukám, elolvasva a hozzászólásaidat, azt mondom, felületes, felszínes vagy és minél előbb hagyd ott ezt a fiút, még ha "csak" barátként tekintesz rá, hadd találjon egy rendes, tisztességes lányt, akivel boldogan élhet.
2013. febr. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
64%

Amit írsz kérdező, annak semmi köze a barátsághoz. Amúgy is a két nem között nem lehet barátság. Te kihasználod azt a pasit, mert nagyon jól tudod, ohgy szerelems beléd és húzod az agyát.


Hagyd békén és kész.

2013. febr. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
61%

Igen. Azt mondják, ezek a legjobb házasságok, mert nem hormonfröccsre és lila ködre köttetnek, hanem sok-sok közös vonásra.


Tapasztalatból is mondom: boldog házas vagyok, idén lesz 10 éve. A legjobb barátomhoz mentem hozzá.

2013. febr. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nem nagyon értem, hogy azt írod, végre találtál valakit, akinek érdemes odaadnod maga. De azon vacillálsz, hogy akarsz-e vele párkapcsolatot. Akkor meg milyen apropóból adtad oda neki magad? A jó embereknek bónusz szex jár, vagy mi? :D
2013. febr. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%

"28éves lány vagyok..." Lány? 28 éves? Nekem a kettő nem fé össze. De a gondolkodásod érthető, hiszem közel 30 évesen lányként aposztrofálod magad, és úgy is gondolkodsz, mint egy tini.


24N

2013. febr. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

#26

A kettő nem zárja ki egymást: A szerelem 4 év alatt elmúlik, ezt orvosilag bizonyított, a hormonok "megnyugszanak", és visszaáll minden az eredeti állapotába. De a vonzódás akkor is megmarad.

Én is a legjobb barátomhoz mentem hozzá, nem volt lila köd, de vonzódtam hozzá.

Nulla vonzódással nem működne a szex, és ha nem jó a szex, akkor az kihat mindenre.

2013. febr. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Szia! Márciusban fogok hozzá menni a legjobb barátomhoz :) Először csak tényleg barátok voltunk (ekkor még mindketten párkapcsolatban éltünk), aztán lelki társak, végül elkezdtünk vonzódni egymáshoz. Az elején nem volt az esetem, de a vonzódás után már kezdtem azokat az apró helyes vonásokat észrevenni a külsejében, amikre addig (valószínűleg a párkapcsolatom miatt) nem figyeltem fel. A vonzódás után megjött a szerelem is, a szex pedig soha nem volt ennyire jó, mint vele. A barátság egyébként szerintem a legjobb alap egy kapcsolathoz, mert barátnak általában olyat választ az ember, akivel tényleg sok közös vonása van, lelkileg megvan az összhang. Ha pedig a szex is jó (tehát megvan a vonzódás), akkor minden rendben van, nem baj, hogy nem nagy rózsaszín köddel indul a kapcsolat. Én egy esélyt mindenképpen adnék neki, aztán meglátjátok, hogy hogy érzitek magatokat egy párkapcsolatban! Nem kell rögtön összeházasodni!
2013. febr. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!