Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha Anyám netán meghal a férje...

Ha Anyám netán meghal a férje kitehet az utcára?

Figyelt kérdés

A lakásnak anyum a tulajdonosa a férje csak be van jelentve,és én is.Ha netán anyum meghal akkor ugye én leszek az örökös(nincs tesóm) a férje meg a haszonélvező.Azt hallottam,hogy a haszonélvezeti jog erősebb,mit a tulajdon és akár ki is rakhat az utcára ebben az esetben,igaz ez?

Már nagykorú vagyok.



2013. febr. 3. 22:41
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy az ajándékozás is megtámadható 15(asszem) évre visszamenőleg, ha az öreg nagyon akar szenyózni, megteheti... tutibiztos megoldás szerintem nincs, de tényleg az ajándékozás tűnik még így is a legjobb ötletnek. Vagy váljon el a férjétől :P
2013. febr. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Szerintem nem megoldás ha te leszel a haszonélvező, mert özvegyi haszonélvezeti jó akkor is megilleti mivel anyukád férje. Inkább egy ügyvéddel kellene ezt megbeszélni.
2013. febr. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy az albérletnél sem a tulajt, hanem az ott lakót védi a törvény. Talán beszéld meg anyukáddal, hogy van benned egy ilyen félsz...nem tudom talán végrendelet?
2013. febr. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Hát...Ha az ajándékozást meg lehet támadni,akkor ennyi erővel a végrendeletet is.Beszéltem Anyummal azt mondta semmi esetre se szeretné,hogy utcára kerüljek,szóval valószinűleg megkérdezünk ügyvédet.Meg még vállás sem lehetetlen,mert Anyának is elege van,hogy nem dolgozik semmit,nem is töri magát,de azért még lássuk is vendégül rendszeresen a gyerekét-unokáit is.Mi is keveset keresünk Anyával,nem tellik tarakta vendégségekre 2 hetente,és még sorolhatnám a dolgokat...
2013. febr. 4. 20:20
 25/25 anonim ***** válasza:
Válásnál a házasság alatt a lakásra költött pénz fele járna neki. Eltartási szerződés lenne a legjobb, de ugye az így nem nagyon jöhet szóba. Pedig az nem támadható, keresetek ügyvédet az a legjobb.
2013. febr. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!