Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha Anyám netán meghal a férje...

Ha Anyám netán meghal a férje kitehet az utcára?

Figyelt kérdés

A lakásnak anyum a tulajdonosa a férje csak be van jelentve,és én is.Ha netán anyum meghal akkor ugye én leszek az örökös(nincs tesóm) a férje meg a haszonélvező.Azt hallottam,hogy a haszonélvezeti jog erősebb,mit a tulajdon és akár ki is rakhat az utcára ebben az esetben,igaz ez?

Már nagykorú vagyok.



2013. febr. 3. 22:41
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Igen a haszonélvezeti jog magasabb mint a tulajdoni jog. A haszonélvező határozhatja meg ki lakhat a lásban, még a tulajdonosokat sem kötelező beengednie.
2013. febr. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
6%
Viszont, ha be vagy jelentkezve, akkor nem tehet ki!
2013. febr. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem kényszerkijelentést kér az önkormányzaton és már nincs is bejelentve.
2013. febr. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

3/3. Igaz!


De a kérdezőnek: Miből gondolod, hogy kitesz?

2013. febr. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Hát az az igazság,csak Anyum kedéért viseljük el egymást.Nincs harag,de...

Csak 4 éve ismeri Anyukám egy éve a férje,szóval nem ő nevelt vagy ilyesmi.

Az lenne még a kérdés meg lehet-e ezt akadályozni,mert Anyukám sem szeretné ha netán utcára kerülnék,mert ő beköltözteti a saját gyerekeit/unokáit,elvégre mégis az én örökségem.Ha rám is iratnánk haszonélvezeti jogot az megoldás lehet?

Amúgy Anyum 58 éves a férje 50....Nem valószinű,hogy belátható időn belül meghal,de sajna bárkit elüthet az autó...

2013. febr. 3. 23:11
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha rád íratja a haszonélvezetet akkor már jobb a helyzet, de akkor sem tudod egyszerűen kitenni a lakásból. Szerintem, özvegyi vagy valami jogon benne maradhat. De, ha megnősül, akkor azonnal elveszti ezt a jogát.
2013. febr. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a tulajdonjogot kellene átíratni rád, édesanyádra pedig haszonélvezetet. Így még anyukád életében ő rendelkezik a lakás felett, viszont ha majd meghal (reméljük minél később), akkor teljes mértékben tied a lakás és senkinek nincs felette haszonélvezete, mivel a haszonélvezeti jog nem örökölhető.
2013. febr. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
0%
Anyád 50, akkor Te sem mai tyúk vagy, cica, menj férjhez, akkor majd a férjed megoldja.
2013. febr. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
23%

7/8-nak.

Ez házastársnál nem így van. Az özvegy, amíg nem köt új házasságot, haszonélvezője maradhat a lakásnak.

2013. febr. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
46%
7-nek ment az előző.
2013. febr. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!