Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjet/barátot/élettársat...

Férjet/barátot/élettársat kitenni az utcára?

Figyelt kérdés
Nagyon sok olyan választ olvasok itt manapság -a főleg nők által feltett kesergős kérdésekre- "dobd ki", "mehet a háztól", "segítenék neki összepakolni", "az utcáról szedhetné a cuccait" stb. Amikor a nő besértődik, mert valami nem kerek. A legfurcsább amikor a háztartásbeli asszonykák vannak kiakadva a "szörnyű" életükre és menesztenék a férfit a háztól. Milyen jogon?

2012. dec. 18. 00:27
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Persze vannak konfliktusok, de erre nem a megfelelő lépés, hogy a férfi ki van penderítve az általában közös tulajdonú, vagy saját ingatlanból. Fordított esetben mi történne? A nők vérig sértődnének, még a gondolattól is...

27/N

2012. dec. 18. 00:31
 2/11 anonim ***** válasza:
36%
Nem hogy nem megfelelő, de még törvénytelen is.
2012. dec. 18. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Van egy pont, ami után nem kell nyelni a párunk viselkedését. Hiszti és sértés között van különbség. Nem minden esetben a szakítás, válás, költözés a megoldás, de sokszor két össze nem illő ember pazarolja egymás idejét ezekben a kérdésekben, akkor meg minek húzzák egymás életét lefelé? Nem jobb külön? Szerintem idejét múlt az az elképzelés ,hogy amellett kell megöregedned, akit elsőre választottál. Jogunk van boldognak lenni, és megoldhatóak a problémák, ha ezért mindkét fél tesz. Amennyiben nem, senki nem kötelezhető arra, hogy elcsessze az életét.
2012. dec. 18. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Tévedésben vagy. Ha házas az illető, akkor a válást szokták tanácsolni.


A "dobd ki a lakásból" opciót akkor, amikor a barát, élettárs a nő lakásában él.

2012. dec. 18. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%

nálunk ez úgy volt, h ment magától. 5 bőrönddel :) amíg nem volt kocsija, különösen mókás látvány volt :) amikor lett, akkor nem kettőt fordult, hanem mindent beletett és 1 csapásra el tudott költözni :D

hazament, kisírta magát anyunak, aztán 5 ki-sem-csomagolt bőröndöt kocsiba be, és vissza hozzám :)


nem tudtam rá haragudni, annyira jól mulattatott :D amúgy érdekes, mert ő a pasi, én a nő. már több mint 1 éve nem költözködött, kezd stabilizálódni a kapcsolatunk. naja, 4 év nagy idő :)


(a lakás az enyém, de semmilyen szín alatt nem zavarnám csak el úgy sértettségből. ha már nem menthető a dolog, akkor pedig megvárnám, míg talál egy kis albit, ahova szívesen megy. )

2012. dec. 18. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%
Ne haragudj, de szerinted ennek a kapcsolatnak tényleg van jövője? Egy ilyen hisztis, csomagolós, költözős pasival? Tényleg mersz erre alapozni bármit? Irigylem az optimizmusod (butaságod?). Szerintem ennél lehetnél reálisabb is. Szerintem, ha két ember összeillik, az 4 év alatt kiderül. Ha nem derült ki, csak az időt pocsékolják.
2012. dec. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem látok problémát a költözős pasival. Majd lenyugszik. Honnan veszed, hogy alkalmatlan a feladatra?
2012. dec. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező. A kérdésed feltevésekor kettő db hibát vétettél:

1: egy kalap alá vetted az összes kapcsolatot, minden kérdést, amire hasonló válasz érkezett, holott nagyon nem mindegy, hogy az alkoholista férjemet "rakom ki" vagy a páromat, aki havonta egyszer elmegy a haverokkal szórakozni és nekem ez nem tetszik.

2: A "dobd ki"/"mehet a háztól"/segítenék neki összepakolni" valószínűleg képletesen értendő... Itt nem azon van a hangsúly, hogy "tedd ki a saját házából", hanem hogy szakítsd meg vele a kapcsolatot. Egyszerű szófordulat.

2012. dec. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az már nekem is feltűnt,hogy minden második kérdésre ezt a megoldást javasolják,amiben párkapcsolati,vagy házassági problémák vannak.De az is tény,hogy elég sok elcseszett házasság van,ami már rég nem az eredeti funkcióját tölti be,mert a pár már nem is szereti egymást,csak szívják egymás vérét,meg azért vannak együtt,hogy ne legyenek egyedül.Ennek tényleg nincs értelme.Mindenre a kommunikáció a megoldás.Ha az nem működik,az azt mutatja,hogy a felek nem figyelnek egymásra,csak magukkal törődnek és így soha nem is fogják tudni megoldani a problémáikat.Ebből simán kiderülhet,hogy összeillenek e,vagy sem.
2012. dec. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 harleynagyi ***** válasza:
En noi nemhez tartozok de igazat adok neked kerdezo mert alltalaban azok a no szemelyek ervelnek a hatalmukal akik otthon ulnek eltartottak .... Egyszer nemjutna eszukba az hogy talan elmenni dolgozni es ha a kapcsolat nem jo akor elkoltozni , inkabb kisemizni a ferjet/elettarsat a kozos gyereket eltiltani es ahogy csak tudnak buszut allni ....Nem mondom vannak szornyu kapcsolatok is ahol a ferj/vagy elttars fizikailag is bantalmaza a feleseget , de ott is meg oldhato a dolog "elkell koltozni es a kapcsolatot megszuntetni , de alltalaban az tortenik hogy sajnaltatjak magukat es tovabbra is egyutt elnek
2012. dec. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!