Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha Anyám netán meghal a férje...

Ha Anyám netán meghal a férje kitehet az utcára?

Figyelt kérdés

A lakásnak anyum a tulajdonosa a férje csak be van jelentve,és én is.Ha netán anyum meghal akkor ugye én leszek az örökös(nincs tesóm) a férje meg a haszonélvező.Azt hallottam,hogy a haszonélvezeti jog erősebb,mit a tulajdon és akár ki is rakhat az utcára ebben az esetben,igaz ez?

Már nagykorú vagyok.



2013. febr. 3. 22:41
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha az anya a tulajdonos. De ha az anya "csak" haszonélvező, de nem tulajdonos, akkor nem, mert a haszonélvezet maga nem örökölhető.
2013. febr. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Előzőhöz:

[link]

2013. febr. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Anyám 58 én 31 vagyok,elváltam a férjem lelépett egy pénzes csajjal akinek van lakása és nem egy lúzer pedagógus,mert neki elege lett a "nyomorból".Mi albérletben laktunk szóval nem volt mit vagyonmegosztani.Egyedül meg nem tudok lakást bérelni a 90 ezres fizumból itt Budapesten,ezért hazköltöztem.Természetesen nem az ő nyakukon szeretném leélni az életem,de megviselt a vállás(1 éve volt) és most nem szeretnék hanyatt-homlok csak azért pasit fogni,hogy legyen hová mennem.Arról nem is beszélve,hogy elég nagy bajaban lennének,ha most elköltöznék,mert Anyám férje munkanélküli,szóval mi tartjuk el ketten...És nem szeretném,ha ezek utánn még nekem kéne utcára mennem,vagy esetleg eltartanom,ha Anyummal történik valami(sajnos volt már rákos kiezelték,de az örög sose alszik),főleg úgy,hogy a férje arra hivatkozva,hogy 50 felett úgyse kellene sehová,ha mégis akkor az a kifogás,hogy "ennyi idősen nem megy el éhbérért bohócnak,mert az a fiatalok dolga" nemis igen töri magát munka utánn...
2013. febr. 4. 00:14
 14/25 A kérdező kommentje:
11-es mit leírtam Anyum a tulajdonos,a férje jelenleg csak be van jelentve,de ha Anyám megha, akkor úgy tudom ő örökölné a haszonélvezetet.
2013. febr. 4. 00:16
 15/25 anonim ***** válasza:
Igen felfogtam, a 11-es válasz volt a 9-esnek, ami válasz volt a 7-es válaszomra. Olvasd át őket egymás után légy szíves és akkor talán érthető lesz...
2013. febr. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Így lehet, hogy az lenne a legjobb, ha még életében rád íratná a házat, és ő lenne a haszonélvező.
2013. febr. 4. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Megoldás az hogy rádíratja most a házat,haszonélvezőnek meg magát,igy ha meghalna,akkor tiéd a lakás,haszonélvezete nincs senkinek,az öreget meg akkor teszed ki amikor akarod.
2013. febr. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim válasza:
100%

A "rádiratás" legegyszerűbb módja: ajándékozással. Így illetékmentes.

Néhány 10 eFt-ból megoldható ügyvéddel, földhivatallal, illetékkel.

2013. febr. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Írassa rád anyud, tényleg ez az egyetlen megoldás. Nem is tudom, hova tette az eszét, vagy minek kell neki egy ilyen ember? Még el is kell tartani, hát komolyan mondom...Jól járt a pasi, az biztos.

Ne hagyd annyiban a dolgot, mert ha anyádnak van egy csöpp esze és szíve, akkor rád íratja, különben jól megnézheted magad, ha vele történik valami. Amíg az a pasi él, az özvegyi haszonélvezet miatt, akár ki is tilthat a lakásból, azt visz oda akit, akar, és újraházasodni biztos nem fog, te meg mehetsz a híd alá.

És még el is tartatja magát...az eszem megáll.

2013. febr. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Valószinűleg ezt fogjuk tenni,én se tudom Anyám hová tette az eszét,hogy összeházasodni miért kellett azt meg végkép nem értem...Szerintem már ő is kezd rájönni,hogy mégsem volt olyan jó ötlet...
2013. febr. 4. 14:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!