Kettő gyermekemet egyedül nevelő apa vagyok, albérletben lakunk. A főbérlő kitehet-e az utcára?
A mai magyar jogszabályok mellett a gyekes albérlőt akkor se lehet kirakni hivatalosan ha nem fizet. Én ráfizettem egyszer egy ilyenre, ahol végül fizetni kellett a nemfizető bérlőnek, hogy elmenjen, de még igy is hátrahagyott kb. 50 ezer forintnyi ki nem fizetett számlát. Ilyenkor a lakás tulajdonosa azt teheti, hogy hoz néhány szekrényajtó méretű szivtelen humanoidot és kirakja a nem fizető bérlőt. Ha vér nem folyik, a rendőröket nem fogja érdekelni.
Amit tehetsz a bar lista mellett, keress szponzorokat. Magánszemélytől is lehet kérni kölcsönt, jobban is jársz vele mert nem kell annyi dijat, jutalékot...stb fizetni.
Egyébként miből jött össze a 4-szeres bar, úgy hogy nem is tudtál róla, hiszen ha van egy akkor már nem kaphatsz több hitelt?
Ez két teljesen különálló dolog. Ha foglalót fizettél megvételhez,akkor a szerződésben foglaltak szerint a vételár teljes összegét ki kell fizetned a megadott időre (ennek benne kell lennie a szerződésben. A foglaló a tulajé marad,ha nem fizeted ki a házat,de ha te kifizetnéd,ő viszont visszalép,akkor kétszeresét kell visszafizetnie.
Az albérletre vonatkozó szabályok alapján a tulaj és a bérlő egyaránt btrmikor felmondhat,de a felmondási időt általában rögzítik a szerződésben. Nem kizáró ok a gyerek illetve gyerekek,csak az önkormányzati bérlakások bérlőjénél van olyan kitétel,hogy őket (ha gyerekek vannak) ősztől tavaszig nem lehet utcára tenni. Albérlők esetében,magántulajdonú lakásra nem vonatkozik ez a jogszabály. A ház megóvása érdekében történt kifizetéseket a tulajnak csak akkor kell megtérítenie,ha ezeket a munkálatokat megbeszélted vele. Ha ő erre nem tartott igényt,akkor legfeljebb peres úton tudsz valamit elérni,sajnos nem a legszerencsésebb,ha nincsenek szerződések.Azért próbálj beszélni vele,ha rendesen fizeted a bérletidíjat és a rezsit,nem hiszem,hogy kitenne a benneteket. Majd írj,mit sikerült intézned.
15.37-esnek
A bérletidíj adóköteles . A rezsi viszont nem, mivel az nem jövedelem,hanem kifizetés.
00:21esnek: Rosszul tudod: jövedelem: [link]
a megszerzett bevétel egésze – ideértve a rezsiköltségekre kapott bevételt is
– jövedelemnek számít, tehát a bevétellel szemben költség nem érvényesíthető
"Az albérletre vonatkozó szabályok alapján a tulaj és a bérlő egyaránt btrmikor felmondhat,de a felmondási időt általában rögzítik a szerződésben. Nem kizáró ok a gyerek illetve gyerekek,csak az önkormányzati bérlakások bérlőjénél van olyan kitétel,hogy őket (ha gyerekek vannak) ősztől tavaszig nem lehet utcára tenni. Albérlők esetében,magántulajdonú lakásra nem vonatkozik ez a jogszabály."
Az egy kérdés, hogy mi van a jogszabályban és egy másik, hogy mi a hatóságok gyakorlata. Én azt tapasztaltam, hogy egy lakás tulajdonosa hiába hiv rendőrt, fordul birósághoz, a hatóság nem fog neki segiteni abban, hogy kiüritse a lakást és eltávolitsa a bérlőt, különösen ha gyerekes.
És még a ki nem fizetett bérleti dijról nem is beszéltünk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!