Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mitől érzed teljesnek az életed?

Mitől érzed teljesnek az életed?

Figyelt kérdés

Mitől van értelme az életednek?

Miket tartasz fontosnak?

(Azért ebben a kategóriába tettem, mert talán itt normális válaszok születnek:))


2013. febr. 2. 21:04
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
53%

Off: Itt szinte mondenki a gyerekét fogja megemlíteni.

Ez azért érdekes, mert 35N vagyok, és pont azért nem akarok gyereket, mert így teljes az életem.

Ha lenne gyerekem, akkor az valahonnan, valamiből elvenné az időt, és én ezt nem akarom.


On: Tanulok, sportolok, a munkámat nagyon szeretem, sokat utazok, és van egy fantasztikus férjem, és fantasztikus barátaim.

2013. febr. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod első!:)

Egyébként én is úgy vagyok, mint Te, én sem szeretnék gyereket. Szeretem őket, aranyosak, jól kijövök velük, de sajátot nem szeretnék. Rengeteg álmom van, és gyerek mellett ezeket nem tudnám megvalósítani, illetve nem is úgy élek, hogy beleférjen. Ahhoz túl pörgős vagyok.:) De férjet én is szeretnék...:) Az sokat számítana az életemben.

2013. febr. 2. 21:13
 3/26 anonim ***** válasza:
69%

mivel elég fiatal vagyok, a céljaim teszik teljessé az életem: szeretnék tanárnak tanulni, biológiával foglalkozni egész életemben. szeretnék állatokat tartani, főként patkányt, macskát, de egzotikusabbakat is akár. szeretnék egy megbízható társat találni, akinek szintén nem életcélja a gyereknevelés. oroszul- , zongorázni tanulni, északi tájakat bejárni.

és úgy érzem, ha addig élek, ezek teljesülni is fognak. én a terveimmel érzem magam teljesnek :)

19/L

2013. febr. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
27%

Cáfolom az elsőt. Épp gyereket várok, eddig a szabadságom tette teljessé az életemet. Nem igazán vágytam gyerekre és most fogalmam sincs mi fogja teljessé tenni. A gyerek nem hiszem, mert a szabadságomat fogja elvenni tőlem...

Majd meglátjuk, hogy ezután hogy lesz. Ez már így marad.


ps: szerető férjem akart gyereket és meg akartam adni neki, amit annyira szeretett volna. Nem kötelezett rá... ez csupán a szerelem. 35N

2013. febr. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
71%

Én nem jövök a gyerekemmel, mert még nincsen és egyelőre nem is tervezem. Majd eljön annak is az ideje... :)

Jelenleg megy a szekér, mindenem megvan. Szerető családom, akikre bármiben számíthatok, mindenben támogatnak, egy párom, akivel odavagyunk egymásért és a sulit is szeretem, jól megy.

Jelenleg azt tartom fontosnak, hogy ezt megőrizzem és a tanulmányaimmal időben végezzek. Utána azt fogom fontosnak tartani, hogy elkezdjem a saját kis életemet valahogyan a párommal. Ennél tovább egyelőre nem látok, de jelenleg abszolút teljesnek és boldognak érzem magamat. :)

2013. febr. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
34%

#4

Majd mikor másból sem áll a napod, mint szoptatás-pelenkázás-fürdetés-altatás, és a lakásod futni fog, nem lesz időd aludni se, a párod meg hetyegni akar, akkor majd jussak eszedbe.

2013. febr. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Sajnos én még nem találtam meg az életem értelmét.

Még csak darabkáim vannak, és fogalmam sincs, hogy valaKire, vagy valaMire van szükségem ahhoz, hogy összerakjam, és ezzel kiteljesítsem az életem.

Szoktam azon gondolkodni, hogy törvényszerű e, hogy előbb utóbb mindenki megtalálja a helyes utat, a helyét a világban, vagy esetleg az is előfordulhat hogy valami mindig hiányozni fog. Ez utóbbi egy elég lelombozó gondolat, de próbálom kiszűrni az agyamból, és pozitívan hozzáállni. Végülis időm (remélem) van.

2013. febr. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
96%
Háhh, a gyerekem! :D És az, hogy megoszthatom az életemet a szerelmemmel. :) Szerintem így kerek az élet. Eddig is élveztem hogy volt szabadságom, időm mint a tenger... most pedig már vannak céljaim is. :)
2013. febr. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Néha úgy érzem nincs is igazán értelme az életemnek.(nem depressziós szempontból értem ..)máskor meg úgy érzem a célok kitűzése és azok megvalósítása teszi teljessé az életet, vagy a kudarcokból való újra felállás.csak néha mindez olyan monotonnak tűnik, ezért szomorodom el néha...
2013. febr. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy bakancslistám, ahol rengeteg dolgot felírtam. Mindig pipálgatok ha valamit teljesítettem, de a lista folyamatosan bővül. Szeretnék sikeresen lediplomázni. Csinálni egy másik diplomát. Tudok 3 nyelven elég jól. De még 2 nyelven legalább szeretnék megtanulni. Szeretném beutazni az egész Földet, mert nagyon érdekelnek más kultúrák. Szeretnék embereknek segíteni, könyvet írni. Nemrég kezdtem el egy vállalkozást, szeretnék egy nagy birodalmat felépíteni belőle.

Persze nagyon szeretnék egy jó férjet és csodás gyerekeket. Akárki akármit mond gyerek nélkül nincs értelme az életnek!!! Én is gondolkodtam rajta, hogy a sz.arba fogom mindezt megvalósítani.

Azt a kompromisszumot kötöttem magammal, hogy 28 éves koromnál hamarabb nem szeretnék gyereket, de utána igen. Biztosan sok időt el fognak venni az életemből, de akkor érezném teljesnek. Szüneteltetem az álmaimat pár évig, amikor megnőnek folytatom. Bár pl. az üzletépítést, könyvírást simán lehet mellettük csinálni.

2013. febr. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!