Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Amikor 20 éves voltál, milyen...

Amikor 20 éves voltál, milyen volt az életed? Hol éltél, kikkel? Mik voltak a céljaid, álmaid? Elérted őket?

Figyelt kérdés

Ha most vagy 20, vagy huszonéves, akkor is írj!


Köszönöm szépen.


2012. nov. 21. 20:54
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

A szüleimmel éltem Budapesten, ott egyetemre jártam. Célom az volt, hogy elvégezzem, és nyelvtanár, valamint műfordító legyek. Elvégeztem, de néhány alkalmi megbízástól eltekintve nem tanítottam soha, a fordítás bejött, de nem főállásban, ahogy azt elképzeltem egykor.


Na jó, ezt visszaolvasva olyan, mintha kisiklott volna az életem, de nem, egyszerűen más területre sodródtam, máshogy tudtam kihasználni a képességeimet, mások lettek az ambícióim. Mindent összevetve sokkal előrébb járok most (37 évesen), mint amit 20 évesen elképzeltem ennyi idős koromra, tehát pozitív a mérleg.

2012. nov. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

20 évesen már majdnem végzős egyetemista voltam, egy barátnőmmel az oldalamon. Koleszban laktam, és elszerettem volna végezni az iskolát, és egy nagyon jó munkahelyet szerettem volna.


Most 22 évesen már elvégeztem az iskolát, és kaptam egy nagyon jó állást, és a barátnőmmel azóta összeköltöztünk. Kell ennél több?

2012. nov. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
Egyetem, másodév, kollégium, pasi után epekedés... jó volt összesésgében!
2012. nov. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:

Most 20 vagyok.

épp az első szakmámat szerzem meg, a nyarat végig buliztam/pasiztam, otthon élek. legfőbb célom, hogy túléljem a napokat a vizsgáig és végre dolgozhassak.


Most megismerkedtem egy fiúval, akivel elég komolynak tűnik a dolog.

2012. nov. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én most vagyok annyi, és pont ugyanezeken gondolkozom mostanában és.. elég vegyes. :D


Pozitív: sikerült bekerülnöm arra az egyetemre, ahová szerettem volna (zeneművészeti); jól megy, szeretem; van egy szintén egyetemista kedvesem, akivel minden perc boldogság :) és akire jut időm a suli+gyakorlás mellett; + a gimis barátaimmal is tartom a kapcsolatot, szóval ez így egyensúlyban van.


Negatív: anyukámmal lakom; önálló keresetem nincs, csak néha egy-egy alkalmi munka, azokat is csak várom h megtaláljanak, ahelyett, hogy magam lépnék..; elterveztem, hogy a következő tanévet külföldön szeretném tölteni, ehhez képest el se kezdtem szervezni.


Összességében gyerekesebb vagy gyerek-státuszúbb vagy hogyismondjam vagyok, mint gondoltam, hogy milyen lesz majd 20 évesen - de közben nagyon boldog. Amennyire fel akartam nőni 4-5 évvel ezelőtt, annyira nem adnám semmiért ezt az időszakot, amit most élek.


Miért, neked? : )


20L

2012. nov. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Főiskolára jártam nappali tagozaton, mellette dolgoztam is, elég elfoglalt voltam akkoriban. Volt akkor egy kapcsolatom, de nem volt valami komoly, inkább a tanulásra és a munkára koncentráltam. A szüleimmel éltem egy nagyobb városban, de egy másik városban jártam főiskolára, bejárós voltam. A célom akkoriban az volt, hogy elévégezzem ezt a sulit és utána minél jobb munkahelyet találjak magamnak. Most 22 éves vagyok: januárban fogok diplomázni. Munka terén még mindig bízom, az álom munkahelyben, de reálisan belegondolva beérem azzal is, ha lesz munka. Sajnos az a munkahelyem, ahol 20 éves koromban dolgoztam már nincs meg, és nem is dolgozom már jóideje. Lett új kapcsolatom, vele sokkal komolyabb, mint a korábbi barátommal.
2012. nov. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

20 évesen ezeket éltem át

- alkoholista anyám megőrjített. Apám meg anyám mellé állt, őt támogatta.

- áprilisban férjhez mentem-

- még aznap elköltöztem a férjemhez vidékre. (én pesti lány voltam)

- augusztusban megszületett a fiam

- novemberben a helyi bíróságtól megvettünk egy kis parasztházat. (évekig tartó vagyoni per volt, és a bíróság árulta végén a házukat. Mi mindössze 300. ezer forintért vettük meg.

- decemberben végre beköltözhettünk a felújítások után.


Hát nagyjából ennyi történt 20 évesen. Ma a duplája vagyok (40) és már rég nincs meg a kis parasztház, a vidéki élet, a házasság, a volt férj..

Soha nem voltak céljaim. Mindig sodrottam az élettel. Mindig más ösvényre mentem. Ha rossz döntés volt, akkor irányt változtattam. De soha nem éltem tudatosan. Álmaim voltak, és nagy részük valóra is vált. De ezek is csak olyan személyes álmok: PL:-Delfint simogatni. Látni a tenger. motorozni, enni cápát,kígyót és kenguruhúst. Szóval ilyen elérhető álmok..

De voltak olyan dolgok amik eszembe sem jutottak soha mégis teljesült vagy benne vagyok.

Pl: Imádok utazni, világot látni, de soha nem akartam sehol máshol élni csakis a szülővárosomban Budapesten. Nem voltak olyan álmaim hogy egyszer külföldön éljek vagy dolgozzak, így a kötelező orosz nyelven kívül nem is tanultam más nyelveket. Ma mégis Angliában élek..Nem kellett megdolgoznom érte, csak az élet sodort oda.

Szóval ezért nem tervezek, nem tűzök ki célt. Mert igaz a mondás: "Ember tervez, Isten végez"..

Inkább sodródom tovább lesz ami lesz alapon.

40/N

2012. nov. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
Előző: és boldog vagy?
2012. nov. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:

Szakmát tanultam. A szüleimmel éltem, ahogyan most is. Boldog voltam, azt hittem milyen jó életem van. Legalábbis azt hittem. Ma már tudom, hogy egy gátlásokkal teli, önbizalomhiányos, a fiatalságát elbszó fiú voltam. A céljaim is az önbizalomhiányomhoz igazodtak, egyszóval szar volt az egész. Ma már vannak más céljaim és más ember is lettem. A fiatalságom meg? Nos van mit bepótolni...

23F

2012. nov. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
20 évese szülőkkel éltem, dolgoztam 3 műszakban, elég jól kerestem, sokat szórakoztam, folyton csajoztam.
2012. nov. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!