Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Amikor 20 éves voltál, milyen...

Amikor 20 éves voltál, milyen volt az életed? Hol éltél, kikkel? Mik voltak a céljaid, álmaid? Elérted őket?

Figyelt kérdés

Ha most vagy 20, vagy huszonéves, akkor is írj!


Köszönöm szépen.


2012. nov. 21. 20:54
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

A szüleimnél laktam, dolgoztam. A magánéletem éppen pocsék időszakban volt, de úgy érzem, akkor indultam el érzelmi vonalon a felnőtté válás felé. Vagy legalábbis egy nagy előrelépés volt. Amire ezen a téren vágytam, azt akkor tudtam megfogalmazni és meg is hozta az élet.

Karrier, munka területén még csak most, 26 évesen körvonalazom nagyjából, mit is szeretnék kezdeni. De még most is homályos kicsit, a mai napig gondban vagyok vele.

2012. nov. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
tegnap 22:04 - Akkor jó, örülök, hogy boldog vagy! Csak azért kérdeztem rá, mert az első válaszodban nem volt semmi arról, hogy boldog vagy-e, csak leírtál pár tényt. :)
2012. nov. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

20 leszek. Elég kényelmes az életem:) Otthon élek (milyen meglepő:D) egy kis faluban a szüleimmel és a húgaimmal. Érettségi után nem jelentkeztem sehova, végül is augusztus utolsó hetében jelentkeztem ipari suliba, most szakmát tanulok. Ha arra gondolok, hogy mások az én koromban egyetemre járnak, kicsit irigy vagyok, de nem bánom, hogy én nem tettem, pedig nem voltam hülye, elég jó képességeim vannak, de 18 évesen nem tudtam, mit akarok. Igazából most sem. A céljaim között szerepel, hogy tovább képezzem magam, nyelveket tanuljak, saját vállakozást indítsak, és persze legyen egy kis családom:) 11.-es koromban jöttem össze a kedvesemmel, azóta túlestünk egy szüneten, és most nagyon boldogok vagyunk, el tudom vele képzelni a jövőmet.

Ha 5-10-50 év múlva megtqalálom ezt a kérdést, elárulom, hogy mi lett.

2012. nov. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim válasza:

20 évesen még a szüleimmel éltem, dolgoztam, abból adtam haza Anyuméknak a rezsibe. Minden hétvégén a barátnőimmel disco-ba jártam, sokat pasiztam, tanultam (átképzés)!

2 év múlva találkoztam a jelenlegi párommal, akivel 1 év után összeházasodtunk és azóta is együtt élünk, és neveljük 2 szép gyermekünket. Ennek már 12 éve!!! :)

10 éve van saját lakásunk (igaz még hiteles, de már nem sokáig!) van autónk és munkahelyünk! :) A mai 20 éveseknek biztosan nehezebb, mint annak idején Nekünk, Én a mai fejemmel jobban figyelnék a nyelvtan órákon és suli után kimennék külföldre Élni!!! :)

Minden jót kívánok Neked a Felnőttek Világában!!!

2012. nov. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Én most vagyok 20 éves. Tavaly érettségiztem, utána szeptemberben lett állásom, október végén összeköltöztünk a párommal, akivel már 2 és fél éve együtt vagyunk. Albérletben élünk, próbálunk gyűjtögetni, először is egy autóra, aztán ha az meglesz, lakásra. Boldog vagyok, vele képzelem el az életemet és Ő is velem. Valamikor majd babát is szeretnénk, de az még odébb lesz, évek kérdése. Először szeretnénk megalapozni a jövőnket. Tiniként erre vágytam, hogy legyen egy szerelmem, akivel tervezhetjük majd a közös életünket, legyen munkánk. Eddig összejött és remélem ezután is rendben lesz minden.
2012. nov. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Fősulira jártam. Szüleimmel éltem vidéken.


Az volt a terv, hogy keresek egy munkahelyet, ami ha nem is sokat, de átlagosan fizet. Dolgozok ott, több évet, miközben nyelvet tanulok, és később jelentkezek más céghez egy fokkal értelmesebb munkakörbe, lehetőleg picit több fizuért. Spórolósan, beosztósan élek. Közben hétvégente kirándulok, barátkozom, talán társamat is megtalálom.

És szép lassan úgy 30 éves koromra összegyűjtök annyi pénzt, hogy megvegyek egy kis lakást, vagy pedig ha társat találok, akkor együtt mondjuk egy házikót vidéken. Aztán el lehet kezdeni gondolkodni, hogy 3 gyerek legyen vagy inkább 6.


Hát nem, ebből semmi nem valósult meg. Az elmúlt idő felében munka nélkül kellett tűrnöm az idő múlását. Ebben az országban nem lehet tervezni, vagy legalábbis minimális igényű terveket sem lehet megvalósítani.


34n

2012. nov. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Szüleimmel éltem, szerveztem az esküvőnket. Örültem hogy hamarosan önállóan élünk majd. Bíztam benne hogy a férjem családja befogad, szeretni fognak. Rengeteget dolgoztunk, két gyönyörű ma már felnőtt /29-22 éves/ gyermeket neveltünk fel. 8 éve özvegy vagyok, most mikor a mama is meghalt, rá kell döbbennem hogy kisemmiztek bennünket, a mi gyermekeinkre egy bögrét sem hagytak emlékül. Az évtizedek alatt a barátaink elmaradtak, az egészségem, erőm elfogyott. Még 10 évet kellene dolgoznom nyugdíjig. A gyermekeimen kívűl semmi mással nem tudok eldicsekedni.

Ez jutott, ezt kell elfogadni, de elég volt. 52n

2012. nov. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

20 évesen főiskolára jártam. Az akkori terveim és azóta is a terveim mindig csak annyiból állnak, hogy egyről a kettőre szépen lassan lépegessek és ne legyek állóvíz.


Most 30 évesen már egy igen mély időszakon túlvagyok (rossz párválasztás), de letettem még egy egyetemet, külföldön vagyok jogász, férjhez mentem, vettünk egy szép házat, épp babát várunk.

2012. nov. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
20 évesen 350 km-re laktam a szüleimtől (akkor már 2 éve) és pont akkor ismerkedtem meg a barátommal, aki aztán feleségül vett. Dolgoztam, és mellette főiskolára jártam. De ez 15 éve volt, szóval nem most. :)
2012. nov. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
21 vagyok, nemrég töltöttem be. Szüleimtől külön élek a párommal, akit 4,5 éve ismerek. Érettségi után 2 éves OkJ képzésre iratkoztam be, de közben elkezdtem dolgozni, háromnegyed évet lehúztam suli után minden nap egy nagyáruházban, heti 1 nap meg fizetős suliba jártam, lett másik 3 szakmám, és az egyik szakmában el is tudtam helyezkedni jobban fizető állásban. Másfél éve dolgozok itt, nem is tervezem itthagyni ezt a helyet, mert nehéz új munkahelyet találni. Jelenleg a kislányunkat várjuk, kb. 1 hónap, és megszületik. Terveim között szerepel még 1-2 szakma letétele, aztán ha a gyes lejár, és elkezd dolgozni a párom, szeretném a jelenlegi autónkat egy újabbra lecserélni, a lakást átalakítani, vagy kertes házba költözni, aztán még 1 vagy 2 gyereket. Hosszabb távú (5 évnél további) terveim még nincsenek.
2012. nov. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!