Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak szerintem parasztság...

Csak szerintem parasztság amit csinálnak?

Figyelt kérdés

Most egy hónapig barátom többet van nálunk,mert igy tud csak eljárni dolgozni. Aztán majd fog kivenni egy albit,csak még nincs rá pénze. Mondtam tesomnak is anyámnak h most egy hónapig gyakorlatilag itt fog lakni 2-3 naponta megy haza majd. Meg ha ugy van hoz itthonrol magával kaját magának. Tudom h nekik is megterhelő h plussz egy személy van itt.

Én most munkanélküli vagyok,de adok le pénzt itthon. Most hó végére már alig van pénz kajára,többször adtam plusszba pénzt h tudjon főzni. Főz végülis,de a barátom nem tud belőle enni mert az összeset felzabálják. Tegnap pl én egy fél tányérral ettem belőle h maradjon barátomnak is,de anyám meg tesom 2-3 pupos tányérral is ettek. Utoljára már csak azért evett tesom mert h unatkozott.

Meg mikor saját pénzből főzök én barátom akkor se tud enni belőle,mert ezek felzabálják az összeset.

Mikor meg szolók ez miatt akkor mondják barátom szálljon be a költségekbe akkor majd több kaját főz anyám.

pedig mobdta barátom h majd egy honap mulva honorálni fogja h most többet van itt.


2013. febr. 1. 11:23
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
89%
Csatlakozom az előttem szólóhoz 19-es,és még annyit tennék hozzá,hogy én a barátommal együtt költöznék!
2013. febr. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 A kérdező kommentje:

Megbeszéltem velük előre,akkor azt mondták oké.

Azért nem én fözök,mert anyám meg tesóm szerint én béna vagyok és sz.ar kajákat csinálok. PL paprikás krumplihoz nem csinálok savanyut anélkül meg szar,ugy nem eszik meg. Miért megint rizs a kaja,stb... Mikor saját pénzből fözök próbálok olcson kijönni,mert csak az a 10-vagy mikor dolgoztam 20 ezer ft maradt meg mindenre egy hónapban. De érdekes,az én s.zar kajámat is mindig az összeset megeszik. Mikor nem volt ez h itt lesz a barátom,gondoltam este jön hozzám csinálok vacsit... hát nem igen tudott belőle enni,mert megettek mindent.

2013. febr. 1. 12:09
 23/51 anonim ***** válasza:
83%
te csak magatoknak főzz, nekik abból nem kell enni, akkor meg ne foglalkozzanak azzal, hogy szarul főzöl-e. Ő főzzön magára, nem kell neki azt megenni, amit te csinálsz. Pont.
2013. febr. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
77%
Te írtáé már ki hamarabb is kérdést erről ugye? Amikor még nem lakott ott a barátod. Mert ez az egész így nagyon ismerős. Hát figyelj, így is azt mondom neked, hogy főzz akkor amikor hazajön. Lehet, hogy az este10kor lesz, de főzz akkor és tuti nem eszik meg. És ne adj haza ennyi pénzt!! Tarts meg magadnak 30at!!
2013. febr. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
74%
Akkor miért nem költözik oda normálisan a barátod hozzátok erre az időre?Akkor nem otthon jattolna, hanem nálatok, főleg, hogy gyakorlatilag tényleg ott él, otthon meg alig van. Miért nem ad neked a kezedbe pénzt, és akkor vennél abból neki kaját? Ha dolgozik, és van fizetése, akkor elég fura dolog, ha otthonra fizet, a munkanélküli barátnőjével, meg annak a családjával tartatja el magát (mert csak fürdik nálatok is, meg te panaszkodsz, hogy nem jut neki ennivaló). 40 ezer Ft meg már ne is haragudjatok: én egyedül élek egy másfél szobás panel lakásban és a teljes rezsi (nettel, panelprogramos hitellel együtt!)+ némi kaja is kijön ennyiből, nem értem anyádékat, mennyit kéne leadnod, hogy abból ehess is...Szóval bunkók, de ti is gondolkodhattatok volna egy kicsit előre.
2013. febr. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 A kérdező kommentje:
Otthon nem ad le pénzt barátom. De nekem se tud adni h főzzek neki,mert minnél elöbb összeakarja gyüjteni az albi árát ne legyen itt terhünkre. Próbálom megoldani az én pénzemből a főzést,fözök én v anyámnak még..
2013. febr. 1. 12:27
 27/51 A kérdező kommentje:
Pénteken kezdett dolgozni,ő csak a 22 ezres segélyt kapta volna,de el kellett volna mennie közmunkára ott a faluba. De nem vállalta,mert jött a lehetőség h dolgozhat rendesen,de ahoz az kellett h egy hónapig itt tudjon lenni. Anyámék bele egyeztek h itt lehet,most meg ezt csinálják vele..
2013. febr. 1. 12:31
 28/51 A kérdező kommentje:

Eddig is voltak problémák a kajából meg ugy mindenből... Csak most vhogy sokkal bunkobb modon csinálják. Eddig olyan volt csak h ők nem éhesek ugyh csak vajas kenyeret lehet enni,v pl du 5-6 fele mrgy csak el boltba h főzni valót vegyenek. De elöbb más nem mehet mert nem tudja h ilyen kevés pénzből nit főzzön. Ilyenkor szoktam plusszba adni csak már legyen vmi kaja


Barátom fog pénzt adni anyámnak. De ha nemet mondtak volna már először akkor nem vállalja el a munkát,hanem el megy közmunkára a segély miatt.

2013. febr. 1. 12:41
 29/51 anonim ***** válasza:
46%
Ne haragudj, de normális felnőtt ember ilyet nem csinál: nem ad sehol pénzt, hogy minél hamarabb összegyűjtse az albi árát???? Közben meg valaki tartsa el... És még a kajájára se ad pénzt??? Nonszesz, mennyire vastag a képén a bőr, már ne haragudj??!! Elég álomvilágban éltek, ha ez szerintetek helyén van így, és te jótékonykodhatsz a saját szakálladra, de mástól ne várd el! Egyáltalán hogy fordulhatott meg ez a fejében neki is? Látod anyádék reakcióján, mennyire ellenzik, akkor ne erőltesd. Ha 2-3 naponta meg tudja oldani a hazautazást, akkor egy hónapot ki fog bírni, még ha fárasztó is lesz.
2013. febr. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
43%
Kérdező ti hány évesek vagytok? Milyen végzettségetek van?
2013. febr. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!