Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak szerintem parasztság...

Csak szerintem parasztság amit csinálnak?

Figyelt kérdés

Most egy hónapig barátom többet van nálunk,mert igy tud csak eljárni dolgozni. Aztán majd fog kivenni egy albit,csak még nincs rá pénze. Mondtam tesomnak is anyámnak h most egy hónapig gyakorlatilag itt fog lakni 2-3 naponta megy haza majd. Meg ha ugy van hoz itthonrol magával kaját magának. Tudom h nekik is megterhelő h plussz egy személy van itt.

Én most munkanélküli vagyok,de adok le pénzt itthon. Most hó végére már alig van pénz kajára,többször adtam plusszba pénzt h tudjon főzni. Főz végülis,de a barátom nem tud belőle enni mert az összeset felzabálják. Tegnap pl én egy fél tányérral ettem belőle h maradjon barátomnak is,de anyám meg tesom 2-3 pupos tányérral is ettek. Utoljára már csak azért evett tesom mert h unatkozott.

Meg mikor saját pénzből főzök én barátom akkor se tud enni belőle,mert ezek felzabálják az összeset.

Mikor meg szolók ez miatt akkor mondják barátom szálljon be a költségekbe akkor majd több kaját főz anyám.

pedig mobdta barátom h majd egy honap mulva honorálni fogja h most többet van itt.


2013. febr. 1. 11:23
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
66%
Ja és nem tudom mi folyik nálunk, de mi 3 hetet otthon töltöttünk karácsonykor, mert a gyárban leállás volt a páromnak, és egy büdös szót nem szóltak, hogy otthon vagyunk, fizetni se kellet, hiszen egy család vagyunk, ÉS ezek után még a párom ízléséhez igazították a kaját, hogy neki is tuti tetsszen. Kérdésedre válaszolva, de nagyon bunkók, parasztok. Utolsó voltam.
2013. febr. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
77%
Vagyis azelőtti valamikor :D
2013. febr. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 A kérdező kommentje:

A munkanélkülim olyan 50 ezer,ebből 10 ezret tartok meg. Amikor dolgoztam akkor 20 ezret tartottam meg.

Muszáj ennyit leadnom,mert még igy is tényleg nehéz megélni,de igazán odafigyelhetnének h másnak is jusson étel. Vagy akkor minek mondták h oké,itt lehet.

2013. febr. 1. 11:43
 14/51 A kérdező kommentje:

Mármint otthonról hoz kaját magával kis dobozokba. 30 km-rel távolabb lakik,és onnan nem tudna eljárni dolgozni.

Azért nem tud mindig hozni magával,mert az anyukája is sokszor ugy dolgozik h 12-16-vagy 24 órában(bizti őr),és mikor haza tud menni váltás ruháért nem mindig van még megfőzve.


De nem értem akkor miért mondták azt h oké,itt lehet,és majd akkor egy hónap múlva honorálja az itt töltött időt,h itt fürdik. Mondjuk általában megvárom este és együtt fürdünk,tehát olyan mintha én fürödnék le csak. Az én tusfürdömet használja,a türölközőjét otthon mosatja.


Eddig azért nem mertem ki,mert nem gondoltam hogy dugdosni kell a kaját h barátom is tudjon enni. De felesznek mindent,és sokszor nem is azért mert éhesek,hanem mert unatkoznak.

Egyáltalán nem figyelnek arra sem oda h én ettem e már vacsorát vagy akármi. Tegnap délben egy fél tányérral ettem csak az elkészült ételből. Gondoltam amit én megennék majd azt had egye meg este barátom. De estére már nem volt semmi kaja itthon. Még jó h megnéztem és még a kisboltba tudtam venni zsemlét meg párizsit neki. Amiből most reggelre már semmi nem maradt amugy.


Költöznék szivesen de még nem találtam munkát,bár barátom már mondta h ha ki tud venni albit,akkor menjek vele.

2013. febr. 1. 11:56
 15/51 anonim ***** válasza:
50%

Igen, mondja ő. De ennyiből meg senki nem kérjen itt segítséget, mert minden egyes kérdésnél van egy másik oldal és mi meg csak az egyik oldalt ismerjük.


Ha nem vagy képes elvonatkoztatni ettől, és csak a meglévő infok alapján egy értelmes, épkézláb tanácsot adni, akkor nem itt kéne osztanod az észt.

2013. febr. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
86%

Álljon már meg a menet!!


A kérdező nem ingyenlő, élősködő, lusta vagy akárm, hanem MUNKANÉLKÜLI LETT! Nagy különbség. A pénzének a 80%-át, 40.000 ft-ot hazaad! Nehogy már ennyi ne legyen elég két ember étkeztetésére (ha a barátját is beleszámoljuk).


Egy 4 fős háztartás rezsije kijön 40.000-ből, ha nem teli kád vízben fürdenek minden nap, nem hiszem, hogy az a 40.000, amit hazaad, olyan kevés lenne.


A másik az, hogy a barátja egy hónap múlva vissza szeretné fizetni az ottlétének költségeit, ami egy korrekt hozzáállás szerintem, ráadásul nincs is ott egyfolytában (ha jól értem heti 2 vagy 3 napot távol van így is úgy is).


Ha az édesanyának megterhelő anyagilag a barát ottléte, akkor mondjon rá nemet a beköltözés előtt, és ne bunkó, minősíthetetlen módon próbálja meg kitúrni. A másik meg az, hogy szerintem a lány barátját egy hónapra befogadni, úgy, hogy a lány bőven elég pénzt ad haza kettőjükre, nem olyan nagy kérés (én megtenném a lányomért pl.)


Végezetül: kétlem, hogy olyan szűkösen jönnének ki ételügyileg, ha arra telik, hogy egy étkezéskor 2-3 púpozott tányér ételt letoljanak egyesek. Ennyiből bőven jutna 4 főre is, és ha már pénz van rá hazaadva, akkor kellene is jutnia (egyébként is...). Az anyuka és a testvér egyszerűen minősíthetetlenül viselkednek.


Kérdező: szerintem az lenne a megoldás, ha közölnéd édesanyáddal, hogy ezentúl 20-at hazaadsz rezsire, a maradékból pedig külön kasszán főzöl. Sajnos ha ennyire nem veszik figyelembe a kérésed, nem nagyon van megoldás. Ha sírnak, hogy nincs pénz úgy ételre, akkor mondd meg nekik, hogy de van, csupán jobban kellene beosztani.

2013. febr. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 A kérdező kommentje:

70%os,mi értelme volna hazudnom itt? :O


Annyira kellemetlen már hogy mindig csak kenyeret tudok adni barátomnak... sajnálom őt,egész nap dolgozik,enni alig van ideje és akkor is kenyeret tudok csak adni. A pénzem meg fogy rohamosan,nem hiszem h mig utalnak ki fogok tartani vele...

2013. febr. 1. 12:01
 18/51 anonim ***** válasza:
90%

Az utolsó jól írja. Ne adj haza kajára pénzt! Azt a pénzt használd fel arra, hogy kettőtöknek főzöl. Az még hagyján ha a barátodnak nem hagyjnak kaját(bár elég bunkó dolog), de hogy még neked se jut rendesen...

Szóval ne adj haza annyi pénzt!!

2013. febr. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
49%
Ha odaköltöztetted a pasidat egy hónapra, eleve meg kellett volna beszélned a családdal, hogy ha fizetni nem is tud az ott lakásért, a kajáját majd ti ketten megoldjátok. Akkor most nem lenne feszkó a dologból, és nem kéne egymás tányérját figyelni. Vagy ha úgyis munkanélküli vagy, akkor átvehetted volna a főzést erre a hónapra. Neked biztosan sikerült volna kigazdálkodnod, hogy mindenkinek jusson elég étel. Amúgy az emberek enni, étkezni, falatozni, táplálkozni szoktak, nem zabálni...
2013. febr. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 A kérdező kommentje:

Itt van szinte egész héten barátom hétfőtől szombatig dolgozik,ugy megy haza h 2-3 naponta egy éjszakát otthon tölt és olyankor hoz magával váltás ruhát,meg ha van főzve kaja azt is. Most van az h nem tudott hozni először. Bár még csak vasárnap estétől van itt.


Komolyan félek mi lesz késöbb

2013. febr. 1. 12:04
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!