Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon fura lenne, ha az...

Nagyon fura lenne, ha az exemék lennének a gyerekünk keresztszülei?

Figyelt kérdés

Mármint szerintetek zavaró lenne, ha az egyik gyerekem apának, a másik keresztapának hívná? A külvilág annyira nem érdekel.

15 éve váltunk el, baráti a kapcsolatunk vele is, a feleségével is. A férjemmel három közös gyerekünk van, az egyetlen testvért, és egy baráti házaspárt már "elhasználtunk" a két nagyobb gyerek keresztszülői szerepére, barátilag ők állnak hozzánk a legközelebb a sorban.



2013. jan. 30. 09:54
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Kedves 9-es, a keresztelő úgymond "kötelező", nem a templomban, de a polgári "szertartás" szükséges. Nem döntés kérdése, a gyereket be kell jegyeztetni.
2013. jan. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Megkereszteltetni meg akarjuk. Nem mondom, hogy nagy vallási nevelést kapnak, de ha később templomba akarnak házasodni, ők akarnak keresztszülők lenni, akkor kell. Káruk nem lesz belőle :) Ha a másik három gyerekem megvan, már őt sem hagyjuk ki.


Az hogy barátok vagyunk azért nem elég egy házasság működéséhez :) Fiatalok voltunk mikor jött a gyerek, összeházasodtunk, aztán szépen kikészítettük egymást, és elhidegültünk. Túl éretlenek voltunk akkor még, egymáson vezettük le a feszültséget.

2013. jan. 30. 10:20
 13/21 anonim ***** válasza:
A volt párom keresztlányának is az egyik exe az anyja. Mikor összejöttünk, furcsállottam, mert nekem még beszélőviszony sem maradt az exeimmel szakítás után. Aztán már természetes volt, mikor mentünk hozzájuk, eszembe se jutott azon kattogni, hogy a csaj az exe. :) Jópár éve szakítottak, de kb.egy éve újra összejöttek. Na... Az fura volt. :) Azóta már szakítottak, de a jó kapcsolat megmaradt köztük. Köztünk is nagyon jó a kapcsolat (de mi biztosan nem jövünk össze újra) simán el tudnám képzelni, hogy ő legyen a leendő gyermekem keresztapja. Szóval, ha Titeket nem zavar, szerintem teljesen rendben van. :)
2013. jan. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Ezt én is meg akartam kérdezni.

5 éve váltam el, közös kisfiúnk 10 éves. Második házasságomból született egy kislány aki most 20 hónapos.

Mi is a volt férjemet szeretnénk megkérni.

Neki is van egy 5 éves kapcsolata és tök jó a kapcsolat.

Együtt megyünk fesztiválra, bécsi vásárba, mindenhova.

Nálunk természetes lenne, de biztos sok ismerős furcsán nézne.

2013. jan. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

"A külvilág annyira nem érdekel."


azért mégis, ha kitetted a kérdést -_-


amúgy a válaszom: szerintem ne keverd a szezont a fazonnal.

2013. jan. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

14 vagyok.

*A férjemmel mi is a volt férjemet akarjuk megkérni hogy legyenek a kislány keresztszülei

2013. jan. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Nekem a nővérem meg vn keresztelve, én nem. Egyszer hallottam olyat, hogy még bajuk származhat belőle. De kitudja.

Egyébként ha esküvőt akarok majd, vagy keresztszülő akarok lenni (aminek amúgy ugyanúgy nem látom értelmét, hiszen ha a ti barátaitok, akkor a gyerekeiteké is) akkor majd megkeresztelkedek.

2013. jan. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Mi is barátnők vagyunk a párom exével (hasonló okok miatt házasodtak és váltak, mint ti). Nekünk is vannak közös programjaink, vagy csak simán együtt vacsorázunk négyen+ plusz a kisfiuk, szóval normális barátaink, az csak mellékes, hogy régen együtt voltak.

Igaz csak egy közös gyereket tervezünk, és arra van bőven keresztszülő, de ha 5-6 gyerekünk lenne, akkor az egyiknek biztos ők lennének.

Szerintem ez nem fura. Ha mindenki helyén tudja kezelni a dolgokat, senkiben sincs egy pici tüske sem akkor miért ne? Bár biztos nagyon kevés az olyan "csapat" ahol tényleg mind a négy fél elfogadja a felállást. Először nekem is fura volt, hogy ilyen jóban vannak ők ketten, majd megszoktam, és összebarátkoztam vele. Az ő párja később jött, ő már azt mondta, hogy ha én nem téptem ki a haját, elfogadtam akkor olyan nagy baj nem lehet, ő is megbízik bennük :)

2013. jan. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

A kérdés nem arról szól, hogy mi (külvilág) mit szólnánk egy ilyen helyzethez, hanem, hogy a gyerekek számára mennyire lenne fura - egyik apát, a másik keresztapát mond.

Szerintem, ha ebben nőnek fel, akkor természetes lesz nekik.De megoldás lehet az is, ha nem keresztapát mondtok, hanem a nevét, pl Lajos. Nálunk legalábbis az összes keresztszülőt a keresztnevén hivja a lányunk, mi is igy beszélünk róluk.

2013. jan. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%
Az én megítélésem szerint elég bizarr egy helyzet, de ha a ti gyomrotok beveszi ezt, akkor hajrá.
2013. jan. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!