Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon fura lenne, ha az...

Nagyon fura lenne, ha az exemék lennének a gyerekünk keresztszülei?

Figyelt kérdés

Mármint szerintetek zavaró lenne, ha az egyik gyerekem apának, a másik keresztapának hívná? A külvilág annyira nem érdekel.

15 éve váltunk el, baráti a kapcsolatunk vele is, a feleségével is. A férjemmel három közös gyerekünk van, az egyetlen testvért, és egy baráti házaspárt már "elhasználtunk" a két nagyobb gyerek keresztszülői szerepére, barátilag ők állnak hozzánk a legközelebb a sorban.



2013. jan. 30. 09:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, de ha a férjedet nem zavarja, akkor legyen.
2013. jan. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
végre olvashatok itt normális emberi kapcsolatról ... semmi baj ezzel
2013. jan. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Természetesen őt sem zavarja, nem vagyok megőrülve :) Mint írtam baráti a kapcsolatunk, az övéké is.
2013. jan. 30. 09:58
 4/21 anonim ***** válasza:

A külvilág véleménye érdektelen. A gyerekek ezt megszokják, nekik természetes, és ha nem csináltok belőle nagy ügyet, akkor ők sem fognak.

Látnivaló, hogy neked tökéletesen megfelelnének az exedék.


Egyetlen súlyos kérdés maradt: a férjed, akivel a közös gyereketekről van szó, hogyan viszonyul ehhez? Ha neki is olyan őszintén baráti a viszonya az exeddel és családjával, akkor semmi baj az egésszel, de ha neki ez a legkisebb kellemetlenséget is okozza, akkor más megoldást kéne találni.

(Mondjuk nekem a hideg futkos a hátamon, ha az exeimre gondolok, nemhogy a gyerekem keresztelőjén akarnám látni őket, és mélységesen tisztellek azért, hogy képes voltál ilyen viszonyban maradni, és ezzel a közös gyereknek a legnyugodtabb légkört biztosítani. Mondjuk nekem még nincs gyerekem, tehát az exek azok "csak pasik" voltak, nem család...)

2013. jan. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
(Á, közben írtál, akkor minden oké.)
2013. jan. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Nem kell hozzá sok minden, csak hogy tényleg kihűljenek az érzelmek, és ezt az új párok is felfogják
2013. jan. 30. 10:00
 7/21 A kérdező kommentje:
Gyerek nélkül valóban más a helyzet. Mi sem egyik napról a másikra lettünk országos cimborák, kellett hozzá idő, a kapcsolatot az elején a gyerek miatt kellet tartani és normalizálni.
2013. jan. 30. 10:03
 8/21 anonim ***** válasza:

Hát nekem ennél hidegebb érzelmeim már nem lehetnének, de akkor sem akarom látni őket. :) No mindegy, nem akarom szétoffolni a kérdést, meg nem is tartozik ide az egész.


Végső soron a tágabb családba beletartoznak ők is, hiszen van egy közös gyereketek. Ez sokkal fontosabb és élőbb kapocs, mint az istentudjahányadik oldalági unokatesó... A tágabb család nyilván tisztában van vele, hogy milyen a viszony köztetek, idegenek meg sose fogják megtudni, ki volt a keresztapa. ;)

2013. jan. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
34%

Muszáj megkeresztelni? Szerintem felesleges, semmi nem változik meg tőle. Én sem vagyok, a gyerekeim se lesznek.


A kérdésedre válaszolva, egyáltalán nem gáz. Ha titeket nem zavar, akkor másnak mi köze van hozzá?!

2013. jan. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Azta, persze, ha ennyire jóban vagytok, miért ne.


(Csak kíváncsiságból, akkor miért váltatok el?)

2013. jan. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!