Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » GYŰLÖLÖM az apámat! Mit tegyek?

GYŰLÖLÖM az apámat! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nos olyanokat csinál hogy ha baja van akkor rajtam vezeti le

Ilyeneket mond nekem hogy csak zabalni járok haza

Ha egyszer kérdezni merek valamit ordibal meg mondja hogy kussoljak

És ezt nem csak velem anyukámmal is :'(

Sakkban tart minket egyszerűen utálom és már nem is fogom megszeretni!



2013. jan. 27. 18:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Utáljad nyugodtan, rászolgált.
2013. jan. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Költözzetek el anyukáddal.
2013. jan. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Gyűlöld csak nyugodtan. Aztán majd rájössz szépen, hogy mivel gyűlöld az apádat, nem fog menni a munka és minden bajod lesz a tanulással, melóval, világgal, főnükkel (mert ez az apagyűlölet folyománya).


Kérj segítséget, és amint lehet, költözz el mindkét szülődtől!

2013. jan. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
47%

Igen, a gyűlölet érzése tönkreteszi az embert. Szabadulj meg a gyűlölettől. Mondjuk próbálj meg szánalommal nézni rá: "jaj, szegény, de rossz lehet neki, hogy ilyen"..." biztos vele is ilyen volt a nagypapa"...

Elköltözni jó lenne, de lehet, hogy nincs hova.

Anyukáddal próbálj beszélgetni, összefogni vele, és vígasztalni egymást. Meg hogy egy kis szeretetben legyen része mindkettőtöknek. Ha csak lehet, menjetekel valami rokonokhoz, még ha csak egy-.egy vasárnapra, vagy csak pár órára is jó.

Fontos: Aki ilyen légkörben nő fel, az ilyenné válik. Lehet,veled is megtörténik. Most persze azt mondod: soha!!! De egyszercsak azt veszed észre, hogy mégis. Ha lehet, nézzél szelíd, romantikus filmeket, vagy olvass romantikus, kedves történeteket, hogy a lelkedet hozzászoktasd a kedves, szép szavakhoz, amiknek hiányában élesz. Hallgass szép zenéket. Próbáld magadat szeliddé formálni. Jó lenne ha templomba is mennétek. Nem számít, hogy hiszte-e vagy nem, csak azért az áhitatos, szent légkörért, hogy magatokba szívjátok.

2013. jan. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%

4: Apagyűlölettel templomba? Elment az eszed?! Szelíddé formálni magát - amikor ő az áldozat?! Ha szelíddé formálja magát, az apja (és az anyja is) széttapossa. Annyi ereje sem lesz, hogy megvédje magát.


Na ezért utálom a buta, vakbuzgó hívő embereket. Annyi kért tudnak okozni másoknak, mint száz rossz, botcsinálta pszichológus sem.

2013. jan. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

aNagyon köszönom az eddigi válaszokat! :)

Van rá okom hogy ne szeressem ő intézte el magának

Régen pedig nem ilyen volt:(

Azota ordibal meg üvöltözik velem mióta elkezdődött ez

Most 15 éves vagyok és utálom mikor hazajön mert mindenért belém tudja kötni pl múltkor azért mert meg mertem enni

2013. jan. 27. 22:17
 7/13 A kérdező kommentje:

Bocsi véletlenül felrenyomtam

Na ott tartottam hogy meg mertem enni az utolsó almát

És persze ott is kaptam hogy csak zabalni járok haza

Most már szó szerint leszarom hogy mivel bánt eleresztem a fülemmellett

2013. jan. 27. 22:20
 8/13 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező. Ezért írtam, hogy formáld szelíddé magad. Nézd, már mennyire a gyűlület befolyása alatt vagy."leszarom" stb. Most nem arról van szó, hogy milyen legyél az apádhoz, hanem hogy mentsd meg magad attól, hogy olyan legyél mint ő. Te is felnősz. Lesz családod. Vagy barátaid vannak már most is. Miért kellene továbbadnod azt, amit otthon kaptál??? "Add tovább, szamár a végállomás?" "Kaptam, küldöm?" Elmegy hozzád a gyűlölködés. Te visszaütöd, vagy továbbadod, vagy mindkettő. És a gyűlölködés így pattog, és jön, megy, és soha nem lesz vége. Kellene valaki, aki elássa, és akkor nem folytatódna ez a játék.
2013. jan. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
8-as: Ez tényleg nagyon megható, aranyos, szép, már-már katartikus. Teljesen normális, hogy a kérdező gyűlöli az apját, én is ilyen típusú faterral rendelkezem. Azért kért segítséget, hogy elhúzhasson a büdösbe, elhagyhassa az apját. Ha valaki igazán el akar hagyni valamit/valakit, a prosztó életbe nem fog és nem is akar annyit gondolni rá, hogy megmérgezhesse vele az életét. Nem kell mély pszichológiai bénaságokba, pláne nem vallási hülyeségekbe menekülni, hogy megoldódjon egy ilyen helyzet.Ismerek olyat, akit molesztált, vert, sőt, majdnem meggyilkolt az apja, de elhagyta, továbblépett, nem "vitte tovább" a gyűlöletet és ha nem mondaná el, akár még azt is gondolhatnád róla, hogy mintacsaládból jött (hab a tortán, hogy vallásos is volt, és a végén azt is elhagyta, mivel még ott is csak szívták a vérét..). :))
2014. febr. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Távoltartásit kérsz rá
2017. jún. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!