Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha utálom, gyűlölö...

Mit tegyek, ha utálom, gyűlölöm, megvetem az apámat, sőt, ha lehetne, le is tagadnám, hogy ő az apám?

Figyelt kérdés

Kiborító, hogy egyszerűen mennyire hülye. Ma reggel azon kapott össze anyámmal, hogy anyám át akarta vinni mamámhoz néhány cipőt, amik ránk nem jók, mert mamámra lehet, hogy jók, plusz sok unokája van mamámnak, és van köztük akik elég szegények, biztos örülnének. Erre apám kikelt magából, hogy anyu így hülye, úgy hülye, mert minek kell átvinni, mikor itthon is lehetnek? Igen, csakhogy épp azért akarta mert itthon rengeteg helyet foglal, mert apám minden szir-sz*rt összegyűjt, ami aztán halmozódik.

Másik: apám beteges, és kiborítóan rendmániás. A múltkor lekapcsolta a számítógépem biztosítékát, mert a pólóm az ágyamon volt, és "mit szólnak majd a vendégek, ha meglátják ezt a disznóólat"?

Leelmebeteg f*szozott, amiért leejtettem egy poharat, merthogy ilyet épeszű ember nem csinál.

Soha, szinte semmiben nem ad nekem igazat, se anyámnak, egy idegen szavára kb. jobban adna.

Ezt a kérdést is én írtam ki: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

Már nagyon-nagyon elegem van belőle, évek óta eljátszom a gondolattal, hogy milyen jó lenne, ha történne vele valami baleset, vagy csak szimplán elköltözne a fenébe, mert nem veszi észre, hogy anyámat is kiborítja idegileg, és engem is. Sajnos nincs lehetőségem elköltözni, mert anyagilag nem vagyunk a csúcson, nekem sincs túl sok pénzem, erre a célra meg pláne. De már nagyon idegesítő, hogy a s*ggfej viselkedése miatt összeszorul a fogam, elfog a gyűlölet, és elmegy az életkedvem, ha csak hazajön a munkából. Ha tehetem, soha nem köszönök neki, és ha tehetném, egyetlen ismerősömnek sem mutatnám be az apámat, mert mindezek mellett még kétszínű is, meg a linkelt kérdésemből még egy paranoia is felmerült.


2012. máj. 26. 11:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a kérdésedre nem nagyon tudok válaszolni, amíg tőle függsz anyagilag, vagy elviseled vagy találsz valakit, aki eltart.


Az én apám is hasonló volt, de nekem szerencsém volt, mivel 5 éve meghalt. Sokak szerint sajnálnom kellene, de nekem sokkal jobb nélküle az életem.


Remélem hamarosan a Te helyzeted is - ha nem is olyan módon mint az enyém - megoldódik!

2012. máj. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

A válás hogyhogy nem merült még fel? Gondolom anyukád se túl boldog ebben a helyzetben.


Testvéred hogy viszonyul apádhoz, mennyire ragaszkodik hozzá?

Apádnak mióta ilyen a viselkedése?

2012. máj. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Túlságosan függünk tőle anyagilag. Van 2 kistestvérem is (nagyon kár volt őket megszülni, mert bár szeretem őket, őket is éri attrocitás rengeteg apám idegbeteg kirohanásai miatt), lehetetlen lenne hogy anyu egyedül eltartson minket, és nem is várnám el. Ha segítenék neki azzal hogy keresek valami munkát, akkor is kevés lenne a pénz.. Így sem úszkálunk a pénzben, amúgymeg pláne nem.


A bátyám már 30 éves (csak az apánk közös, féltesóm), de ő külön él a jelenlegi barátnőjével 50km-re innen, ahol mi lakunk. Pont 2-3 napja jött le ide nem messze tőlünk, mert az előző lakásából a tárolóból ki kellett pakolnia a cuccokat, és megkért minket hogy segítsünk, és bátyám már alig bírta apám idiótaságait. 30 éves a bátyám, de apám még mindig meg akarja mondani, mit hogyan csináljon (nem, nem apai jótanácsokról van szó). Én ránéztem bátyámra, majd megkérdeztem: Na, ha te 1 óra alatt így kikészültél, akkor szerinted velem mi a helyzet, minden áldott nap?


Most amit épp csinál, hogy a reggel "cipős" eset után fogja a dolgokat, és kidobja a szemetesbe. Vázák, meg ilyenek is mennek, és közben gúnyosan mondja, hogy "na, majd meglátjátok, rendet csinálok". Tiszta hülye, komolyan, nem normális...

2012. máj. 26. 12:08
 4/16 anonim ***** válasza:

Anyádnak egyébként mi a véleménye apádról?


Azért kérdezem, mert nálunk anyámnak voltak meredek húzásai, ennyi idősen én csodálkoztam, hogy apám miért nem vált még el. Aztán évekkel később már nem tűntek olyan borzasztónak a dolgai, hogy tényleg válásérett legyen a dolog.


Mondjuk azt tényleg nem értem, hogy ha már korábban kiderült, hogy apád ilyen, anyukád miért vállalt még két gyereket. Mennyi idősek egyébként a testvéreid?

2012. máj. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

A testvéreim 6 évesek


De most még jobb a helyzet. Má lottóztunk (minden héten lottózun) és mondom anyámnak: de jó lenne nyerni. Erre apám azt mondta anyámnak hogy addig ne kapcsoljam be a gépet, és még azon is gondolkozzon el, hogy enni ad-e nekem, amíg nem nyerünk a lottón. Mert hogy én ezt direkt csak apám bosszantásárá mondtam. És hozzá tette hogy nem kifogásolná ha elköltöznék. Na mondom azt én sem. Most telefonról írok. Na mit szóltok? Jó apa, mi?

2012. máj. 26. 12:32
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem... Nekem anyám hasonló. De utálni emiatt szerintem nem kell az apádat! Én is szeretem az anyám, csak igyekszem vele (a jó pillanatait leszámítva) minél kevesebbet érintkezni.

Igen az anyámnak is voltak/vannak húzásai. Megkértem a nyáron (kedvesen), hogy ne csukja be a fürdőszobaajtót, ha nincs bent senki, mert befülled-mikor tíz perc múlva megyek vissza látom, hogy az ajtó madzaggal ki van kötve a radiátorcsőhöz...

Régebben alig jártam társaságba, barátaim, barátnőm sem volt egészen 18 éves koromig. Anyám világéletében azt hajtogatta, hogy menjek bulizni nyugodtan, fiatal korban az az egészséges-csak ha bárhová (mondjuk általános iskolában egy délután 4-től 5-ig, semmi komoly) elmentem előtte félórás hisztit kellett végighallgatnom, aztán persze mehettem-keserű szájízzel. Úgyhogy szép lassan mindenkivel megszakítottam a kapcsolataim.

Volt olyan, hogy nagytakarításkor óvodáskori rajzomat kidobta, mondván papírszemét-én kedvesen szóltam, hogy az nekem emlék, majd kivettem a szemetesből, erre másnap reggel elkezdte a szemetet behordani a szobámba (tejesdoboz, satöbbi), hogy "tudom ez is emlék, ez is emlék".

Aztán tavaly elegem lett és 18 évesen a sarkamra álltam. Az összes hülyeségénél felemeltem a hangom, rámutattam az összes ellentmondására, (menj nyugodtan szórakozni-Menj el itthonról, a család neked úgyse jelent semmit!, satöbbi) és egy idő után kezdett neki leesni valami. Nem mondom a mai napig hisztizik, de 1) lepereg rólam, 2) már ő sem csinálja mindig, mert megtanulta, hogy nem tud vele felhúzni.


Nem azért írtam le a saját élményeim, hogy panaszkodjak, hanem, hogy elmondjam, nem vagy egyedül. Ami nekem bejött: Állj a sarkadra! Aztán ha lesz neki eredménye, utána már ne Vedd fel a többi!

Végül pedig, szeptemberben egyetemre megyek. Igyekszem majd olyan ritkán hazajárni, ahogy csak lehet. Az apám és az öcsém nagyon hiányozni fognak, de hihetlen nyugalom vár majd rám. Te nem mész továbbtanulni?

2012. máj. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Arra nem válaszoltál, hogy anyukád hogy éli ezt meg, neki mi a véleménye apádról?
2012. máj. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Anyám tűri és tűri. Mindig ő megy oda apámhoz békülni, még akkor is, ha nem neki van igaza. Látom anyámon hogy elege van, de az említett okok miatt őszintén, mit tudná tenni? Addig fogja tűrni, amíg szó szerint belebetegszik..
2012. máj. 26. 12:48
 9/16 A kérdező kommentje:
bocsi ha néha a helyett á-t írok
2012. máj. 26. 12:49
 10/16 A kérdező kommentje:
Csak tudjáto az az elkeserítő az egészben, hogy elég sok házimunkában besegítek. Én vásárolok például minden nap, és ha valamit elfelejtek véletlenül hozni, akkor már egy hülye idióta vagyok. Fiú létemre megtanultam varrni, főzni, mosogatni, mindenféle takarítást el tudok intézni, de soha egy köszönömöt nem kaptam még érte, ez inkább amolyan rejtett elvárás lett felém. Érzem hogy már én is kezdek fizikailag is leépülni emiatt, és néha már-már elgondolkodom azon, hogy így semmi értelme élni, csak gyáva vagyok az utolsó lépést megtenni..
2012. máj. 26. 12:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!