Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám olyan hülyén viselkedik,...

Apám olyan hülyén viselkedik, más is ilyen?

Figyelt kérdés

faterom sokat dolgozik, ezért is van, hogy ha megkérem valamire, kb két hét a kivárási idő mire megcsinálja. De van, hogy csak azért nem csinálja meg, mert egyszerűen lesza.rja. Ezért én néha fogom magam és megcsinálom, ami persze nem jó, de már nem bírom nézni, hogy még mindig nincs megcsinálva. Aztán meg én vagyok a hülye, hogy én nem értek ehhez, akkor minek fogok hozzá. Hiába mondom, hogy mondtam neked, de te nem foglalkoztál vele. Tegnap is például, elvetettem egy kis füvet a kertben, mert rááll a hatalmas tehergépkocsijával a fűre és egy életre kiírtja a gyepet a kertben, utána azért ordibált, mert nem locsoltam a füvet /kérdem én, minek, mikor az udvar 3/4én lassújárművek sorakoznak, pótkocsi, traktor, teherkocsi.../. Szóltam neki, hogy szórjunk egy kis füvet ne legyen már olyan kopár az egész, de persze ő nem ér erre rá. Tegnap fel is ástam kicsit, bevetettem, ma reggel meg hallom hogy anyámnak ócsáról, hogy "ezt is minek csinálja, bele se kéne fognia, ha nem ért hozzá".

:( 23/L


2012. máj. 20. 09:14
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
tudom, hogy egy kis pázsitból nem kéne elefántot csinálni, de ez csak egy példa a sok közül. Mielőtt még azt mondanátok, hogy költözzem el, nem tartom indokoltnak, a párommal még nem tartunk ott, keresetem pedig a béka feneke alatt. AMúgy sem hiszem, hogy mindenre ez a megoldás /itt gyakorin mindenki ezt javasolja, ha nem jön ki a szüleivel/.
2012. máj. 20. 09:17
 2/14 anonim ***** válasza:
35%

Az apád egy igazi ősparaszt, azért is túrja a szart egész életében, neked meg ha van eszed 23 éves létedre elkezdesz önállósodni és elhúzni onnan. Másrészt elhszem hogy böki a szépérzékedet hogy egy fosfészekben élsz, de az nem a tied, akkor meg hagyd rájuk rohadni a maguk mocskát, mit vered az időd ilyenre?!

De megsúgom, ennél vannak fokozatokkal nagyobb s*ggfejek, akik mellett gyomorideget lehet kapni már a gondolatuktól is, annak örülj hogy el van foglalva valamivel, neked meg legyen több eszed.

2012. máj. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

jó köszi, hogy válaszoltál, de apukámat légyszi ne ősparasztozd le és más se aki lesz szíves és válaszol :)

lehet, hogy tiszta gyogyós, de azért ne mondj rá ilyet, még látatlanban sem :S a munkája pedig ez, ez is egy munka, nekem nem a paraszti dolgokkal van a bajom, hanem a hozzáállásával.

2012. máj. 20. 09:26
 4/14 anonim ***** válasza:

Te írtad, hogy sokat dolgozik, lehet, a munkában sok stressz éri, és sajnos így vezeti le. Nincs türelme dolgokhoz, ideje sincs belefogni, és amikor nem dolgozik, inkább pihen, nem pedig a pázsittal foglalkozik.


Szerintem ilyen helyzetekben az lenne a megoldás - ha annyira fontos -, hogy ha neked van időd, akkor megcsinálod, de előtte kikéred a véleményét, hátha úgy nem viselkedik így, hiszen ő ért hozzá. Ha azt mondja, hogy majd megcsinálja, hagyd rá, várj, és ha nem csinálja meg, akkor kérj valakitől segítséget.


Apa is ilyen volt, amikor még élt, szerette, ha kikérjük valamiben a véleményét, és olyankor nem volt baja vele, hogy nekiálltunk önállóan:-)


24/N

2012. máj. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Próbálj meg beszélni vele, és ne azt kérd hogy vagy Ő vagy Te, hanem csináljátok együtt.

Hozzáteszem nem csodálom, hogy nincs kedve hozzá, hiszen ezek a nagy járművek folyamatosan ki fogják szedni a füvet, no meg ha felásod nem is tud ráállni rendesen.

A megoldás szerintem az lenne, ha fű helyett a lyukas beton gyeptéglát tennétek le, amin kocsival állni tud, és a fűnek se lesz baja.

2012. máj. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

az a baj, hogy kikérem a véleményét, de csak okoskodni tud, a szokásos, hogy hogyan "kellene" ! És persze, az csak úgy van jól, ahogy ő csinálja, már ha megcsinálja. mellesleg a fű úgyis ki fog nőni, nem értem mi nincs azon jól csinálva :S

ez meg a másik, hogy szerinte még ezt is szarul csináltam :S

Mit lehet elba..ni egy kis fűvetésen?? ez annyira kicsinyes.

2012. máj. 20. 09:35
 7/14 A kérdező kommentje:

5

én is felvetettem már ezt a megoldást, de a gyeptégla behajlana a súly alatta /nem tudom kifejezni magam másképp/.

2012. máj. 20. 09:36
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerinted tényleg kinő a fű víz nélkül? :) Tehát: füvesíteni akarsz, de locsolni minek, úgyis ott állnak a gépek. Kicsit ellentmondásosan viselkedsz ám te is. Ha már elvetetted, akkor locsold, hogy ki is nőjön. Hosszú távon te is ugyanolyan fárasztó lehetsz mint az apukád. :)
2012. máj. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

utolsó:

pár hete mondta miért nem locsolom a füvet? mondtam neki, mit kell locsolni rajta, mikor rajta állsz, kb 3 fűcsomó van az egész kertben.

Amit most elvetettem azt locsolom természetesen. Ezért vetettem már el bakker, hogy legyen mit locsolni, mert csupán víztől csak gaz lesz a kertben.

2012. máj. 20. 09:55
 10/14 A kérdező kommentje:
bocs ha nem túl egyértelműek a mondatok, mert úgy felhergelt, hogy anyámnak panaszkodik a hátam mögött.... :@
2012. máj. 20. 09:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!