Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha apám irigy rám...

Mit tegyek, ha apám irigy rám és éjjel-nappal kötekszik velem?

Figyelt kérdés
Nem tudja elviselni, hogy főiskolára járok meg, hogy nem érti a dolgokat amikkel foglalkozom. Mindig vitákat provokál és be akarja bizonyítani, hogy milyen szerencsétlen vagyok és hogy mennyivel többet tud nálam. Mindenbe beleköt amit csinálok. A barátnőim előtt is folyton le akar járatni. Bizonygatja nekik a hibáimat. Manapság már csak csöndben hallgatom a kötekedéseit, de ezen meg megsértődik, mert úgy látja, hogy lenézem és arra se méltatom, hogy válaszoljak neki. Csak ha meg válaszolok, akkor abba köt bele. Az is zavarja, hogy nagyobb vagyok nála és hogy már nem verhet meg, meg megvédem a húgom meg anyámat, ha bántani akarja őket. Ez megy már évek óta és nem lehet továbblépni. Alig várom, hogy elköltözzek.

2012. máj. 22. 20:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tégy ugy mintha igazat adnál neki, ez megnyugtatja... Én apám is ilyen, bár ő szerencsére csak verbálisan aggressziv.
2012. máj. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Hagyd rá, hadd érezze magát valakinek. Biztosan fáj neki, hogy nem sikerült neki tovább tanulnia. Inkább érdeklõdjél, hogy neki miért nem sikerült tanulnia, milyen volt a gyerekkora.stb.
2012. máj. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős :)

Én úgy szereltem le, hogy elismertem :))))

Szidott, támadott egyik nap, mindenfélét vágott a fejemhez (uezeket, hogy minek járok egyetemre, mert buta vagyok, meg ő sokkal okosabb) én erre meg azt mondtam, hogy hálás vagyok neki, mert ő tart el, számíthatok rá, meg nélküle senki vagyok.

Mondanom se kell, bejött, kenyérre lehetett kenni.

Azért csinálja a te apukád is ezeket, mert azt akarja hallani tőletek, hogy szükségetek van rá, meg, hogy értékes ember, családfő stb. És azért akarja hallani, mert ő se hiszi el.

2012. máj. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát igen. Ez utóbbi teljesen igaz. Apu ilyen minden lében kanál ember és nem tudja elviselni, ha valami nélküle is működik. Zavarja, hogy már önállóan is megoldom a gondjaimat. Nincs önbecsülése és a családtagjain csüng. Csak zavaró és rosszul esik, hogy pont a saját apámmal nem tudok békét kötni és félek, hogy ha lesz saját családom, majd ott is megpróbálja aláásni a tekintélyemet a feleségem és a gyerekeim előtt. Nehéz elfogadni, hogy nincs erre megoldás, unom már a sok veszekedést.
2012. máj. 23. 01:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát őszinte részvétem! Intő példa, te ne légy ilyen a gyerekeiddel.
2012. máj. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!