Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másnak is furcsa a kulon...

Másnak is furcsa a kulon hálószoba házasoknál?

Figyelt kérdés
Csak elmeleti a kerdes, szóba kerult a téma társaságban. En orulnék, ha majd lehetne kulon hálóm, mert jobb szeretek egyedul aludni. Persze ez nem zárja ki az egyutt alvás lehetoségét, ha úgy van kedvunk, de nekem egyedul kényelmesebb. Ez tényleg ennyira fura?
2013. jan. 26. 21:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
68%
Tényleg az.
2013. jan. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
74%
Fura, mert könnyen az elhidegüléshez vezet, észrevétlenül is. De megértem a külön alvás vágyát is, arra mondjuk ott a kanapé, vagy ha nagyobb a ház, egy pici szobát amolyan nyugiszobának berendezni, ággyal.
2013. jan. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
74%

Fura nagyon. Számomra legalábbis.

Volt időszak, hogy a férjem nagyon horkolt, én pedig nem tudtam aludni. Forgolódtam egy ideig, majd átmentem a másik szobába, hogy majd ott alszok. Ott pedig azért nem tudtam elaludni, mert nem volt mellettem a férjem. Inkább visszamentem, és hallgattam a horkolást tovább, és próbálkoztam az elalvással.

2013. jan. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
64%

Énnekem is jobb LENNE külön ágyban aludni, ha nem is külön szobába. Bármikor odabújhat a párom és én is hozzá, ha úgy van. Én ismerek olyan párt akik külön alszanak. Külön szoba meg minden. Nem is egyet. Nekem nem fura, megszoktam már, h külön vannak, pl anyósjelölték, (csak külön ágy, de egy szoba). Én s szeretnék majd 1x külön aludni, legalább ne húzna be a párom, múltkor elég jól orrba nyomott. Ez szokott a horkoláson meg a máshogy járunk munkába érven kívül lenni. Teljesen elfogadható sztem ez a felállás így. Kell a személyes szféra.

24/N

2013. jan. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
68%
Számomra nem csak furcsa, hanem elképzelhetetlen. A külön hálószoba abszolút kizárja azt a fajta spontaneitást, amit az együtt alvás automatikusan magában hordoz. Persze ha valaki abszolút szervezetten, tervezetten és előre elgondoltan képzeli a testiséget, intimitást, együttlétet, meghittséget és a spontán történések zavarják, akkor ideális a külön hálószoba.
2013. jan. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
56%

Kedves "Pákó"!

A külön hálószoba furcsa,a külön alvás nem,pl:ha horkolsz érthető is a dolog:)

2013. jan. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
73%

van egy barátnőm aki ugyanolyan mint te, szóval ezen nem csodálkozom

ami pedig, ami az én véleményem, szerintem nem egészséges, legalábbis nagyon nehéz ilyen pasit találni, aki ezt elfogadja

2013. jan. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
55%

Valóban furcsa. Az ilyen házasságok nem is tartanak sokáig, vagy csak látszat házasság.

A közös hálószoba nem csak a szexről szól! Este a pár nyugodtan meg tudja beszélni a napi történéseket, a jövőbeni terveiket, stb., mert nem zavarja őket senki. Ha fáradt valamelyikük, megnyugtató a másik testi közelsége, akkor is, ha éppen nincs kedvük szexelni. De az együtt alvás a szexuális életet is kiegyensúlyozottabbá teszi.

Ha szeretik egymást, akkor nem is akarnak külön hálószobát.

2013. jan. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
76%
Ez elég furcsa.Lehet,azért akarsz külön szobát,mert nem érzed magad igazán biztonságban a párod mellett és vagy mellette nyugodt.
2013. jan. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
64%

"Kell a személyes szféra. " Ilyen mentalitással nem lehet házasodni. Ha kisgyerekek vannak, később az összes személyes szférádat is fel kell áldozni akár...


Egyébként 50 éve normális volt a különalvás, HA a házaspár már nem akart több gyermeket. Ez egyfajta akadályozó tényező volt, főleg, ha külön szobában is aludtak (kevesebb testi kontaktus, az intimitás nehezebben jön létre, stb.)


Manapság nem hiszem, hogy egészséges, vagy normális magatartás lenne. Egyszerűen elhidegüléshez vezet. Ha valakit szeretek, örök hűséget esküszöm neki, akkor attól nem akarok minden éjszakát egy fallal elválasztva tölteni. Nem ezért éljük le együtt az életünket...

2013. jan. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!