Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudok dönteni, voltatok...

Nem tudok dönteni, voltatok hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Összeköltöztünk a párommal 5 év után, szeptemberben. Csodás hónapok vannak a hátunk mögött, már jól ismertük egymást nem okozott gondot az összeköltözés, sőt, csak örömünk volt benne. Én végeztem az egyetemmel, egy munkalehetőséget a hátam mögött hagyva (ilyen szempontból naivan) elköltöztem a páromhoz, aki még tanul. Azt hittem könnyebb lesz munkát kapni, hát nem...szakmában szinte semmi lehetőségem, se esélyem nem volt elhelyezkedni (protekció, tapasztalat hiánya stb...), úgyhogy mindenféle alkalmi munkát elvállaltam. Nagyon nehezen jöttünk ki hó végére, mindig a szüleim is besegítettek (amit nagyon szégyelltem, de muszáj volt elfogadnom...). Most úgy néz ki, talán lenne esélyem elhelyezkedni szakmában a szülővárosomban, ami azt jelenti, pakolás, szétköltözés...feladni azt, ami fél év alatt, itt felépült. Szakmailag mindenképp hatalmas lehetőség lenne számomra, imádnám. Otthon viszont, a szüleimmel már nem tudom, hogy jönnénk ki, 5 éve nem laktam otthon, nem tudom, hogy szoknám meg:-S Anyagilag viszont így nem mehet tovább...

Van egy másik lehetőségem, munkakönyv nélkül dolgozni, minimálbérért, ez esetben itt maradnék a párommal, de félretenni semmit nem tudnánk...


A józan eszem, azt mondja, menjek haza, szakmailag is nagyon szeretném, a munkanélküliség már teljesen felemésztett, az úgy helyre tenné a lelkivilágomat. Viszont akkor itt marad a párom, és a hétvégi találkozások jönnek újra.

Maradnátok, vagy egy ilyen lehetőséget ne szalasszak el?


2013. jan. 26. 17:46
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
8, igen...ez a kérdés, az "ár"...:(
2013. jan. 26. 18:16
 12/23 anonim ***** válasza:

Milyen messze van a szülővárosod és a mostani lakhelyed?


Csak muszáj neked egy jó munkát találni, ha a jövődet szeretnéd megalapozni.Persze az lenne a legjobb,ha ott találnál, ahol a párod is tanul.

2013. jan. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Sajnos, 170 km.

Az azért nem egy minden nap oda-vissza megjárható távolság....

2013. jan. 26. 18:18
 14/23 anonim ***** válasza:

"Lehet, hogy most megsértődsz, de mi az, hogy a párod? Ma még az, holnap nem biztos. Az ember a legszűkebb családtagokért /szűlő gyermek, férj/ hoz komolyabb áldozatokat"


A mai világban nagyon sokan nem házasodnak össze gyerek születésekor sem. Azért egy 5 éves kapcsolatot már lehet mérvadónak mondani.Semmivel sem ér kevesebbet annál, mint amikor valaki 1-2 év után férjhez megy.

2013. jan. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
12, hidd el kerestem, itt vagyok szeptember óta és semmi. Igaz, a téli hónapok kicsit "holt" időszak, de akkor is, nem várhatok itt, míg a világ...
2013. jan. 26. 18:20
 16/23 A kérdező kommentje:

14, Köszi!


Mi szándékozunk összeházasodni, de amíg egyetemisták voltunk nem láttuk értelmét. Az eljegyzés megvolt, esküvő meg jövőre, ha minden összejön.

2013. jan. 26. 18:21
 17/23 anonim ***** válasza:
0%

"ma 18:08 Nem csak a kisfiúk tanulnak.:D

Nem egy ember gyerek mellett végzi el az egyetemet!:D"

De miután nem jönnek ki anyagilag, így nem munka mellett tanul, ergo még kisfiú! Ilyenre én nem alapoznék semmit, nem hogy közös életet! A csaj oltári naiv...

2013. jan. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

S ennyire csak a szülővárosodban van munka?

Ahol most tanul a párod/ahol laktok nincs a közelben nagyobb város,ahol munka is van, de a táv se ilyen sok?

2013. jan. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

17!

A párom reggel 7-12 ig ügyeletes, 13-20-ig kurzusai és gyakorlati órái vannak. Ha Te emellett még valamikor dolgozni is tudnál, örömmel várom a hozzáfűznivalódat és javaslatodat. Azt hiszem azt, amit a párom csinál nem sokan csinálnák. De nem is értem miért kötekedsz, a kérdés nem erről szól.

Az én naívságomról meg pláne nem szól a történet.



18! Az az érdekes, hogy a nagyobb város az, ahol most lakom, a szülővárosom, sokkal kisebb.

2013. jan. 26. 18:43
 20/23 anonim ***** válasza:
Én biztos hogy hazamennék,ha tényleg szeret téged,nem lesz akadály,hogy csak hétvégén tudtok találkozni,más még ennyit se......így csak a stressz marad, meg a pénztelenség...
2013. jan. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!