Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudok dönteni, voltatok...

Nem tudok dönteni, voltatok hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Összeköltöztünk a párommal 5 év után, szeptemberben. Csodás hónapok vannak a hátunk mögött, már jól ismertük egymást nem okozott gondot az összeköltözés, sőt, csak örömünk volt benne. Én végeztem az egyetemmel, egy munkalehetőséget a hátam mögött hagyva (ilyen szempontból naivan) elköltöztem a páromhoz, aki még tanul. Azt hittem könnyebb lesz munkát kapni, hát nem...szakmában szinte semmi lehetőségem, se esélyem nem volt elhelyezkedni (protekció, tapasztalat hiánya stb...), úgyhogy mindenféle alkalmi munkát elvállaltam. Nagyon nehezen jöttünk ki hó végére, mindig a szüleim is besegítettek (amit nagyon szégyelltem, de muszáj volt elfogadnom...). Most úgy néz ki, talán lenne esélyem elhelyezkedni szakmában a szülővárosomban, ami azt jelenti, pakolás, szétköltözés...feladni azt, ami fél év alatt, itt felépült. Szakmailag mindenképp hatalmas lehetőség lenne számomra, imádnám. Otthon viszont, a szüleimmel már nem tudom, hogy jönnénk ki, 5 éve nem laktam otthon, nem tudom, hogy szoknám meg:-S Anyagilag viszont így nem mehet tovább...

Van egy másik lehetőségem, munkakönyv nélkül dolgozni, minimálbérért, ez esetben itt maradnék a párommal, de félretenni semmit nem tudnánk...


A józan eszem, azt mondja, menjek haza, szakmailag is nagyon szeretném, a munkanélküliség már teljesen felemésztett, az úgy helyre tenné a lelkivilágomat. Viszont akkor itt marad a párom, és a hétvégi találkozások jönnek újra.

Maradnátok, vagy egy ilyen lehetőséget ne szalasszak el?


2013. jan. 26. 17:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Milyen messze kéne dolgozni. Esetleg bejárás nem megoldható?
2013. jan. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Mostani eszemmel azt tanácsolom menj a munkahely után. Ha szeretitek egymást, akkor kibírjátok azt, amíg a párod tanul, s utána ő is megy utánad.

Most csak azért maradnál abban a városban, mert ő ott tanul, de álláslehetőség meg nincs?Akkor miből éltek meg?

2013. jan. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
én hazamennék. mert hosszu távon lehet h többet ér ha van egy jo fizum egy jo állással és utána még bármi lehet a párommal is.elöszöris meg kéne várni hogy ö is melozzon... ha igazán egymáshoz tartoztok nem lesz akadály a hétvégi találkozás.. együtt is éltetek igy tudjátok h jol kijöttök. együtt stresszelni a nincstelenség miatt az mindent megöl. igy legalább békében találkozhattok nem a problémákon kell rágodni. majd ha ö is keresö lesz összeköltözhettek.
2013. jan. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
62%
Lehet, hogy most megsértődsz, de mi az, hogy a párod? Ma még az, holnap nem biztos. Az ember a legszűkebb családtagokért /szűlő gyermek, férj/ hoz komolyabb áldozatokat. Ez a Te esetedben /amennyire nem a munka öröme mellett voksolsz/ túl nagy és bizonytalan áldozat lenne a párod felé. Jól gondold meg: komoly választás előtt állsz!
2013. jan. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Vannak házaspárok, ahol a férj kamionos, vagy külföldön dolgozik, és csak havonta találkoznak. Még is működik a házasság.

Inkább a jó állás, és a haza költözés. Ha valóban szeretitek egymást, akkor ezt kibírja a kapcsolatotok.

2013. jan. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

"Lehet, hogy most megsértődsz, de mi az, hogy a párod? "


Szerintem 5 és fél év után emlegethetem páromként és lehet fontos a kapcsolatunk számomra.

Tudom, hogy mi együtt maradunk, ő lesz a gyermekeim apja, férjem stb.

Azt nem írtam, de jegyesek vagyunk.


A távkapcsolattól nem tartunk, féltékenység, bizalom stb. terén, 3 évig benne voltunk, nagyon jól tudjuk milyen az, nem volt gondunk belőle.


De más együtt elaludni, együtt enni, együtt eltölteni a napot stb....

2013. jan. 26. 18:04
 7/23 anonim ***** válasza:
0%
Már nem azért de még kisfiú a párod, hogy még tanul?!
2013. jan. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, de milyen áron???
2013. jan. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Tudod, vannak egyetemek, amelyek nem 3-4-5 évesek hanem ennél is több. Na, ő pont egy ilyenre jár.
2013. jan. 26. 18:14
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

ma 18:08 Nem csak a kisfiúk tanulnak.:D

Nem egy ember gyerek mellett végzi el az egyetemet!:D

2013. jan. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!