Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem érti meg a családom,...

Miért nem érti meg a családom, hogy nem akarok modellkedni?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, most végzem az egyetem 2. évét. Körülbelül egy éve az egyik fotós barátom megkért, hogy legyek neki modell egy pár fotó erejéig.Tinikoromban a gebe, szemüveges csúnya lányok közé tartoztam, de azóta teljesen megújultam külsöre, gondoltam adok picit az önbizalmamnak is, nem is baj, ha van rólsm néhány fénykép.


A barátom kitette a képet néhány oldalra, és hogy hogy nem, elkezdtek megtalálni egyes cégek, hogy legyek a modelljük. Igent mondtam, mert kellett a pénz az egyetemi tandíjra ( noha gyakornokként is kapok fizut, de gondoltam, biztos ami biztos, plisz sosem árr egy kis plusz). Eljártsm ide-oda, de nem élveztem a fotózàst....igazából amolyan kötelező rossznak, nyügnek érzem. Nem szeretek pózolni,


Nemrég megkeresett egy neves ügynökség azzal, hogy az egyik híres cég 1 éves szerződést akar velem. Utazás, pènz, modellkarrier - ami engem viszont nem érdejel. Nem akarom, már a gondolattól is a gideg ràz, hogy állandóan fotózzanak... nem akarok egy évet ezzel tölteni, amikor teljesen más álmaim vannak..


A családom azonban ezt nem érti, megállás nélkül cseszegetnek, amiért nem vállalom, merthogy mekkora lehetőség, használjam ki a szépségem, stb. Persze, én ia tudom, de minden porcikám berzenkedik ettől


2013. jan. 23. 18:44
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:

Szociális munkás, ugyan, kérlek... Nemhogy örülnél, amiért a Tesco-ban segíthetsz a vevőkön, ha már a kérdezőn nem tudsz, mert egy csepp empátia se szorult beléd. Nyugodj meg, szocmunkásként se keresnél többet és ugyanúgy ki kéne dolgoznod a beled, csak még le is hánynának a részeg hajléktalanok. Nem hiszem, hogy neked való munka.


Kérdező, te pedig tanulj szépen és koncentrálj a terveidre. A szüleid rajtad keresztül akarják megvalósítani önmagukat és nem tetszik nekik, hogy már egy felnőtt, önálló személyiség vagy, és nem tudnak Marionett babaként rángatni. Ahogy elnézem, már próbáltad nekik megmagyarázni a dolgot, de sehogy se fogadják el a tényt, hogy ez a szakma téged nem érdekel. Ebben az esetben felesleges tovább magyarázkodni, nem érdekel és kész, többször nem vagy hajlandó beszélgetni erről. Ennyi. Aztán, ha felhozzák, vagy válts témát, vagy ha ez kevés, akkor hagyd ott őket, majd rájönnek, hogy nincs értelme, mert nem lehet téged meggyőzni.

2013. jan. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
100%
Állj ki az elveidért. Nem ugyanez teljesen, de engem azért csesztetnek évek óta, mert otthagytam a milliomos barátomat: hogy én mekkora hülye vagyok, kényelmes életem lehetne, utazhatnék, semmire se lenne gondom..stb. Pedig ennem már 4 éve. Az persze senkit nem érdekel, hogy nem voltam boldog vele.
2013. jan. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
0%
Ha én kaphatnék egy olyan lehetőséget, amihez ugyan nincs kedvem, DE azt ígérik, hogy egy év alatt jól megszedem magam, hát nem gondolkodnék... 1 év az életből nagyon kevés és ha jó sokat kereshetsz vele, akkor szerintem simán kibírható... Nem tudom minek tanulsz, de egy modell olyan körökben mozog, ahol nagyon befolyásos emberek vannak, így visszavezethetjük az eredeti szakmádhoz a dolgot....... Csak, hogy értsd: egyik ismerősöm álma volt, hogy egy jól menő cég adminisztrátora legyen, minimum 200 ezres fizetéssel (igen, neki ez volt az álma:) ) A lényeg: modellkedett, bár nem igazán szerette, de elvolt. Egy elég befolyásos üzletemberrel ismerkedett meg egy olyan partyn, ahová egyébként nem lett volna meghívva, ha nem modellkedik. Egy egész órás beszélgetés után azt mondta neki a férfi (több szép modell volt még ott pedig), hogy nagyon okos lánynak tartja és mivel mutatós is, így ajánlana neki egy munkát (láss csodát, pont az álmai állását) és ha érdekli a dolog, hívja fel *névjegykártya átnyújtása* :DD Na azóta ott dolgozik (ennek 2 éve)... Tehát aki ezekbe a körökbe bekerül, annak rengeteg lehetősége adódhat..... Na de te tudod...
2013. jan. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
23%
én is ezt papolom neki, de nehéz a felfogása.... majd visszasírja még
2013. jan. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
53%

Látszik, hogy itt senki sem dolgozott a divatszakmában.


Embertelen egy iparág. Senkit nem érdekel, hogy te fáradt vagy, vagy mi bajod van. Csak egyszer mond nemet, és kész. Vége. Arról nem is beszélve, mikor közlik veled, hogy akkor kapsz szerződést, ha hagyod magad megb*szni v.mi befolyásos figurával.


Mit gondoltok, miért kezdenek sokan anyagozni? Hát azért, hogy elviseljék ezt az "életstílust". Sokan a 30-as éveikre lelkileg és fizikailag is tönkrevannak.


Mindenki csak a csillogást látja, a mögötte húzódó durva valóságot nem. Az egész leginkább arra hasonlít, mint egy távol-keleti gyártósor: jó pofát kell vágni hozzá, és a végkimerülés utánig gürizni.

2013. jan. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
31%
Bírom, hogy lepontozzák azokat, akik biztatják, hogy próbálja meg... Az olyat pedig hasznos válasznak értékelik, miszerint a szülei még k.rvának is eladnák, ha abból jó pénz teremne... Gratulálok a kedves begyepesedett, rosszindulatú, életüket már-már elunt értékelőknek...
2013. jan. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
Azt pedig mindenki tudja, hogy a valóság az, hogy nem egy álomszakma, de ezekben a körökben bármi adódhat, ahogy leírtam a történetet is: álmai állását kapta meg egy barátnőm annak köszönhetően, hogy modellkedésre adta a fejét (amit amúgy nem akart...). Nem lett drogos, sem boldogtalan... Neki is csak egy évről lenne szó, amivel jól kereshetne és kitudja hová juthatna!!!! Ha tetszik, ha nem, ez így van!!
2013. jan. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!