Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem érti meg a családom,...

Miért nem érti meg a családom, hogy nem akarok modellkedni?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, most végzem az egyetem 2. évét. Körülbelül egy éve az egyik fotós barátom megkért, hogy legyek neki modell egy pár fotó erejéig.Tinikoromban a gebe, szemüveges csúnya lányok közé tartoztam, de azóta teljesen megújultam külsöre, gondoltam adok picit az önbizalmamnak is, nem is baj, ha van rólsm néhány fénykép.


A barátom kitette a képet néhány oldalra, és hogy hogy nem, elkezdtek megtalálni egyes cégek, hogy legyek a modelljük. Igent mondtam, mert kellett a pénz az egyetemi tandíjra ( noha gyakornokként is kapok fizut, de gondoltam, biztos ami biztos, plisz sosem árr egy kis plusz). Eljártsm ide-oda, de nem élveztem a fotózàst....igazából amolyan kötelező rossznak, nyügnek érzem. Nem szeretek pózolni,


Nemrég megkeresett egy neves ügynökség azzal, hogy az egyik híres cég 1 éves szerződést akar velem. Utazás, pènz, modellkarrier - ami engem viszont nem érdejel. Nem akarom, már a gondolattól is a gideg ràz, hogy állandóan fotózzanak... nem akarok egy évet ezzel tölteni, amikor teljesen más álmaim vannak..


A családom azonban ezt nem érti, megállás nélkül cseszegetnek, amiért nem vállalom, merthogy mekkora lehetőség, használjam ki a szépségem, stb. Persze, én ia tudom, de minden porcikám berzenkedik ettől


2013. jan. 23. 18:44
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
97%
Jó valószínűleg nem szociális munkás szakra jár a kérdező, hanem valami olyasmire, amivel el is lehet helyezkedni.
2013. jan. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
12%

tudod te, hány olyan munkakör van, ahol el lehet vele helyezkedni?


KÉRDEZŐ!! TE MIT TANULSZ?????

2013. jan. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
80%

Hát ha ennyi helyen el lehet vele helyezkedni, akkor nem is értem miért a Tescoban dolgozol.

Mérnöki, informatikai, természettudományi, nyelvi (és talán még a gazdasági) szakokkal viszont valóban el lehet helyezkedni.

2013. jan. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
76%

19:53-as, a rászorulóknak mázlija van, hogy te nem tudsz szociális munkásként elhelyezkedeni ezzel az "emancipunci" szövegeddel...


A kérdezőt szidóknak: melyik részét nem értitek annak, hogy a kérdező NEM AKARJA ezt a munkát végezni, és NINCS rászorulva?


Kérdező, ne foglalkozz azokkal, akik ócsárolnak itt, amiért saját magad akarod az életedet élni, ugyanolyan jogod van tenni vagy nem tenni valamit, mint másnak (mint a családtagjaidnak, vagy akár az itteni ellendrukkereknek)

2013. jan. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
86%

Kérdezd már meg a szüleidet, hogy néhány év mulva mit kezdenél a modelkedéssel és azzal,ami ezzel jár?

En is azt mondom, hogy okos lány vagy, mert a stabil állást keresed és nem a csillogást.

2013. jan. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
84%
Ugyanebben a cipőben jártam. Utánam is lasszóval kaptak az ügynökségek, volt, hogy az utcáról cibáltak be fotózásra meg szabályosan könyörögtek, de nem érdekelt soha. Én is nagyon csinos voltam különleges arccal, 180 centi, 55 kiló, de világ életemben gyűlöltem a sekélyességet és az exhibicionizmust. Feszélyezve éreztem magam ettől az egésztől. A mai napig kérdezgetik az új ismerősök, hogy hú, hát te hogy hogy nem akartál soha modell lenni? Nem akartam és kész. Soha nem értettem, ebben mi a vonzó. Nekem az okozott sikerélményt, amikor tudományos értelemben fedeztem fel valamit az egyetemen, nem a Prada-költeményekben való vonulás lehetősége. Magyarázd el a kedves családodnak, hogy ne rajtad keresztül próbálják kivitelezni a soha be nem teljesült álmaikat, mert a Te értékrended más.
2013. jan. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
100%

OFF:

Érdekes, pont most olvastam a Figyelj Rám! című könyvet a főszereplő lánynak ugyanez a problémája.


ON:

Ez a te életed. Magadnak kell megfelelned, és nem másnak. Egyszer komolyan állj a családod elé, és mondd el, hogy miért nem szeretnéd ezt csinálni, és határozottan tudasd velük, hogy részedről ennyi volt a téma, további kikívánkozó megjegyzéseiket tartsák meg maguknak.

2013. jan. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
95%
Már 10 évvel ezelőtt is nehéz volt szoc. munkásként elhelyezkedni, és nem volt titok az sem, hogy nem egy vagyon a fizetés - már ha egyáltalán el tud helyezkedni az ember.
2013. jan. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ha te nem akarod, akkor utasítsd vissza az ajánlatot. Én a szüleid helyében inkább óvnálak tőle, koplalás és drogok, kell a fenének. Ráadásul nem is élvezed, más a jövőképed és nem az életed múlik ezen az állásajánlaton.
2013. jan. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
84%
Off szoc munkásként nem csodálom nem tudsz elhelyezkedni... Meg aztán azt nem is olyan nehéz jitűnőre elvégezni..
2013. jan. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!