Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem érti meg a családom,...

Miért nem érti meg a családom, hogy nem akarok modellkedni?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, most végzem az egyetem 2. évét. Körülbelül egy éve az egyik fotós barátom megkért, hogy legyek neki modell egy pár fotó erejéig.Tinikoromban a gebe, szemüveges csúnya lányok közé tartoztam, de azóta teljesen megújultam külsöre, gondoltam adok picit az önbizalmamnak is, nem is baj, ha van rólsm néhány fénykép.


A barátom kitette a képet néhány oldalra, és hogy hogy nem, elkezdtek megtalálni egyes cégek, hogy legyek a modelljük. Igent mondtam, mert kellett a pénz az egyetemi tandíjra ( noha gyakornokként is kapok fizut, de gondoltam, biztos ami biztos, plisz sosem árr egy kis plusz). Eljártsm ide-oda, de nem élveztem a fotózàst....igazából amolyan kötelező rossznak, nyügnek érzem. Nem szeretek pózolni,


Nemrég megkeresett egy neves ügynökség azzal, hogy az egyik híres cég 1 éves szerződést akar velem. Utazás, pènz, modellkarrier - ami engem viszont nem érdejel. Nem akarom, már a gondolattól is a gideg ràz, hogy állandóan fotózzanak... nem akarok egy évet ezzel tölteni, amikor teljesen más álmaim vannak..


A családom azonban ezt nem érti, megállás nélkül cseszegetnek, amiért nem vállalom, merthogy mekkora lehetőség, használjam ki a szépségem, stb. Persze, én ia tudom, de minden porcikám berzenkedik ettől


2013. jan. 23. 18:44
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
0%

illetve uccsó előtti


7+9 az enyém :)

2013. jan. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
31%

majd ha dolgoztál 3 műszakban a TESCOban vagy valami gyárban, kíváncsi leszek, akkor is azt mondod-e. Tudod a diploma nem minden, ismeretség, protekció is kell ahhoz, hogy munkát találj. Akkor majd rájössz, hogy hol szúrtad el, mikor otthon ülsz munkanélküliként anyudék nyakán, mert nincs miből fenntartanod egy külön lakást.

Ha most elmennél, legalább összekereshetnél valamennyit lakásra, kocsira, alaptőkének.

De te tudod.

Más örülne mint majom a farkának egy ilyen lehetőségnek. Úgy érzem, igen elkényeztetett lehetsz, meg mindent a segged alá raktak, ha így állsz hozzá egy nagyon nagyon jól fizető munkához, hogy neked nincs kedved


lehet lepontozni

2013. jan. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
100%
A modellvilág nem olyan szép, mint amilyennek látszik. Ne vállald el, és ezt a döntést a családodnak is meg kell értenie, ha igazán szeretnek téged.
2013. jan. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
44%
12-es nekem eszemben sincs lepontozni!!! :) Valóban igazad van neked is! Visszasírja a leányzó ezt az elszalasztott lehetőséget, amikor a tesco-s pénztárgép mögött ül 12 és fél órát, vagy akár tanítónőként szenved a sok tanulni nem akaró szemtelen gyerek között! Viszont! A modellkedésnek hátránya is van! Például az állandó fogyókúrázás! Ha az önbizalma nem 100%-os, akkor könnyen átesik a ló túloldalára. Gondolok itt például az anorexiára. Viszont megismétlem magam, a Te álláspontoddal is maximálisan egyet értek!álláspontzodda
2013. jan. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 A kérdező kommentje:

Már teljesen normálisan elmondtam nekik, hogy nem akarom ezt és nem fogok szerződni sehova, de nem igazán értik meg, mert ők csak azt látják benne, hogy "lehetőség" . Tudom, hogy sokan álmodoznak eről, de nem én. Hozzáteszem, anyagilag átlago szinten állunk, nem bagyunk megszorulva.


A fanyalgóknak: dolgoztam már tescoban és gyárban is, suli mellett évek óta. Nem büdös a munka, de a gyakorlati helyemen is fizetnek, mimt mondtam, és itt fix helyem lesz a diploma után...

2013. jan. 23. 19:24
 16/47 anonim ***** válasza:
7%
Bocsánat! A vágáre nem tudom hogy került oda az az irka-firka! :D
2013. jan. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
74%
Miből gondoljátok, hogy csak a modellkedés és a minimálbéres kulimunka között választhat csak?
2013. jan. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
100%

Én 22 éves vagyok, sosem vágytam ilyen pályára és ha most lenne lehetőségem rá, akkor is elzárkóznék a dolog elől. Azért azt is bele kell kalkulálni, hogy a modellek karriere 16-7 éves korban kezdődik és 25-28 éves korban be is fejeződik. Utána úgy él meg ahogy akar/tud. Tehát lehet csillogni meg villogni pár évig, de nem árt az embernek a későbbiekre is bebiztosítania magát valami "civil" foglalkozással.

Én nem vagyok egy feltűnősködő ember, én zavarban érezném magamat a lencse előtt. Olyat pedig nem szeretnék évekig csinálni, amit nem szeretek, ez van. Valakinek ez a kislánykori álma, valakinek nem, ezt el kéne fogadni.


Próbálj azzal érvelni, hogy ebből egy idő után kiöregedsz, nem akarod most egy 1 évre lekötni magadat a modellkedés miatt. Ha kedved tartja, akkor a suli mellett folytasd, ha időd engedi, egy kis bevétel mindig jól jön, amit kisebb munkákból össze lehet szedni, de ha komolyabban nem akarsz ezzel foglalkozni, akkor most fölösleges erre "eltolni" egy évet még ha jól meg is fizetik, pláne hogy nem is szereted!

2013. jan. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
80%

Na, itt is megjelentek az irigykedők, akik nem tudják elképzelni, hogy:

-ha egyetemen van a leányzó, valószínű, hogy nem a Tesco-ban fog robotolni három műszakban... már ha rendesen tanul

-lehet, nincs rászorulva


Meg aztán ott van az ember saját lelkivilága is. Senkit nem lehet kötelezni olyan munkára, amitől irtózik. Én sem vagyok krőzus, de mindent én sem vállalnék el, még akkor is, ha hűűűű, de jól lehet vele keresni. Pl. Való Világba, Éden Hotelbe égetni magam vagy k.rválkodni nem mennék el, nekem ezek vannak kizárva. A saját lelkivilága mindenkinek fontosabb, max. vki ezt nem vallja be, meg tényleg nincs rá lehetősége. Attól még, hogy vkinek tönkrement az élete fene tudja, kinek a hibájából, az ne arra vicsorogjon, aki lehetőséget kap, de nem él vele. Ehhez mindenkinek joga van. Ha meg nem nyomorog a családja, akkor sztem nem lenne muszáj vmi olyan munkát elvállalnia, amit nem szeretne, csak hogy nekik több legyen...

Ezt a sok lány kezét-lábát odaadná dumát meg felejtsük el. Ha vki tényleg tehetséges modellkedésben, akkor úgyis felfedezik. A többi meg csak álmodozik róla. De ez nem őgy megy, hogy előlük vette el a lehetőséget, ha úgysem őket kérték volna fel.

2013. jan. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
22%

egyáltalán nem az irigykedés miatt írom

itt vagyok 5ös államvizsgával, szociális munkásként, és MOon egyszerűen nem tudok elhelyezkedni.

ja de, a TESCOba mehetek diákmunkára, amíg van érvényes matrica a diákomon. Hogy tudjam fizetni pl. az albérletet.

A kérdezőnek is sokkal egyszerűbb lenne, ha megkeresne annyit, amennyiből kifutja egy lakásra.


De ő tudja. Legyen nagy öntudata, mutassa meg a világnak, hogy ő a jani. Csak majd 5 év múlva nézzük meg hol tart, s hol tarthatna ha ezt elvállalja.


IGAZA VAN A CSALÁDODNAK!!!


aki meg ezt nem látja át, csak azon lovagol, hogy a kérdező milyen emancipunci, hogy nem hagyja magát, az se lát az orránál tovább...

2013. jan. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!