Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lehetne a megoldás, ha...

Mi lehetne a megoldás, ha antiszociális a párom?

Figyelt kérdés

Párommal lassan 6 éve vagyok együtt. Én nagyon pozitív személyiség voltam régen,de sajnos az ő hatására ma már ez nem elmondható rólam. sokszor vagyok lehangolt,mélabús..és azt érzem nem jó úton halad mellette az életem. nekem vannak céljaim,szeretnék fejlődni,de mellette úgy érzem nem tudok,visszahúz.Minden szinten!

Ő egy nagyon negatív,fogalmazzuk úgy antiszociális személy. Mindenki más hibás csak ő tökéletes..ellenséges, paranoiás, sokszor tudatosan rosszindulatú, sokszor szinte elviselhetetlen...( főleg ha még iszik is egy kicsit) nagy ritkán dolgozik , de ez alig számottevő. Nem tudok rá számítani,felnézni rá..mint férfira. De szeretem őt. Ezért is vagyok még vele. De lassan kezdem belátni ennek semmi értelme. Az idő felettem is megy,szeretnék családot,gyermeket,de rá nem alapozhatok. Sajnos ő nagyon egyedül van a világban..a családja akik sajnos hasonló jelzőkkel illethetők ,ingerszegény környezetben,nagyon rossz körülmények közt él...A családja mellett tudom csak kikészülne. Én mindent megadok neki,és nem értem akkor miért csak a negatív dolgokat,a „bántást” kapom tőle. Mindig a családomat szidja,mintha azt akarná tőlük is forduljak el..( a barátaimmal már megtettem...) Szerintetek van rá mód hogy valami változzon? Megmenthető még ez a kapcsolat? Most elkezdtem egy Életjobbító tanfolyamra járni..és látom,most szembesülök a hibáimmal..Van kiút?


2013. jan. 23. 17:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
22%

Melletted vált ilyenné.


Ha ilyen lett volna alapból-nem költöztél volna össze vele.

Tedd rendbe amit elcsesztél.

2013. jan. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Én tettem ilyenné??Lehetetlen,hisz én csak jót adtam neki. És mindent elnéztem.Pont ez volt a baj...
2013. jan. 23. 17:11
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Senkit nem lehet akarata ellenére megmenteni, ha ennyire elhagyja magát, akkor nincs más megoldás, mint szakítani vele.
2013. jan. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
18%

Ha csak és kizárólag jót adtál volna neki, most nem tartanátok itt.


"kicsit" nézz magadba, meg az eseményeiteket vizsgáld felül.

2013. jan. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát ilyen esetben nem tudom egy beszélgetés mennyit segít, ha ilyen, és még melletted is csak komoly mélabús és nem boldog, azon te nem tudsz változtatni.

Minél később hagyod el, annál nehezebb lesz.

2013. jan. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik legnagyobb hibád hogy azt gondolod, ha "mindent megadsz neki" és kiszolgálod meg elfordulsz a barátaidtól akkor ugyanazt fogod visszakapni. Ez nem így működik. Különben sem normális mindent megadni és feláldozni.
2013. jan. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

nehéz az ilyen döntés, de ha tényleg nem erre vágysz, akkor reménytelen, hogy boldog lehess ebben a kacsoltban, lehet hogy azt hiszed, szereted, de én biztos vagyok benne, hogy amint kifogsz egy kedves, odaadó, védelmező, igazi pasit, aki nem veled tartatja el magát, hanem inkább pont, hogy azért küzd, hogy ő tarthasson el téged, egyből el fogod felejteni...

az első válaszoló meg egy barom

2013. jan. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Igen ,nagy hibám hogy mindent megadtam neki,belátom.És attól félek ő nem engem nem akar elveszteni..hanem a biztonságot..amit én nyújtok neki!
2013. jan. 23. 17:20
 9/17 anonim ***** válasza:
Szia! Ne haragudj, ha megbántalak, de én úgy gondolom, ki kell lépned ebből a kapcsolatból! Ne tedd tönkre azért az életedet, mert sajnálod őt! Tedd fel magadnak a kérdést, hogy valóban vele akarod-e leélni az életed, vele akarsz-e családot alapítani?
2013. jan. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Mi mindketten életvidám, bulizós emberek voltunk, de mikor összejöttem a barátommal (én 16 voltam, bár 2 hónap múlva töltöttem a 17-et, ő pedig 23 volt), akkor nagyjából 2 hónap alatt átváltottam otthonülősbe. Nem volt kedvem bulizni, és ez azóta is tart, konkrétan sehol nem voltam azóta szórakozni, csak moziban, étteremben, szóval ilyen csendes helyeken, bulizni egyáltalán nem. Most 20 vagyok, szóval 3 éve nem voltam sehol. Ő eleinte még járt, úgy, mint előtte, minden hétvégén. Aztán azóta ő is ritkította ezeket a dolgokat, mostmár kb. félévente egyszer megy el valahova a barátokkal. De nekünk így jó és senki nem panaszkodik. Viszont ha valakiben felmerül ez, mint benned, akkor az már régen rossz, nincs értelme folytatni.
2013. jan. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!