Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lelki terror? Mi a megoldás?

Lelki terror? Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Meglehet, hogy ezzel a kérdéssel szakemberhez kellene fordulni és nem itt érdeklődni, de reménykedem abban, hátha van valakinek egy jó ötlete. Én már feladtam.

Régebben mesébe illő életünk volt, a családom egy harmonikus, boldog család volt. Ma már olyan mintha a pokolban élnék. A gondok-szerintem ott kezdődtek, amikor a legfiatalabb húgom szakított a barátjával. Azután fűvel-fával összejött és most a 3. pasijánál tart. (16 éves) Ezzel még gondom sem lenne, hiszen az ő élete. Ám most már nagyon zavar, mert az én életemet is érinti, sőt inkább úgy mondom, megkeseríti. Sosem megy be időben az iskolába, van, amikor be sem megy (csak azért, hogy a családi pótlékot megvonják), a jegyei katasztrofálisak (és most nem arról van szó, hogy csak 3-ast kap valamiből), mindig éjszaka közepén jön haza, hatalmas számlákat csinál és megkeseríti a családtagjai életét. Az iskolába már többször behívták a szüleinket, ahol persze egy pszichológust javasoltak, de apám nem engedélyezte mondván, mi is meg tudjuk beszélni. Hát nem. Hiába beszélt már mindenki vele, semmi haszna nem volt. Ha láttatok igazi zsarnokot a szappanoperákból, akkor itt a magyar verziója. A szüleim nem tesznek ellene semmi komolyabb lépést, csak veszekednek, ami sem a családnak, sem a környezetünknek nem jó. Egy 16 éves kislány dirigál egy egész családnak/rokonságnak és senki nem tesz semmit. Én egy egyszerű egyetemista vagyok, aki a rossz anyagi helyzetből adódóan még nem tud elköltözni (pedig már a húgom szívesen kirakna), de ebben az idegtépő állapotban még tanulni sem tud. Szeretnék előbbre jutni, szeretnék boldog lenni és nem hiszem, hogy nekem kellene menekülnöm/ gyógyszereznem magam, hogy „túléljek”. Egy család nem erről szól. Szerintetek mit tehetnék? Már nem sokáig bírom.

Köszönöm, hogy elolvastátok.


2013. jan. 10. 13:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Itt te semmit nem tehetsz. Szüleidnek kellene a sarkukra állniuk.
2013. jan. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Apám zsarnoki típus volt,egyszerű volt a megoldás fütyültünk az ő igényeire.Elvontunk tőle azt amit szeretett(alkoholt a saját érdekünkben:S)és ha valamibe beleakart kötni úgy tettünk mintha nem izgatna, ebbe szinte beleőrült,hisz ha nem vesszük föl a labdát akkor leeresztett.Az ilyen típus szereti a konfliktust.Alap dolgok ami jár neki(zsebpénz, mobil,net)tessék szépen elvonni.Amúgy bármit csinál úgy kell tenni mintha nem zavarna mert ez csak figyelem felkeltés és te a nővére vagy már jogod van ahhoz hogy bevigyed a dokihoz ha akarja ha nem mert még csak kiskorú,e nélkül ugyanis semmi esélyetek.
2013. jan. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
vagy bátyja:P
2013. jan. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2 Mázlista vagy,hogy ilyen karakán családod van.


Kérdező,te vagy az idősebb,tehát te vagy a főnök.Keményíts be neki.De szerintem nem kell túlzottan aggódnod,ez a lázadó korszak hamarosan véget ér.Ilyen korban mindenkinek elmegy az esze.Majd az érettségire visszajön.

2013. jan. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Próbálkoztam már a szüleimet a sarkukra állítani, de kissé nevetségesnek tartom, hogy ezt nekem kell megtenni vagy könyörögni a fegyelmezésért. Igyekeztem nem törődni azzal, amit csinál, de ha a szívednek kedves dolgokkal szórakozik nem tudod tétlenül nézni. Ha a szüleim helyében lennék rég elvettem volna tőle minden sőt talán már nem is itt lakna... Múltkor is kiraktam őket fél kilenckor azóta nem szól hozzám csak keresztbe tesz. Lehet, ha megijesztenénk egy javítóval talán észhez térne..
2013. jan. 10. 13:36
 6/6 anonim ***** válasza:
Mintha az én húgomat írtad volna le jó pár évvel ezelőtt. Én 21 voltam, ő 17. Amit én tettem: pasija és haverjai (akik rosszba vitték) előtt nagyon megaláztam.Rokonok előtt is mindig hülyét csináltam belőle, sőt szóltam is titokba a többieknek, hogy igenis nevessék ki a buta viselkedései miatt és ha hisztizik akkor csináljunk úgy mintha nem lenne ott. Ő pedig hisztizett és ordibált mi meg beszélgettünk és néha felröhögtünk, hogy jé itt egy kisovis. Hetekig szörnyen viselkedett, mégjobban próbálta magára vonni a figyelmet, mert szerintem ez áll a háttérben a te tesód esetében is. Aztán egyszercsak fokozatosan lenyugodott. A haverjai és a pasija is hülyének nézte (amiben nekem is szerepem volt) így szakított velük. Javultak a jegyei, elkezdett nyitni felénk... A történet vége: Én 30 vagyok, a húgom 26. Imádjuk egymást, minden nap beszélünk és sokszor nevetve felidézzük ezt az időszakot amikor közli, hogy köszöni hogy akkor letörtem a szarvait, mert ki tudja hogy alakult volna akkor az élete. Mint kiderült már tervezték az akkori pasijával, hogy elszöknek valahova örökre. Most boldog anyuka :) Talán durva megoldás volt, de nálunk működött.
2013. jan. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!