Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aggódom amiatt, hogy milyen...

Aggódom amiatt, hogy milyen anya lesz ÍGY (! ) belőlem. Mi a megoldás? 16/L

Figyelt kérdés

Szó sincs terhességről vagy hasonlókról. Csak ugye azt mondják, hogy ahogy minket nevelnek, mi is úgy fogjuk nevelni a gyerekeinket.

Anyával van a baj. Nem tudom,hogy mit gondol magáról, de nagyon el van szállva. Bármit mond, ugranom kell, és ha valami nem tetszik neki, akkor nagyon leszid, kiabál, stb. Nem szólhatok bele vagy ha nem birom ki szó nékül, akkor az van, hogy mindig nekem áll feljebb. Ha az efféle beszélgetés közben netán elsírom magam, akkor csak annyit tud mondani, hogy bőgjek csak nyugodtan, az nagyon megy. Hát nem tudom, ki hogy van vele, de én ha meg látok egy ismeretlen embert sírni, én még őt is megsajnálom. A saját gyerekemet meg pláne.

Szokott olyan lenni, hogy naoyn összeszólalkozunk. Ma is volt egy olyan, de részletezni nem akarom. Abból űz sportot, hogy engem bántson, hogy kritizáljon. Be kell vallanom, ebben világrekorder lenne.

Kétségbe esek, hogy vajon az én gyerekem is így fog-e szenvedni miattam. Nagyon rossz. Én nem vagyok anyamániás, vagy a függője, de teljesen összetörök. Ha már ilyen korán emiatt aggódok, talán lehet még jó anya belőlem, nem? Persze vannak jó pillanatok is vele, de általában padlón vagyok miatta.



2013. jan. 11. 22:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
nem feltétlenül igaz ez a felvetés, te majd máshogy csinálod mert tudod milyen olyan szülővel felnőni aki így bánik a gyerekével :)
2013. jan. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Én is nagyon tartok ettől.

Sajnos apám temperamentumát örököltem, aki miatt nagyon sokszor voltam rosszul, vagy bántottam magamat.

Néha elhatározom, hogy jó, kész, inkább nem is lesz gyerekem, minthogy ő is ezt érezze, máskor elképzelem, hogyan csinálnám...

Nem tudom, de rettegek ettől nagyon :s

15/L

2013. jan. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell tartani ettől. Ugyanis fiatalon mindig megfogadjuk hogy

"Na olyan nem leszek mint az anyám volt"

Sokan képesek is ezt betartani. Ahogy jó magam is.

Az én anyám alkoholista volt. Többször előbb ütött, aztán kérdezett. Sokszor részegen feküdt az utcán és nekem kellett a nővéremmel hazavinni. A főzés nála annyiból állt, hogy hozzánk vágta részegen a kenyeret trágár szavakkal körítve.

15-16 évesen én megfogadtam. AZ én gyerekem ha lesz SOHA nem fog részegnek látni.

2 gyermekem van (21 fiú és 17 lány) imádom őket, és ők is engem. Szinte barátok vagyunk. Hozzájuk fiatalodtam, jól elvagyunk. SOHA nem láttak részegnek,és messze nem csinálok olyanokat amit az én anyám tett vagy mondott.

Rajtad áll hogy jó anya leszel vagy sem. Nem az anyádtól vagy apádtól függ, csakis tőled függ.

Ha megfogadod hogy soha nem leszel olyan mint anyád, és betartod akkor nem lesz gond.

40/N

2013. jan. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Pont hogy tudsz jó anya lenni, mert van előtted egy negatív példa, és mindig eszedbe jut, hogy te nem akarsz olyan lenni, és biztos, hogy jó anya leszel. :)
2013. jan. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
arról nem írtál, hogy mi veled a gondja. sok múlik azon, hogy mit visz otthonról/a szüleitől az ember, de nem áll vagy bukik, hogy jó szülő lesz-e, vagy sem.
2013. jan. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%

édes vagy :) kicsit magamra is ismertem benned. legalábbis a tini énemre.

imádtuk egymást anyummal, de voltak nehéz idők, mikor kamaszodtam. sok vita, kiabálás, végső mérgében mindig én voltam a köcsög :) nyugi, ez elmúlik. sok más szülő van, aki nem tudja kezelni ezt a korszakot. mert vannak olyanok, akik ráhagyják a gyerekre, vagy kinevetik.

sztem anyud csak fáradt, és ezért ideges.

csináld meg kérés nélkül az otthoni dolgokat. pl azt észre lehet venni, ha tele van a mosogató, ha tele van a kuka, ha ráférne egy porszívózás a szőnyegre. meglátod, anyud odáig lesz, nem győz majd dicsérni, és így még a matek kettest is könnyebben alá lehet vele íratni :)


ha majd felnősz, másképp nézel erre a korszakra, mint most. akkoriban nekem is az volt a világfájdalmam, ha anyám nem engedett koncertre, vagy nem kaptam drága farmert. ma meg már alig emlékszem a veszekedések miértjére. legalábbis a többsége elhalványult.


nyugi, pont abból lesz a jó szülő, aki felkészül, elgondolkodik, h ő majd akkor hogyan és miképp reagál majd bizonyos helyzetekre.

most nagy szenvedésnek éled meg, akkoriban nekem is voltak világfájdalmaim, de elmúltak.

normális, kiegyensúlyozott felnőtt lettem, anyámmal olyanok vagyunk mint 2 legjobb barátnő, és csak akkor jut eszembe a tinikor, mikor anyám röhögve meséli, h milyen szenvedéseket levágtam anno olyanokért, amin ma már én is csak fuldokolni tudok a röhögéstől :)

2013. jan. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Nekem sem volt anyám egy követnivaló minta. Én nem tudom. Nekem pont ettől ment el a kedvem az egész anyaság témától. Nem szeretnék gyereket mert tudom, hogy nem lennék jó anya. Nem kockáztatok. Job a gyereknek is (aki meg sem születik soha).



(Mellesleg utálom is a gyerekeket főleg a csecsemőket...)

2013. jan. 12. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nemfeltétlenül leszel olyan mint az anyád.

Erre van egy példám.

Az apám állandóan ivott és dohányzott, nekem viszont ssemmi ilyen problémám nincs.

Nálam ez annyit tett hogy tudjam milyen apa ne legyek.

Tegyél te is eszerint.

2013. jan. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az anyád ellen egyértelűen lázadnod kell, és mindig kőkeményen kiverni a saját akaratodat. Ne félj tőle és áll a saját lábadra! A sírás nem megoldás, pláne olyan anya ellen, aki ilyen önző, erőszakos, és rosszindulatú, mint a tied. Az a sírást mindig úgy tekinti, hogy gyűzött feletted.


A megoldás: ifjúsági pszichiáter vagy pszichológus. Segít neked lemosni anyád bűneit a lelkedről, és segít azzá válni, aki valóban vagy - ahelyett, hogy azzá lennél, akit anyád akar farigcsálni magának. (Mert az sem biztos, hogy anyatípus vagy, tehát fölösleges 16 évesen azzal kínlódnod, amire ráérsz 1015 év múlva is, ha tényleg akarsz szülni. 16 évesen nem az anyaságra kell készüéni, hanem az egopdat megtalálni, a helyedet a társadalomban, a jövendő életcélodat. Közben fokozatosan leválni anyukáról, apukáról és önállósodni minden téren.

Ebben is segíthet neked egy jó szaki.


Egyébként hol van az édesapád? A barátnőd, az osztályfőnököd? Mind-mind segíthet anyád ellen.


Anyád nem csak zsarnok, de irigy is a ragyogó fitalságodra. Ha bánt, mindig gondolj arra, hogy a mesében mennyire gyűlölte Hófehérke mostohája a serdülő lányt. Pontosan úgy is hívják ezt a baj, amiben (többek között) anyukád szenved: Hófehérke gonosz mostohája - komplexus.

2013. jan. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az én anyám is hasonlóan viselkedett.Nagyon jó annak,akinek ez idővel elmúlt,és rendeződött miden.Sajnos nálam anyámmal nem rendeződtek a dolgok,sőt egyre rosszabb a helyzet.Már 32 éves elmultam,van 2 szép gyerekem,és biztos vagyok benne,hogy én nem leszek olyan,mint az anyám volt,mert tudom,hogy nekem milyen rossz volt az amikor anyám lelkiterrorizált az anyám,és szinte uralkodott felettem.Mai napig is azt hiszi,hogy mivel ő bszült,még mindig irányithat,hatalma van felettem.Annyit ért el ezzel a viselkedésével,hogy nem igazán tartjuk a kapcsolatot,csak ritkán látja az unokáit.Remélem nektek azért idáig nem fajul a kapcsolatotok,mert ez nagyon rossz,és nehéz ezzel együtt élni.
2013. jan. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!