Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aggódom amiatt, hogy milyen...

Aggódom amiatt, hogy milyen anya lesz ÍGY (! ) belőlem. Mi a megoldás? 16/L

Figyelt kérdés

Szó sincs terhességről vagy hasonlókról. Csak ugye azt mondják, hogy ahogy minket nevelnek, mi is úgy fogjuk nevelni a gyerekeinket.

Anyával van a baj. Nem tudom,hogy mit gondol magáról, de nagyon el van szállva. Bármit mond, ugranom kell, és ha valami nem tetszik neki, akkor nagyon leszid, kiabál, stb. Nem szólhatok bele vagy ha nem birom ki szó nékül, akkor az van, hogy mindig nekem áll feljebb. Ha az efféle beszélgetés közben netán elsírom magam, akkor csak annyit tud mondani, hogy bőgjek csak nyugodtan, az nagyon megy. Hát nem tudom, ki hogy van vele, de én ha meg látok egy ismeretlen embert sírni, én még őt is megsajnálom. A saját gyerekemet meg pláne.

Szokott olyan lenni, hogy naoyn összeszólalkozunk. Ma is volt egy olyan, de részletezni nem akarom. Abból űz sportot, hogy engem bántson, hogy kritizáljon. Be kell vallanom, ebben világrekorder lenne.

Kétségbe esek, hogy vajon az én gyerekem is így fog-e szenvedni miattam. Nagyon rossz. Én nem vagyok anyamániás, vagy a függője, de teljesen összetörök. Ha már ilyen korán emiatt aggódok, talán lehet még jó anya belőlem, nem? Persze vannak jó pillanatok is vele, de általában padlón vagyok miatta.



2013. jan. 11. 22:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

az én anyum is ilyen:(, ezért én is tartottam ettől, DE megismertem a legjobb barátnőm anyukáját, aki mondta, hogy az ő anyja is eléggé, hogy is mondjam, szóval érted milyen volt vele gyerekkorában, akkor ő megfogadta, hogy ő nem lesz ilyen, SŐT az ellentéte lesz, és ez így is lett. Szerintem egy nagyon jó anya, a fogadott lányának hív:), és azért lett ilyen, mert pontosan tudta, hogy milyen nem akar lenni.


Szóval ne hidd azt, hogy rossz anya leszel, mert te fel ismerted azt, amit anyukád nem, szóval ennél már csak jobb lehetsz!!

2013. jan. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Jó anya leszel, ne aggódj! Már ebből is látszik.

Az én anyám is pont ilyen volt, mint a tiéd, sőt...mostmár én is anya vagyok és vannak dolgok, amiket soha nem fogok elfelejteni neki. Nagyon énközpontú, mindenki más csak hülye lehet, főleg én és mostmár látom, milyen óriási nevelési hibákat vétett.

Szóval ne izgulj, te különb leszel, csak kitartás.

2013. jan. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ne aggódj ilyesmin. Pont az benne a jó, hogy te nem anyukád vagy és megvan a saját akaratod és ezért tudsz változtatni az ő nevelési módszerén!:)

Szerintem az, hogy ilyeneken aggódsz, már azt mutatja, hogy nem olyan leszel. De azért arra is figyelj, hogy ne ess át a ló túlsó oldalára.

2013. jan. 14. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Egyrészt a leírás alapján jó adag kamaszérzékenység is van a helyzetedben.

Másrészt tudatos döntéssel lehet épp ellenkezőleg csinálni dolgokat.

"Mindenki jó valamire, ha másra nem, elrettentő példának."


Egy kisebb horderejű, de hasonló dolog: anyámat gyerekkorában a halálba kergették azzal, hogy "edd meg az egész tányért", vagy retorzió volt. Megfogadta, hogy ő ilyet soha nem fog tenni.

Rossz evő voltam, botsáska kinézetem volt, de nem erőltették soha. Ha két falatot ettem, akkor visszaborították a maradékot, nem erőltettek semmilyen ételt. Lám, mégis életben maradtam és ettem, amikor tényleg éhes voltam.

Ha erőltetik, lehet, hogy most már étkezési zavaraim lennének.

2013. jan. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!