Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Beleegyeznétek így a 18 éves...

Beleegyeznétek így a 18 éves lányotok gyerekvállalásába?

Figyelt kérdés

Van egy 18 éves lányom. Természetesen még tanul, nem dolgozik. Van egy 20 éves barátja, akivel körülbelül 2 éve vannak együtt. Szeretik egymást az biztos.

Aztán a lányom terhes lett, annak ellenére, hogy védekeztek. Az orvos szerint egyik fogamzásgátlási módszer sem 99%-os, ők pedig abba az 1%-ba tartoznak.


Na mindegy is. Szóval terhes.

Se a lányom, se a fiú nem dolgoznak. Mind ketten tanulnak még és még egy darabig tanulni is szeretnének. A gyereket viszont megakarják tartani. Azt mondják nem tervezték, dehát ha már így alakult akkor megtartsák.


A fiú szülei nagyon jómódúak. Szerintem ők már az a milliárdos szint, de ha nem is akkor nagyon közel állnak hozzá.

Beszéltem velük és azt mondják, hogy nem különösebben örülnek, hogy ilyen fiatalon vállalnak gyereket, de azt mondják, hogy ők mindenben támogatni fogják őket és se a lányom se a pici nem fog semmiben hiányt szenvedni. Nem kell dolgozniuk, tanulhatnak addig amíg akarnak ők a gyerek és a családalapítás minden anyagi "vonzatát" állják.


Én megmondom őszintén nagyon nem örülök a gyerekvállalásnak. Még olyan fiatalok. Főleg a lányom, épphogy betöltötte a 18-at.

Az viszont ugye jelentősen enyhíti a dolgot, hogy a másik család tudja őket támogatni. Enélkül mindenképpen az abortusz mellet lennék.


Ti, hogy vélekedtek? Beleegyeznétek így a dologba?


2013. jan. 22. 15:49
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
89%
Nem kell beleegyezned,nélküled is megtarthatják...
2013. jan. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
51%

Orulhet a lanyod, hogy ilyen anyukaja van! Bar en sem panaszkodhatom.:)

Megertem az aggalyaidat, hiszen ti (gondolom) nem tudtok, vagy nem olyan mertekben hozzajarulni...

Ezzel nagyon ovatosan kell banni, mert konnyen visszauthet. Sok ember gondolja ugy, hogy aki fizet, az diktal...

Hozzateszem, nem ismerem oket, lehetnek kedves emberek, csak altalanossagban beszelek.

Igazabol szerintem nincs ezen mar mit eldonteni.:)

2013. jan. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
94%

a kérdésed a te megnyugtatásodat célozza ... nézd, ez valóban az ő dolguk, és tényleg sokat számít, ha megfelelő anyagi hátteret kapnak hozzá ... ebből lehet egy hosszú és tartós házasság is, de lehet az is, hogy ha a fiú megunja akkor a lányod tönkre tette az életét


nincs jó válasz, viszont sokan nem ilyen anyagi háttérrel is meglépik ezt ... hagyd őket, és támogasd a lányod ebben

2013. jan. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
52%

Nem kell a belegyezésedet adnod, két felnőttről beszélünk.

Válaszom: kiskorú esetén is beleegyeznék, ha ők ezt szeretnék.


Mondd, ebben az egészben téged csak az anyagi része érdekel, hogy mennyibe fog kerülni?

2013. jan. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
67%

Az első válaszolónak igaza van, nélküled is megtartják, DE:


Én szerintem az, hogy a srác családja jómódú, és biztos, hogy nem lesz majd nekik hiányuk, ez elegendő lenne ahhoz, hogy ne akarj abortuszt - és inkább próbáld meg félretenni az ellenérzésed, mert valószínű hogy megtartják ,így vagy úgy... a te döntésed az, hogy benne akarsz-e lenni a gyerek és a lányod életében... döntsd el.

2013. jan. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
58%

Neked NEM KELL beleegyezned, eleve felnött jogilag, de még ha fiatalabb is lenne, semmiképpen sem kényszeritheted még az akár egy 13-14 éves lányt sem abortuszra.

Nem értem, egyáltalán hogy gondolod azt, hogy TE az abortusz mellett lennél - itt NEM TE döntesz, söt neked SEMMI beleszólásod sincs.


De ebben az esetben se nem túl foatalok, se nincs anyagi akadálya, és végül is NEM neked kell a gyereket vállalni.


Szóval az egész kérdésednek nincs értelme, még szerencse, hogy nem is kérdez téged senki, és nem kell töled engedélyt kérniük.

2013. jan. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
95%

Anyám 18 volt, mikor születtem, és apámék nem milliárdosok. Én már 25 vagyok, féltem volna a korai gyerekvállalástól, de azt viszont tudom, hogy nagyon jó, hogy nekem ilyen fiatal anyukám van kicsit sajnálom is, hogy én nem leszek olyan, de biztos beszartam volna, ha meg mégis. :) Anyám sose panaszkodott. Sőt! Mikor ilyenek feljönnek, akkor mindig ő mondja, hogy nem kell akkora ügyet csinálni abból, hogy a gyerek után nem lehet élni meg stb. mindent lehet ugyanúgy csinálni, neki is lepasszolhatjuk, szívesen vigyáz rá, nyaralásnál is, akkor négyen megyünk és akkor nincs az, hogy melyikünk ül a gyerekkel a parton, míg a másik úszik stb. mindent csak akarni kell, nem teszi tönkre a gyerek az életet, csak egyszerűbb ráfogni a dolgokat.

Elhanyagolva sem voltam, három évesen már olvasni tanított meg ilyenek.

Nekem szuper gyerekkorom van, és még mindig tök jó, hogy ilyen fiatal anyukám van!

2013. jan. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
82%
vagy hát sajnos csak volt* szuper gyerekkorom, néha nem bánnám, ha még nem nőttem volna fel. :)
2013. jan. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
67%

Örülj neki inkább, hogy a lányod és a leendő unokád ilyen háttérrel indul neki az életnek.

Az mivel lenne jobb ha 5 év múlva valami mély szegénységbe élő fickóval állna össze aztán annak szülne gyereket?

2013. jan. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
94%

7-es 8-as vagyok. És az is tök jó, hogy a nagymamám is még csak 66 éves, azért már öregszik, de még mindig, süt-főz, mikor kicsik voltunk bőven volt ereje, türelme hozzánk és az unokatestvéreimhez, pont mondta a múltkor, hogy egy szomszédja egy idős vele, és neki most van unokája, de ő mikor így belegondol, ő már nem tudna vállalni 7-8 éves gyerekeket, hogy egész nap menni utánuk, sütni főzni mindig nekik, mosni rájuk stb. Szóval ez is az előnye.


Nem mondom, hogy ilyen fiatalon kellene szülni, ez már nem az a világ, mint régen, de ha már így alakult és van miből támogatniuk a gyerekvállalást, akkor azért nem egy akkora tragédia, van jó oldala is.


Akkor viszont, ha egy peták nélkül akarnának gyereket, úgyhogy a szüleiknek is csak a baja van a pénzzel, úgy már nagyon gáz lenne, de hát ha már így alakult, akarják is, van is miből, akkor ez van. Úgy sem kell a beleegyezésed. Max. azt éred el vele, hogy "nem egyezel bele" hogy felpakolnak és beköltöznek a fiúékhoz, aztán alig látod majd őket.


Viszont, amire jó lenne figyelni. Szerencsés a lányod, meg minden, de ne éljen vissza a fiú szüleinek "jóságával" szóval úgyis adnak, meg van rá nekik alapon ne akarja megvetetni a gyereknek fél disney landet, meg ne követelje, hogy márpedig ő barokk aranyszínű tapétás magánklinikán hajlandó csak szülni 2 milláért, mert azt mondták, hogy úgyis fizetnek mindent. Gondolom, ha ekkora anyagi különbség van a két gyerek között a fiú szülei már csak azért sem olyan boldogok, mert a lányodat aranybányásznak nézik, nem kellene ezt beigazolnia a hozzáállásával. :)

2013. jan. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!