Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Beleegyeznétek így a 18 éves...

Beleegyeznétek így a 18 éves lányotok gyerekvállalásába?

Figyelt kérdés

Van egy 18 éves lányom. Természetesen még tanul, nem dolgozik. Van egy 20 éves barátja, akivel körülbelül 2 éve vannak együtt. Szeretik egymást az biztos.

Aztán a lányom terhes lett, annak ellenére, hogy védekeztek. Az orvos szerint egyik fogamzásgátlási módszer sem 99%-os, ők pedig abba az 1%-ba tartoznak.


Na mindegy is. Szóval terhes.

Se a lányom, se a fiú nem dolgoznak. Mind ketten tanulnak még és még egy darabig tanulni is szeretnének. A gyereket viszont megakarják tartani. Azt mondják nem tervezték, dehát ha már így alakult akkor megtartsák.


A fiú szülei nagyon jómódúak. Szerintem ők már az a milliárdos szint, de ha nem is akkor nagyon közel állnak hozzá.

Beszéltem velük és azt mondják, hogy nem különösebben örülnek, hogy ilyen fiatalon vállalnak gyereket, de azt mondják, hogy ők mindenben támogatni fogják őket és se a lányom se a pici nem fog semmiben hiányt szenvedni. Nem kell dolgozniuk, tanulhatnak addig amíg akarnak ők a gyerek és a családalapítás minden anyagi "vonzatát" állják.


Én megmondom őszintén nagyon nem örülök a gyerekvállalásnak. Még olyan fiatalok. Főleg a lányom, épphogy betöltötte a 18-at.

Az viszont ugye jelentősen enyhíti a dolgot, hogy a másik család tudja őket támogatni. Enélkül mindenképpen az abortusz mellet lennék.


Ti, hogy vélekedtek? Beleegyeznétek így a dologba?


2013. jan. 22. 15:49
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
50%

Miért dobnák ki a gazdag anyósék a lányt?


Sokszor azt veszem észre, hogy a gazdagokkal szemben az emberekben rengeteg negatív sztereotípia van.

Mintha sokan emberileg nem tartanák őket annyira jónak mint az átlag anyagi helyzetűeket. Ez sok az előítélet sok esetben megfigyelhető.


Ugyanúgy az ő unokájuk! Minden jóérzésű ember támogatja az unokáját. Miért pont az ne tenné meg akinek ráadásul még bőven van is miből?

Másrészt ahogy olvasom nem is az anyóséknál akarnak lakni hanem majd külön. Így meg pláne jó. Gondolom kapnának havi x összeget aztán tessék megélni.

Addig biztos nem lesz anyagi gond míg a fiatalok együtt vannak.


Na meg aztán se nagyon. Egyrészt 25-30 éves egyedül álló nőként sem sokkal könnyebb gyereket nevelni mint mondjuk 20 évesként.

Másrészt meg van gyerektartás. Gondolom majd egy olyan srác akinek milliárdos szülei vannak majd nem egy gyárban fog tengődni minimál bérért. Szóval a rosszabb esetben is lesz szépen támogatás.


De meg így neki sem lehet indulni. Bármely kapcsolat tönkre mehet. Ennyi erővel senki se vállaljon gyereket. Mert mi lesz majd ha elválnak meg mi lesz majd ha megszűnik a munkahely, stb.



Véleményem szerint a lányod most ilyen helyzetben 18 évesen sokkal előnyösebb szituációban van mint ha 25-30 évesen átlagos anyagi körülmények közé szülne.


Ha az én lányom lenne ilyen helyzetbe én örülnék neki és támogatnám őket amiben nekem van lehetőségem. Aztán várnám a kis unokát:)

2013. jan. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
33%
Nem akarok itt vallasorat tartani, de en is ugy latom helyesnek, ha megtartjak. Egy gyerekre ugy kell tekinteni, mit aldas, ajandek.
2013. jan. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
26%
Ha beleegyeztél abba, hogy lefeküdjön valakivel, akkor mi a kérdés? Felnőtt, az ő döntése, nem a tiéd. Inkább bátorítsd.
2013. jan. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
34%

Mindentől függtelenül:

Gyermeked 16 éves korától eldöntheti, ha terhes lesz, meg-e tartja. 17 éves korától férjhez mehet, szabadon.

18 évesen nagykorú.

Ez a jogi része.

A lelki része:

Tehetsz bármit is? Ha nem egyezel bele, lehet nagyon megromlik a kapcsolat köztetek.

Persze, emelj szót azért, hogy neked ez nem tetszik, de ne firtasd, ha gyermeked örül neki, Te is tedd azt. hisz mást nem tehetsz.

2013. jan. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
62%
Mivel az unokámról lenne szó és a lányom illetve a párja is szeretnék a babát igen bele egyeznék és támogatnám őket, amiben csak tudom. Hogy a későbbiekben ha végeztek a sulival jól tudjanak boldogulni, és én is tiszta lelkiismerettel nézhessek tükörbe. A lány már nagykorú nem kell neki az engedély, legfeljebb otthagyja az iskolát és a fiúhoz költözik.
2013. febr. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
93%
Én támogatnám őket. 18-20 évesen szerettem volna gyereket. Persze lebeszéltek róla. Most 33 éves vagyok, nincs gyerekem. Milyen fura, akkor összejött volna, csak a család miatt nem lett, most meg, amikor a család meg szeretné az unokát, nekem nem jön össze :( nagyon haragszom magamra, hogy akkor adtam a véleményükre. Ha a sarkamra állok akkor, most lehetne gyerekem...
2013. febr. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:

Egyreszt tenyleg nem a te dontesed hanem az ove.

Masreszt ha most szul, azzal megfosztja ugyan magat nehany fiatalos bolond bulizos evtol, de semmi olyasmitol amit kesobb ne lehetne bepotolni, kenytelen lesz kisse korabban megkomolyodni, viszont ha arra kenyszerul hogy megolje a gyereket, az olyan lelki sokk lesz neki, amit nem fog tudni tobbe kiheverni.

2016. jan. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

Ha van aki támogatja őket,akkor inkább örülj neki.Neked már bólintani se kell rá,mondhatni a döntéshez semmi közöd. Tudom,az anyukája vagy a lánynak,de ennyi. Tanácsokkal elláthatod,de mivel jól áll a fiú ,mert gondolom egyszer az övé lesz a pénz (tesók esetén az övé is) így anyagi gondok nem lesznek és még szeretik is a lányod.


Ezt nehéz egy életben összehozni újra.


Gyerek mellett is lehet tanulni, 17 évesen szültem, mindenem megvan, de nekem gazdag apósom sincs,se gazdag szüleim, férjem és az én érdemem,szóval könnyebb helyzetben van a te lányod. Minket senki se támogatott.

2021. jún. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

Jajj már,most úgy adjátok elő magatokat,mintha rosszabb helyzetben lenne ez a két fiatal,mint Gizi meg Lali a faluból :D

Semmi különbség,csak itt van pénz az egyik oldalról.


Ha azt hiszi bárki,hogy boldogabb lesz ez a lány egy szakmával a kezében és egy abortusszal,akkor nagyot téved.


Rányomja a lány anyja a pecsétet a kapcsolatra, szakítanak és majd jut valaki a faluból,aki jó lesz,de legalább van szakmája a lánynak. :D


Van pénzük a fiú szüleinek és ez szerintem kellemetlenül érinti a kérdezőt. Nagy a szintkülönbség. Ha együtt maradnak ez mindig is érződni fog...gondolom valahol örülnél egy szakításnak,amit a terhesség megszakításával el is érsz. Mert onnantól vége lesz,pláne ha a fiú is akarja azt a babát jelenleg még.

2021. jún. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!