Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Beleegyeznétek így a 18 éves...

Beleegyeznétek így a 18 éves lányotok gyerekvállalásába?

Figyelt kérdés

Van egy 18 éves lányom. Természetesen még tanul, nem dolgozik. Van egy 20 éves barátja, akivel körülbelül 2 éve vannak együtt. Szeretik egymást az biztos.

Aztán a lányom terhes lett, annak ellenére, hogy védekeztek. Az orvos szerint egyik fogamzásgátlási módszer sem 99%-os, ők pedig abba az 1%-ba tartoznak.


Na mindegy is. Szóval terhes.

Se a lányom, se a fiú nem dolgoznak. Mind ketten tanulnak még és még egy darabig tanulni is szeretnének. A gyereket viszont megakarják tartani. Azt mondják nem tervezték, dehát ha már így alakult akkor megtartsák.


A fiú szülei nagyon jómódúak. Szerintem ők már az a milliárdos szint, de ha nem is akkor nagyon közel állnak hozzá.

Beszéltem velük és azt mondják, hogy nem különösebben örülnek, hogy ilyen fiatalon vállalnak gyereket, de azt mondják, hogy ők mindenben támogatni fogják őket és se a lányom se a pici nem fog semmiben hiányt szenvedni. Nem kell dolgozniuk, tanulhatnak addig amíg akarnak ők a gyerek és a családalapítás minden anyagi "vonzatát" állják.


Én megmondom őszintén nagyon nem örülök a gyerekvállalásnak. Még olyan fiatalok. Főleg a lányom, épphogy betöltötte a 18-at.

Az viszont ugye jelentősen enyhíti a dolgot, hogy a másik család tudja őket támogatni. Enélkül mindenképpen az abortusz mellet lennék.


Ti, hogy vélekedtek? Beleegyeznétek így a dologba?


2013. jan. 22. 15:49
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
91%

ha már anyagilag nem tudnám támogatni akkor másban pl gyerekvigyázás a vizsgák alatt, segítség az első hónapokban, stb...


anyum 18,5 éves volt mikor születtem rám 1 évre jött a húgom és rám 3 évre a másik húgom -- pl neki nagyon hiányzott h nem volt senki aki segítse -- albérlet nagyim messze másik még messzebb stb... de felneveltek minket és most van 7 gyönyörű unokája :-)

2013. jan. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
82%

Az orvos szerint egyik fogamzásgátlási módszer sem 99%-os, ők pedig abba az 1%-ba tartoznak.


Ez a 1% már csoportosan gyűlik itt a gyik-on.

2013. jan. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
34%

Én sem értem, hogy hogyan merül fel a beleegyezés kérdése, mikor már 18 éves elmúlt. De ha ettől eltekintünk, talán gyilkost akarnál csinálni a lányodból? (Nyugodj bele, ő a lelke mélyén annak érezné magát. Egy életre belerokkanna. Nem túl hízelgő a számodra, hogy számodra ez normális lenne.)


És egyáltalán, még csak nem is arról szól a történet, hogy jaj milyen nehéz sorsuk lesz! Észnél vagy Te, ne haragudj?


Egyébként én 19 éves voltam, mikor ugyanígy gyerekünk született (az apa vagyok). Nagyon nehéz volt, de szembenéztünk vele, és nem voltak milliárdos szüleink. És ma ő egy gyönyörű, kedves, színötös, ambiciózus kamaszlány! Épp szerelmes, orvosnak készül!


Szerinted létezik a kérdésed? Ha igen, akkor nagyon melléfogott az a válaszoló, aki szerint büszke lehet rád a lányod... Gondolkodj el ezen nagyon mélyen.

2013. jan. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:

1.

Attól, hogy valaki jogilag felnőtt még nem biztos, hogy más értelemben is felnőtt!


2.

"Utolsó ezt tuti a 18. éves lány tette fel aki még nem meri otthon elmondani."


A fantazmagóriázásokat meg kéretik befejezni! Mielőtt még nagyon belelendülnétek a téveszmékbe.

2013. jan. 22. 18:12
 15/39 anonim ***** válasza:
54%

Kérdező, te hány éves vagy? Nem lehet, hogy magadat tartod fiatalnak a nagymamasághoz?


Nem értelek. A lányodék jól megvannak, a babát meg akarják tartani, ehhez minden adott, az anyósáék támogatják majd a kis családot; neked egy forintodba nem kerül, mi a baj?

2013. jan. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
28%
Sajnos van ráció a 17-es válaszban.
2013. jan. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
17%

És az egyetlent, akinek tapasztalata van a kérdéskörben (15 év előnnyel), azt egy kompromittált 18 éves lánynak nézitek, hiába van odaírva, hogy ő az apa.


GRATULÁLOK! :DDDDDD

2013. jan. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
12%
Kedves utolsó valamit te nagyon elnéztél, mert a kérdezőre írták, hogy ő lehet a kérdésben szereplő terhes lány. Itt veled senki nem foglalkozik bocsi.
2013. jan. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
55%

17nek teljesen igaza van!mi van ha "meg gondolja" magát a gazdag család?

Szerintem jogos a kérdező a kérdése!

Az igaz hogy az abortuszba már nincs bele szólása,de szerintem a következő pár évben elég sok fog múlni majd a kedves kérdezőn!

Ki fog vigyázni a gyerekre ha az anya iskoában van,vagy épp rengeteg tanulni valója van!

És kire számithat majd a fiatal anya ha a fiú szülei még sem támogatják,és még pluszba az apa is le fog lépni????

Csak is a saját anyjára!!!!!!

Akár hogy is nézzük a mai világban már 30 évesen sem könnyű gyereket válalni,nem hogy 18 évesen iskola mellett!

Kérdező!szerintem ezt neked kell eldöntened hogy a következő mondjuk 5évben tudod e a lányodat támogatni ha még is meg vonnák tőle a segítséget

Mert sajnos ez is meg eshet!

2013. jan. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
50%

19:10-es "Kérdező!szerintem ezt neked kell eldöntened hogy a következő mondjuk 5évben tudod e a lányodat támogatni ha még is meg vonnák tőle a segítséget "


Tévedésben vagy, ITT a kérdezö SEMMIT sem tud eldönteni, neki semmi beleszólása a döntésbe.


Másrészt nem értem, milyen alapon irjak egyesek, hogy a fiú meg a szülei ki fogják dobni a lányt a gyerekkel...

2013. jan. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!