Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél a helyemben?

Mit tennél a helyemben?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, friss diplomás munkakereső. Otthon élek és éjszaka segítek apámnak a munkájában ingyen, vagyis ha kell valamire pénz akkor kapok a közösből. Anyámmal a viszonyom nem mondható jónak, amolyan elvagyunk egymás mellett. A családra nem jellemző a család fogalma, mert nemigen beszélgetünk egymással. szóval olyan mint 3 felnőtt élne egy lakásban és mindenki csinálja a saját dolgát, csak a legszükségesebbeket mondjuk el. Teróm már nem lakik itthon, ő a családi vállalkozásban dolgozik fizetésért.


Mivel éjjel dolgozozm nem tudok eljárni szórakozni és barátaim sem nagyon vannak, se barátnőm.


Mivel nincs munkahelyem, de keresek persze így nem tudom mit tehetnék.. mert ez így nem jó..


kort és nemet is


2013. jan. 18. 19:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Keress-keress. Ha találsz munkát, akkor költözhetsz albérletbe, vagy maradhatsz és adhatsz bele az otthoni költségekbe, így már nem olyan evidens, hogy éjjelente segíts apukádnak. Eljárhatsz szórakozni, találhatsz barátnőt.
2013. jan. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Gondolkodom az elköltözésen de egyedül eléggé nehéz..
2013. jan. 18. 19:14
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezerrel legyél az önállósodáson, sokkal jobb mint igy.
2013. jan. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az megoldhatatlan, hogy te se ilyen "zsebpénz" alapon dolgozz apukád mellett? Ha az, akkor csak az marad, hogy munkát keresel gőzerővel. Ha nem tarthatatlan otthon a helyzeted, nem muszáj azonnal költözni, legyen előbb egy kis tartalékod az önálló élethez. Ha lenne saját jövedelmed, te is magabiztosabbnak "felnőttebbnek" éreznéd magadat, és ez biztosan jó hatással lenne az életedre más téren is.
2013. jan. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Anno úgy beszéltük meg, hogy a főiskolai tandíj fejében nem kapok fizetést hanem amit kapnék az megy a sulira..most hogy már végeztem lassan fél éve ugyanúgy nem kapok semmit. Max. év végén betesznek valamennyit a bankba a nevemre de ennnyi
2013. jan. 18. 19:36
 6/7 anonim ***** válasza:
El kellll menned, önállónak kellll lenned, van saját életed, csak elvesztetted. Keresd meg mielőbb, mert később nehezebb lesz!
2013. jan. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok, végülis felnőtt vagy, a saját lábadra is tudnál már állni. Én elfogadhatónak tartom azt, hogy azért cserébe, hogy otthon "ingyen élsz" és olykor egy kis pénzt is kapsz dolgozol. Te ezzel viszonzod azt hogy ott vagy, más azzal, hogy a fizetése egy részét leteszi a szülőknek az asztalra.


Albérletbe esetleg úgy is költözhetsz, hogy többen összefogtok haverokkal, vagy esetleg csak egy szobát bérelsz. Kezdetnek nem rossz.

Ha végülis nem vészes otthon a helyzet, akkor pár évig szerintem meló mellett is maradhatsz!

2013. jan. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!