Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Holnap lesz 9éve hogy meghalt...

Holnap lesz 9éve hogy meghalt apukám, hülyeség lenne feketébe öltöznöm?

Figyelt kérdés
2013. jan. 17. 17:41
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat.Azért is gondoltam erre mert amikor meghalt nem igazán gyászoltam meg őt hiszen még kicsi voltam 6éves, legalább ilyenkor tegyem meg, és mert mindennap nagyon hiányzik.
2013. jan. 17. 18:14
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Szokásnak nem szokás, de ha te úgy érzed, hogy ez neked fontos, akkor nem hülyeség.


Én azért nem teszek így, mert nem szeretek a gyászomba másokat belevonni. A temetés más, ott együtt búcsúzunk az elhunyttól. De ha még évekkel utána is ilyen külső jelekkel utalnék rá, mint az öltözködés, úgy érezném, hogy ezzel másokat is belevonnék. Mert azért sokan megkérdezik: miért vagy feketében, csak nincs valami baj? Erre elmondom, hogy ennyi és pont ma van, hogy ennyi éve meghalt ez és ez a rokonom, erre ők kifejezik a sajnálatukat, stb. Erre nekem nincs szükségem és több év után inkább a szívemben gyászolok, kifelé nem szeretem mutatni.

2013. jan. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
12-es vagyok, most látom: egy "ennyi"-vel véletlenül többet írtam siettemben, bocsi. Remélem, így is ki tudod bogarászni. :)
2013. jan. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

9-es, amúgy teljesen egyetértek a gondolkodásoddal.

Utálom ezeket a társadalom által elvárt szerepeket ilyen helyzetekben. Senki nem tudja, hogy mit érzel, nem egy rohadt ruha fogja meghatározni.

Nekem is volt olyan, hogy gyászoltam, belül felemésztett, de nem tudtam mindig bőgni, csináltam a dolgaimat és igen, volt, mikor mosolyogtam mások előtt. Erre megkaptam, hogy milyen egy érzéketlen ember vagyok, hogy ilyen jó kedvem van. Pedig otthon csak bámultam a falakat némán, mások előtt meg nem tudtam kimutatni az érzéseimet, nem is akartam.

2013. jan. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Késői válasz:

Az én apukám harminc éve halt meg. Akkoriban még éretlen voltam a gyászhoz, mostanában megemlékezem róla a halála évfordulóin. Nem öltözöm feketébe, nekem elég, a lélek viseli a gyász színét. De ha te úgy jobban érzed magad, természetesen nem hülyeség.

2013. jan. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!